Pierre Richard nastoupil do firmy, která se specializuje na reklamy. A jaký je on, takové jsou i jeho reklamy - roztržité!
Pierre Malaquet (Pierre Richard) je přijat do firmy Jerico, která se specializuje na výrobu reklamy hlavně proto, že její šéf má poměr s jeho matkou. A je to zase tato skutečnost, díky níž se ve firmě udrží déle než týden. Má totiž naprosto jinou představu o reklamě a je navíc hrozně roztržitý, čímž přivádí lidi kolem sebe jednak do naprosto neuvěřitelných situací, jednak si je proti sobě značně popuzuje. Ale určitě se najde i někdo, komu se jeho kousky a temperament mohou líbit, nemluvě už, že jeho reklamy mají úspěch. (oficiálny text distribútora)

Milivoj

Kdysi jsem se u tohoto filmu pouze královsky bavil, dneska už je člověk starší a všímá si i detailů. Třeba jako že do auta leze Richard střešním okénkem, protože nejdou otevřít dveře, ale když přejede policistovi nohu tak dveře najednou otevřít jdou. Pierre Richard je můj oblíbenec, ale jako režisérovi mu to občas ujede. Čtyři hvězdy z nostalgie, natočil i lepší filmy. ()

mr.bredok

Naprosto pohodový úsměvný film plný skvělých reklamních nápadů. Proč by boty do rakve neměly mít reklamu? A navíc, v některých momentech jsem měl pocit, že ten film je o mně. ()

Stanmi

Pierre Malaquet (Pierre Richard) nastupuje do reklamni firmy Jerico, kde všechny brzy začně udivovat nejen svou značnou roztržitostí, ale také novou formou propagace výrobků, tzv. reklamu šokem... Roztržitý je jedním z prvních filmů Pierra Richarda a také jeho scénáristickým a režísérským debutem, z čehož pramení asi hlavní problém celého filmu a to je jeho nevyrovnanost. Pokud se příběh věnuje reklamní tvorbě hlavního hrdiny, tak nás čeká hromada skvělých hlášek, gagů a situací na téma reklamy a v tuto chvíli Roztržitý aspiruje na jeden z nejlepších filmů Pierra Richarda. Horší to je, když se příběh začně věnovat něčemu jinému, zábavnost a zajímavost celého snímku pak rapidně klesá a také samotný Pierre to v některých scénách se svou roztržitostí trochu přehání. Naštěstí těch opravdu povedených situací je více než těch nepovedených, takže z tohoto souboje nakonec Roztržitý vychází jako vítěz. Snímku tradičně nechybí skvělé herecké obsazení, kde si kromě samotného Pierra záhrali třeba Bernard Blier nebo Paul Préboist. Roztržitý je tak typickou komedii Pierra Richarda se skvělým obsazením a zajímavým tématem, která sice obsahuje pár slabších scén, ale jako celek dokáže pobavit. ()

Mikecat

Roztrzita osobnost roztržitého Richarda je úsmevná, výborný nápad so zámenou Pierra a šéfa. Režisér, scennárista a herec v jednej osobe až moc tlačí na pílu a výsledný efekt nieje až natoľko zábavný. ws ()

Peči

Komedie s Pierrem Richardem nabízí velmi často vysokou kvalitu, tento snímek není výjimkou. Pravda je, že Hořčice mi stoupá do nosu nebo Jsem nesmělý se mi líbily víc a víc jsem se tam také nasmál. Ale i zde bylo plno skvělých scének a 4 hvězdy si Roztržitý zaslouží :-). ()

Dacsus

Jedna z najnevtipňejších komédií. Až absurdne nevtipná - a to som si myslel keď som to videl ak fagan, že tomu nerozumiem. Za zmienku stoja jedine niektoré reklamy hlavným hrdinom prezentované, ale zvyšok vážne des... ()

PTuranyi

Roztržitý je prvý film Pierra Richarda, ktorý sám režíroval a je to na ňom vidieť. Produkcia je dobrá a kvalitou zodpovedá dobe aj Pierre Richard ako herec v hlavnej roli ponúka zmes premyslených gagov a komických scén, ale chýba tomu spád a viac spontánnosti. Či už je to úvodná scéna s kuframi alebo výmena paličky so slepcom, vtip je dobrý ale cítim tam určitú ťarbavosť. Hudbu dodal klasicky výborný Vladimir Cosma. 70% ()

rubii

perfektní film a ta scéna jak jsou v restauraci a napodobují toho týpka jak jí a tím ho přinutí si pořádně osolit jídlo a pak si ho vysypat na hlavu, tak to jsem musel zastavit film a jít se projít abych se mohl dodívat na zbytek, ilmu, protože moje bránice dostala takovej záhul, jako snad nikdy jindy předtím. ()

Tomsterson

Se svým hodnocením se sice budu vymykat, ale nemůžu jinak. Zatímco u jiných filmů s Pierrem Richardem polykám slzy smíchu, tak tady jsem se, kromě pár dobrých fórů, v podstatě nudil. ()

giacobbe

Pro mě srdeční záležitost, sice místy dlouhé a sem tam vtipně nevtipné, ale tenhle film mám rád pro geniálně prdlé nápady - Jsou to takové obaly ..., Jen Kazimír, Kazimír... A mám podezření, že debilní soutěže rozhlasových stanic: Naladil jsem Kiss,Haló tady Impulsovi braly inspiraci v kampani pana Klistaxe. ()