Bazén

• Francúzsko La Piscine (viac)

Alain Delon, Romy Schneiderová a bazén plný lásky, zášti a žárlivosti... Novinářka Marianne prožívá dovolenou v luxusní vile na pobřeží Středozemního moře s přítelem Jean-Paulem, neúspěšným spisovatelem, který nyní pracuje v reklamě. Vilu jim půjčili přátelé, kteří na léto odjeli do zahraničí. Marianne a Jean-Paul jsou spolu již přes dva roky a zdá se, a na první pohled je jejich vztah harmonický. Na neohlášenou návštěvu přijíždí Harry s osmnáctiletou dcerou Penelopou. Harry je úspěšný, modrooký krasavec, bývalý Mariannin milenec. Je přirozené, že se Jean-Paul neubrání žárlivosti. Napětí stoupá, zejména, když se Jean-Paul začne sbližovat s Penelopou. Ta mu otevřeně řekne, co si o něm její otec myslí: že je budižkničemu, který to nikdy nikam nedotáhne, že mu Marianne přenechal, když… Krásná letní atmosféra je pryč, je to návštěvou Harryho nebo si to Jean-Paul s Marianne nesou v sobě. (Česká televize)

PetrPan

Psychologické drama s nulovou psychologií postav. Nesnesitelně stoický styl vyprávění (ne)příběhu o (snad) lásce, žárlivosti a závisti navozuje podobný pocit vnitřní prázdnoty, jenž čiší z hlavních hrdinů. Dva muži, dvě ženy, nesympatické a neživotné entity neuměle se potácející v jakési Potěmkinově vesnici umělých emocí. Hezká těla v hezkém bazénu z ohyzdného filmu. ()

sulimo

Asi to neni pro každého zajímavý film, ale jsem ráda, že patřím k těm pár dobře vadným jedincům, kteří v něm spatřují cokoli, jenom ne průměrnost. Nevzpomínám si, kdy jsem v poslední době viděla film, ve kterém by se nic nedělo, vše pomalu a nevýrazně plynulo a zároveň to nic bylo tak fantasticky uhrančivé a famózně obsazené, že by mě to nenechalo takhle mocně dýchat. Po konci jsem byla unavena sluncem, lidmi a emocemi, a to jsem se na to dívala za deště a sama ve svém pokoji. Bohužel pro onu" jentak tak tak ale přece jen pátou hvězdu" jsem zjistila, že jsem unavená i stopáží, škoda, o deset minut méně by k perfektnosti stačilo. Jinak asi miluju Romy Schneider. ()

Roman Albach

Od Alaina Delona to byl geniální tah zavolat své bývalé snoubence do Berlína a nabídnout ji roli ve filmu, který následně znamenal velký comeback Romy Schneider, která od narození syna Davida před dvěma roky nenatočila ve Francii žádný film. Jejich hrátky ve sluncem zalitém bazénu nebo vášnivé milování v altánu nám dokazují, že Alain a Romy si natáčení více jak užívali. Nemůžu souhlasit s názory, že film je nudný a příliš se vleče. Jacques Deray totiž nic nepřikrášluje, nic nezveličuje, "jen" vypráví, co všechno se může stát pod horkým sluncem v jedné vilce kousek od Saint Tropez, když přijede bývalý milenec vaší přítelkyně. Začnou vznikat situace, které všichni dobře známe, a to víc jsme do příběhu čtyř mladých lidí vtaženi... ()

Chrustyn

Člověk tu čeká detektivku (přítomnost Delona, režiséra Deraye a žánr krimi, thriller) a dostane podivné existenciální drama, které mi spíše evokovalo filmy italské produkce, (čemuž pomáhá i prostředí) které po celou dobu a velice pomalu směřuje k tomu, co divák tuší prakticky od začátku. Ovšem než se k tomu dopracuje, trvá to táááááák dlouho. ()

Kimon

Horké léto v čase dovolené, krásný dům, velký bazén s azurovou vodou, .... a dva milenci užívající si poklidné dny o samotě. Jedna náhodná návštěva dávného společného přítele s dcerou na několik dní, a ona nádherná idylka mizí v nedohlednu. Vytváří se podivná mozaika osudů čtyř lidí, domněnek, kradmých zkoumavých pohledů a žárlivosti. Klidným tempem splétají se podivné hříčky čtyř lidí, kteří jsou si blízko, ale současně tak daleko. Čtyři lidé, čtyři charaktery, čtyři osudy, jeden dům a jeden bazén. Děj plyne, ... osud se naplňuje. Zůstává dům, bazén a dva milenci .... ()

• Natáčelo se ve vile La Jonque nedaleko Saint Tropez, a to od 19. srpna do poloviny října roku 1968. (Monco)
  • Úryvok z filmu bol použitý v kolínskej reklamnej kampani domu Christian Dior pre parfém Eau Sauvage, ktorá odkazovala na Alaina Delona. (Arsenal83)
  • Francúzsky návrhár André Courrèges vytvoril pre film mnoho vlastných kúskov, ako napríklad plavky, ktoré nosili Schneider a Birkin. (Arsenal83)