Veľký blondín s čiernou topánkou

• Československo Velký blondýn s černou botou (viac)

Vo francúzskych tajných službách zúri boj o moc a v rámci neho vznikne diabolský plán na skompromitovanie protivníka - na letisku bude vybraný náhodný cestujúci, ktorého budú vydávať za agenta z USA. Keď sa na druhý deň na schodisku objaví muž, ktorý má jednu topánku čiernu a nesie puzdro na husle, ani jedna so znepriatelených strán netuší, že bude pre nich nebezpečnejší ako James Bond... (STV)

mh.mail

70% — Trošku jiná komedie, než bych od filmu s Pierrem Richardem očekával. Umírněnější, ne tak ztřeštěná, ale přece plná zajímavých gagů, které vyplývaly především z hlavní myšlenky filmu, že když tajným službám předhodíte jako agenta někoho naprosto obyčejného, tak je prakticky vyřadíte z provozu. ()

gombarix

Není to až tak dávno, co jsem to viděl (narozdíl od ostatních Richardových filmů), a zas tak strašně moc jsem se nebavil. (Hm, dodíval jsem to vůbec?) ()

boul

Top komedy-kontra špionážní film Pierra Richarda a Jeana Carmeta! Franczouske filmy nevyhledávám, ale tohle je film mého mládí... ()

Kirman

Když jsem se před rokem na film díval, tak se musím přiznat, že mne to tak nějak nebralo. V určitých místech jsem věděl, že se mám smát, ale já se nesmál (nebo už jsem se nedokázal smát). Je to osobní, ale už jen za ***. ()

Torgal

Keď som si prečítal premisu filmu o tom, že náhodne vybraného chlapíka začne sledovať tajná služba presvedčená o tom, že je to špičkový agent hneď som si začal predstavovať aké šialené situácie z toho vyplynú. A bohužiaľ som ich dostal podstatne menej ako by som čakal (a chcel). Strašne sa to drží pri zemi a je to veľmi civilné. Najviac ma tak bavil Richardov kamarát Maurice na ktorého sa to sypalo zo všetkých strán - podvádzajúca žena a mŕtvoly kam sa pozrieš. 6+/10 ()

fandalehy

Podle mě je Velký blondýn s černou botou s Hračkou to nejlepší co Richard natočil. Originální podívaná se všemi náležitostmi, které má mít úspěšná komedie. ()

BDMarty007

Klasická komedie s Pierrem Richardem. Pro mě je to jako celek spíše slabší, občas skoro trapné, chvílemi mě to dokonce trochu iritovalo, zejména pak postava jeho kamaráda v kulichu. Na druhou stranu nejvyšší policejní šéf a jeho pravá ruka byli povedení, a od nich také zaznívaly nejpovedenější repliky, které byly nejen vtipné, ale i velice moudré. ()

Inozuka

Velký blondýn je pro mou generaci fenomén. Asi nejznámější role věčného poplety Pierra Richarda. Děj vcelku jednoduchý, stojící na předpokladu, že na každém, pokud jej budeme zkoumat pod drobnohledem je něco divného. Nejlepší scény jsou samozřejmě s Kristinou a Morrisem. Oproti druhém dílu je to ale pouze takový úsměvný film, ne žádná ztřeštěná komedie, jak jsme u Richarda zvyklí... ()

CGP

I kdyby to byl film o nicem, tak si ty ctyri hvezdicky zaslouzi za tu nezapomenutelnou hudbu. No jen si vzpomente Ta Ta Ta Ta TaTaTaTaTá Ta Ta TáTaTaTaTaTaTaTaTa ()