Kto nastaví kožu

• Česko Kdo nastaví kůži (viac)

Bývalý inšpektor Choucas, ktorý sa živí ako súkromný detektív, sa pustí do pátrania po slepom dievčati Marte. Čoskoro potom ho navštívi muž, ktorý sa ho snaží presvedčiť, že dievča utieklo s milencom do cudziny. Skôr, ako sa Choucas o tom stihne porozprávať s matkou nezvestnej, niekto ju zastrelí. Čoskoro potom sa pokúsia uniesť aj jeho samotného... (STV)

BDMarty007

Z celé plejády filmů Alaina Delona je toto jeden z těch rozhodně lepších. Zápletka je komplikovaná jako vždy, stále se objevují další a další lidé, až už pomalu nevíte kdo je kdo, ale oproti řadě jiných filmů AD (zejména pak Slovu policajta) se tento liší v jedné zásadní věci a to je humor a ironie, až Belmondovská. Však je také Belmondo v jedné scéně i sebeironicky zmíněn. Opravdu jsem se několikrát zasmál při vtipných replikách. Solí filmu je i krásná a vtipná Anne Parillaud, v českém znění ve skvělém dabingu Taťjany Medvecké. Příjemný film. ()

Enšpígl

Neskutečně zamotané, furt tam říkali další a další jména až jsem začínal mít dojem, že do toho případu je zaplatená celá Francie. ()

Djkoma

Kdo nastaví kůži, bude moct střílet po kom bude chtít. Tak trochu působí celý film s Alainem Delonem v hlavní roli. Jeho bývalý inspektor působí skoro jako neohrožený vůdce lidstva, který je ochotný zabít každého a pak utíkat po celém městě aniž by si ho nějaký policista všiml. Tato lehká nereálnost, která je však chvílemi u francouzských krimi filmů typická mě zde však dost udivila. Jinak jde o standardní Delonův film, kde opět má i nějakou tu pěknou "přítelkyni/ženu" a v zamotaném průběhu možná zapomenete, jak to celé vůbec začalo. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já nad tím zaslzím až za chvíli." Války policajtů nemám moc rád, přestože stále probíhají. U nás jsou takový decentnější, ale ve Francii do toho jdou naplno. A kdo se bojí otevřenýho konfliktu, tak si najde blbečka, kterej za něj nastaví kůži. Jak prosté. Takže tu máme oblafnutý očko Lucase, rošťáckou sekretářku Charlottu a tajemnýho parťáka v příběhu zamotaným tak, že na konci nevím, kterej policajt je zkorumpovanej, kdo je nacistickej zločinec a kdo je čí táta. Jenže mě to nevadí. Já jsem se bavil a jestli to budu chtít někdy rozmotat, tak se na to klidně mrknu ještě třikrát a pak si to nechám od někoho bystřejšího vysvětlit. ()

dobytek

Delona mam celkem rád, ale tady poněkud uletěl. Asi se snažil natočit krimi-komedii, ale připadalo mi, že to bral nějak moc vážně, takže ve finále všechno působí spíš trapně. Když se k tomu přidaj ještě stupdiní chyby jako auto, který se po bouračce samo opraví, tak možná i ty 2 hvězdy jsou až moc. ()

gudaulin

Určitě ne špatný, nicméně příliš rutinně napsaný a natočený kriminální thriller, který si Delon vyloženě připravil na tělo. Je to esence motivů a stylu, který Delona vynesl na vrchol, a zároveň se suverénní počínání hlavního hrdiny blíží postavám, které hrála druhá velká hvězda francouzského kriminálního žánru Jean Paul Belmondo. Inspektor Choucas prochází příběhem vyloženě nad věcí a jeho společníky, natož pak jeho samotného, nevykolejí nějaká ta střelná rána, nezaskočí zákeřný útok protivníka nebo nečekaná situace. Jeho partnerka při znásilnění prožívá méně emocí než když si zapálí cigaretu. Postavy se vlastně svou suverenitou blíží komiksovým postavám superhrdinů. Z obou Delonových režií jde nicméně o ten lepší pokus a v rámci jeho filmografie o lepší průměr. Za zmínku stojí extrémně půvabná Anne Parillaud, Delon měl ve výběru svých milenek skutečně vkus. Celkový dojem: 65 %. ()

choze

Průměrná delonovka (a Delonův režijní debut), která se marně snaží být hrozně vtipná a nad věcí (hrdinové jsou naprosto v klidu, ačkoli po nich jde celá Francie), a která se mi zaryla do paměti hlavně díky nahé Anne Parillaud připoutané k posteli v doupěti únosců, a pak scénou, kdy Delon střílí do vystavených talířů. První příjemně vzrušila, druhá rozesmála. ()

Gilmour93

Delonova lehce sebeironická variace na americkou, či chcete-li Manchetteho francouzskou drsnou školu, ve které se povážlivě málo kouří, pije a souloží. Pokud nebudete zmateni z počtu jmen, kterých je víc než v telefonním seznamu Paříže, spolehlivě vás otráví dvě věci. Šílená hudba často užívaná v nepravý moment (obzvláště deprimující je ta anglicky nazpívaná odrhovačka s balalajkou) a zprasená noční automobilová honička. Typický atribut francouzské krimi je tady rámován tóny připomínajícími znělku majora Zemana a v podstatě spočívá jen ve zrychlených záběrech jedoucích aut, co během střihu stihnou navštívit autoklempírnu. V poznámce sekretářky směrem k postřelenému detektivovi, že by to Belmondo ve filmu snášel lépe, byl sympatický autorský nadhled, nicméně celek ukázal, že když dva dělají totéž, nemusí to být vždycky totéž.. ()

sud

Určitě jedna z nejzábavnějších Delonových kriminálek, která pro mě vychází z duelu dvou jeho režisérských počinů jako vítěz. Spousy diváků, odsuzujících tento film, nejspíš neodhalili tu obrovskou nadsázku s jakou byl natočen. Co se týče příběhu, jak už jsem tolikrát napsal, nim moc se v kriminálce nového vymyslet nedá. Ovšem každá scéna je korunována zajímavými dialogy a hláška střídá hlášku. Alain Delon je tentokrát nad věcí co se týče úplně všeho. Role inspektora Choucase (nebo chcete-li Lucase) je spíše Belmondovská a ani ten nezústane bez povšimnutí (scéna s dezimfekcí průstřelu). V každém případě je skvělý a sympatičtější ještě v tom, jak dokáže udělat srandu sám ze sebe. Ale abych pravdu řekl, nejvíc mě zaujala Anne Parillaudová. Nejen že jí to neskutečně sekne, navíc má skvělé hlášky. "Kdo nastaví kůži" není čistou krimi ani čistou komedií. Dalo by se říci, takový "Černý tulipán" po 27 letech, zasazený do současnosti. 85%. ()

cheyene

Příjemná detektivní podívaná s řadou nadprůměrných scén a dobrých hlášek (např. lámání ruky a doktorovo "Hotovo!"). Samotná zápletka mi však nepřišla zvlášť zajímavá, spíše průměrná, zkrátka taková, že za pár dní už vlastně ani nebudete pořádně vědět, o co ve filmu šlo. Dávám lepší 3*. ()

Snorlax

Delon si pro sebe napsal scénář, v němž si především chtěl zahrát na Belmonda. Netvrdím, že je Delon špatný herec, věřila jsem mu celý film. Jenže humor mi k němu zkrátka nesedí, čiší z něj chlad. Být v hlavní roli Belmondo, zřejmě bych ocenila Delonovy scenáristické i režijní schopnosti. Takhle se jedná o zašmodrchanu kriminálku, v níž v každé nové scéně padne nějaké nové jméno, až z toho jde divákovi hlava vůkol. Delonův chlad sráží i všechny pokusy o vtip, které by v podání téměř kohokoliv jiného udělaly z tohoto filmu výbornou komedii. Snaha o komediální pojetí je též patrná z hudebního doprovodu, který jakoby z ucha vypadl italským komediím sedmdesátých let. ()

Omnibus

Film, který nestárne. "Nemáš doma kladivo?" "Ale to přece nejde..." (Delon mu ukáže fotku unesené) "Jo, už pro něho jdu..." "Řekni svému příteli, že mi ani tak nevadí, že jsem nahá jako palec, ale že jsem přivázaná jako ovce..." A ohledně následné reakce Charlotte na znásilnění, prý naprosto nevěrohodné reakce: mě hned po seskoku, kdy se mi vak vrchlíku namotal na chvíli na kanadu a málem jsem neotevřel včas, můj instruktor okamžitě vyhnal zpátky do letadla na další seskok (a ten jsem zvládnul bez problémů). Jinak by hrozilo, že se mi ten prožitý stres usadí v palici a bude dlouhodobě škodit a našeptávat... Já vím, blbej příklad. Co jsem tím chtěl říct - je to na tu chvíli hrozně surové, ale funguje to. Charlottina reakce mohla mít smysl. ()

Anderton

Mňa na tomto filme najviac zarazila jeho relatívne pohodová atmosféra, podporená pre mnohých zrejme nezabudnuteľným hudobným doprovodom. Film mi evokoval totiž Čínsku štvrť. Ako hlavným hrdinom, súkromným očkom, tak zápletkou, kde žiada detektíva neznáma žena o vyriešenie na prvý pohľad jednoduchého a banálneho prípadu. Všetko je ale omnoho komplikovanejšie, ako sa zdá a Choucasovi začínajú znepríjemňovať zdanlivo bezdôvodne život mnohé indivíduá. Chápem, že má z toho bolehlav a snaží sa dopátrať, o čo tu sakra ide, lenže ja som mal dlhý čas pocit, že to, čo vidím, je iba veľký, nezaujímavý chaos. Na konci sa samozrejme všetko uspokojivo vysvetlí, lenže skôr k spokojnosti detektíva, ako zmäteného diváka. Filmu by prospela hutnejšia neonoirová atmosféra, ale to je skôr otázkou vkusu, ako výčitka. ()

nash.

Jako kriminálka to nefungovalo, jako thriller už vůbec ne.. ovšem jako parodie na oba žánry to nemělo chybu.. zejména geniální pojetí postavené na tom, že všechny postavy se příběhem i v těch nejvypjatějších situacích pohybují s naprostým klidem, hraníčícím téměř s nudou a nezájmem.. ať už je to postřelený Choucas (překřtěný na Lucase) ležérně vtipkující nebo unesená a právě znásilněná ležérně vtipkující Charlotte... ()

dopitak

Souhlasím zcela naprosto s komentářem kolegy suda. Takhle zábavný film s Delonem jsem zřejmě ještě neviděl. Komediální žánr bujně prorůstá temným thrillerem, kde o nebožtíky a o krev není nouze. Bývalý policista v Delonově podání si v postupech ve vyšetřování nebere servítky a jeho zpočátku "ošklivé káčátko" sekretářka Charlotte se velmi rychle vybarví do nevídané sexbomby (a stejně rychle se svlékle, i když s ohledem na okolnosti je její druhá nahatá scéna mnohem více vzrušující). Anne Parillaud má u mě body za svůj sex appeal, který ještě umocňuje svým hlasem skvělá Taťjana Medvecká. K dabingu provedenému v ČST v režii Olgy Walló mám ještě jednu připomínku - u Delona jsme všichni zvyklý na Trávníčka. Jiří Štěpnička jej ale nadaboval skvěle a herecká sestava dalších rolí, toť filmový strop slávy - posuďte sami: Karel Hlušička, Jiří Bruder, Otto Lackovič, Vladimír Salač, Ilja Prachař, Soběslav Sejk, Zdeněk Jelínek, Otakar Brousek st.... ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = ?.?.1989+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 15.2.2013, réžia českého znenia (ČST Praha) = OLGA WALLÓ - Možno sa moje hodnotenie v porovnaní s inými, kvalitnejšími Delonovými filmami môže zdať prehnané. Ale na scénu automobilovej naháňačky v ktorej Delon chladnokrvne a nekompromisne zlikviduje auto prenasledovateľov, na tú sa nezabúda. (28.1.2011) ()

borsalino

Klasická francouzská kriminálka s mnoha zábavnými pasážemi, kterým vévodí bývalý policejní inspektor Choucas, nyní soukromý detektiv. Jednoho dne za ním přijde paní Pigotová, že se jí ztratila před měsícem její nevidomá dcera a že policie dohromady nic neudělala. Detektiv Choucas se případu rád ujímá, prapodivně je však policií nabádán, aby jen sebral peníze a paní Pigotové řekl to samé, co policie. To je mu však proti srsti a pomalu se začne rozbíhat případ plný dramatických honiček a ran... ()