Kto nastaví kožu

• Česko Kdo nastaví kůži (viac)

Bývalý inšpektor Choucas, ktorý sa živí ako súkromný detektív, sa pustí do pátrania po slepom dievčati Marte. Čoskoro potom ho navštívi muž, ktorý sa ho snaží presvedčiť, že dievča utieklo s milencom do cudziny. Skôr, ako sa Choucas o tom stihne porozprávať s matkou nezvestnej, niekto ju zastrelí. Čoskoro potom sa pokúsia uniesť aj jeho samotného... (STV)

DAPDO

Tohle bylo nic moc. Po hodině mi to začalo připadat dost složitý a nepřehledný, až jsem chvílema ztrácel ostražitost a sledoval jsem to tak napůl. 50%. ()

messi@h

Jestli ne nejlepší, tak minimálně nejzábavnější Delonova kriminálka. Hlavní hrdina je zatraceně cool a film nepostrádá spoustu povedeného černého humoru. Tak trochu Delonova odpověď na bezchybný Belmondův film Profesionál (oba filmy vznikly ve stejném roce). 70% ()

BDMarty007

Z celé plejády filmů Alaina Delona je toto jeden z těch rozhodně lepších. Zápletka je komplikovaná jako vždy, stále se objevují další a další lidé, až už pomalu nevíte kdo je kdo, ale oproti řadě jiných filmů AD (zejména pak Slovu policajta) se tento liší v jedné zásadní věci a to je humor a ironie, až Belmondovská. Však je také Belmondo v jedné scéně i sebeironicky zmíněn. Opravdu jsem se několikrát zasmál při vtipných replikách. Solí filmu je i krásná a vtipná Anne Parillaud, v českém znění ve skvělém dabingu Taťjany Medvecké. Příjemný film. ()

BigBang

Rychlé, svižně plynoucí. Ale přeci jen už chybí retro kouzlo ještě starších francouzských krimi filmů. Podivná - anglicky zpívaná - hudba. ()

Lupes

Lehkost s jakou se Delon protančil svým případem ve spojení s muzikou (Benton, Diamond) a atmosférou krásných osmdesátých (Paříž, auta, móda...), to vše je opojně nostalgické. Srovnání s americkou drsnou školou se film brání svou hravostí, reáliemi baví především domácí publikum a vtipy na Belmonda a další legrácky jsou dávkovány jako občasné mrknutí skrze zachmuřený výraz. Tahle francouzská detektivka je prostě svá a dává vzpomenout na svět, kdy se život nebral tak vážně, jezdilo se na naftu a nikoli na baterky a ženy ohrožovaly druhé maximálně svou krásou. Že příběh je poněkud nepřehledný? Nevadí! Jenže pak přijde závěr, a ten je zpackaný, nelogický, bezdůvodný. Snad špatně sestříhaný, snad ušitý horkou jehlou, ale když se v poslední čtvrthodině ukáže, jak se věci mají, je lépe hned vypnout a závěrem si nekazit chuť. ()

Belmondicek

"Halo, co je?...Ale nic normálka...A co on?...Taky normálka, je po něm!" Zdánlivě nevinný úkol, který dostane ex-inspektor Choucas, pracující nyní jako soukromý detektiv, se ukáže jako nejnebezpečnější akce jeho života. Při hledání zmizelé slepé dívky se stále více zaplétá do labyrintu hrozivých událostí.... Alain Delon touto detektivkou debutoval jako režisér a podílel se též na scénáři, který je ale zbytečně překombinovaný. Nechybí solidní akce, napětí a nadhled, kdy si střílí jak ze sebe, tak i ze svého tehdejšího konkurenta Belmonda. Je vidět, že od mistrů řemesla leccos odkoukal. Vedle sebe obsadil i pozdější "Brutální Nikitu" Anne Parillaud, které to náramně sluší a která velmi slušně hláškuje. Ta hudba je zajímavá a písničku uprostřed si střihnul sám pan Delon. V původním dabingu čst nezvykle dabuje Delona dokonale pasující Jiří Štěpnička. "No ne v takovýchhle případech se Belmondo omezí na mužný úšklebek...Nech teď laskavě Belmonda plavat a radši mi uvař pořádný kafe!" ()

Tamdydam

Na většině akčních "delonovek" z osmdesátých let je vtipné, jak se křečovitě snaží být "kůl". S přibývajícím věkem Delon duchem stále víc mládne, ze rtů nespouští frajerský úsměv ala Belmondo, kterým dává jasně najevo, jak má vše "na háku", po jeho boku se objevují čím dál tím mladší a hlavně nahé slečny, které se vystavují v komicky nepřirozených polohách tak, aby bylo vidět co nejvíc a pochopitelně se tak opět zvýšil "kůl koeficient", to celé se okoření množstvím slaboučkých ale "kůl" hlášek a ke konci osmdesátých let přibude jako bonus perlička v podobě krvavých "kůl" brutalitek. Vypadá to, jako by tyhle filmy měla na svědomí parta starých mládenců, kteří se rozhodli točit filmy tak, jak se to dneska líbí těm mladým. Nechce se mi věřit, že to valně fungovalo tenkrát, natož aby to fungovalo dnes. ()

Tiiso

Snímek natočen průměrnou kamerou s průměrnými výkony zúčastněných. Ale samotný děj v sobě skrývá nejeden zajímavý okamžik či aspekt. Podezírám Alana z určité nadsázky či parodie na své vlastní kriminální role či nápady. Nebo dokonce na detektivní žánr vůbec. Splést takto dějovou linku do klubka plného zvratů, nekonečné akce a vývoje příběhu zavání humorným podtextem. V každém případě film spadá do klišé ohodnocení, že nikoho neurazí, ale také neohromí. ()

karlee

To mi docela sedlo, slušná krimináka marlowoské drsné školy doplněná spoustou hlášek, hlavně dialogy mezi Delonem a jeho "sekretářkou" jsou výborné, Nic světoborného, ale potěšilo, vytknul bych jen příliš mnoho postav, to aby si člověk kreslil graf, ovšem u tohoto fillmu není logika příběhu to hlavní. ()

Stejšn

Taková typicky francouzská tradičně netradiční detektivka. Hrdina, který není zrovna moc kladný a za svou věcí jde přes mrtvoly. Celkově je ten film průměrný. Vysvětlovací scény (dialogy v autě, v kuchyni apod.) mi svou strašnou polopatičností připomínaly teleshoppingy Horsta Fuchse. Navíc mi děsně lezl na nervy český dabing, a to hlavně ženských postav. A nezachrání to ani odhalený bobr a kozičky Anne Parillaud. ()

subic

Trochu akce, malá honička v autech, za to žádná pořádná střílečka, absolutně bez napětí, taková spíš podprůměrná kriminálka. ()

Hawaj

Celkem zábavná francouzká krimi se spoustou decentních hlášek a velmi okouzlující sexkretářkou Anne Parillaud. Dost mě překvapilo, že tadle šarmantní holka potom ztvárnila Brutální Nikitu. Příběh si vesele plyne, Delón sází hlášky ale napětí ve mě moc nevrůstá. Zápletku už jsem se pak ani nesnažil moc rozmotávat a jen jsem se bavil. Nakonec mám pocit, že se Delon snažil tak trochu napodobit lehkost Belmondových filmů (dokonce ho i zmiňují), ale to by nesměl mít Delon ten svůj non-stop vážný delonoský výraz a možná by to ani nesměl režírovat. Jinak francouzskej biják jak má bejt. ()

Jehan

Na tom filmu mě nejvíce baví to, že i kdybych ho viděl desetkrát, stejně bych vlastně nevěděl, oč skutečně jde. Pamatuji si jen, že Delon svérázně pátrá po nevidomé a jeho sekretářku potkají nepříjemnosti, které bere věcně. Nikdy jsem si nebyl úplně jist, zda je to belmondovská vtipná nadsázka kriminálky nebo delonovská ostrá varianta téhož. Zřejmě to mistr zkoušel ve vlastní režii rozehrát jinak než je zvyklý a nějak mu to nesedlo. To je fuk. Film tak nějak drží pohromadě, Delon je fakt ostrý hoch, colt ´45 vzor 1911 si zahrál pěknou roli a ta hudba je prostě úděsná. Vše v zásadě odpuštěno, hlavní je, že Delon je pořád Delon. Odpráskne každého, kdo mu zkříží cestu, a někam kráčí. Kam, to není podstatné. Možná do 90. let. ()

ilclassico

Ústřední písnička se jmenuje "Say Maybe", zpívá ji Neil Diamond, pochází z jeho alba "You Don't Bring Me Flowers" (1978). V rámci žánru za 3,5. ()