Smrť darebáka

• Československo Smrt darebáka (viac)

Poslanec Phillippe Dubay, ktorý v prudkej hádke zabil poslanca Serrana, požiada o pomoc svojho dávneho priateľa, obchodníka Xaviera Marechala. Ten potvrdí polícii, že v dobe vraždy večeral spolu s Philippem a jeho manželkou Christinou. To je však len začiatok série dramatických udalostí, v ktorých strede je Serranov denník. Majú o neho záujem nielen politici, ktorých by informácie v denníku mohli kompromitovať, ale aj ďalšie vplyvné sily... (STV)

Jizni Tlapa

"Spěte pokojně Pařížané, všechno je klidné" ..... Průměrně začínající krimi, která vystupuje ze své průměrnosti zajímavým obsazením. Delon a jeho "chlapecký ksichtík" je všem známý a filmu nedává na výjimečnosti. Tím neskrývaným "pokladem" je O.Muti, která svoji postavou rozzáří ponuře zkorumpovaný děj! Druhým zajímavým fenóménem je působící "western Vinnetou záporák" K.Kinski. I on podává pomocnou ruku, jinak průměrnému snímku. ()

Svata

Úžasný film, výborní herci, výborný dabing. A. Delon nečekaně a profesionálně dabován panem Edou Cupákem. Korupce vede k další korupci, to byla voda na mlýn cenzorů za socialismu. ()

JohnSmith

Kdysi jsem tenhle film miloval.Dneska se mi sice pořád líbí,ale už to není ono.V každém případě je to nádherná ukázka špinavé politiky a korupce ()

Autogram

Čím to je, že filmy s Delonom sú také nudné. Nedokážem ich súvisle pozerať, nech je krimi s akoukoľvek témou. Skúsil som to aspoň s Ornelou Muti, ale zbytočne. ()

Aqualung

Na filmy s A. Delonem jsem svého času rád chodil.Na vrcholu stojí jistě Dobrodruzi,Dva muži ve městě a Sicilský klan.A to nejen pro nádherné obsazení.Tenhle opus maličko pozaostává, ale nepíši to ve zlém.Výrazná tenze po mstě je meritem příběhu.Můžeme debatovat o fenoménu msty.Jak kdosi řekl,msta je balzám duše.Hrdina jde nelítostným způsobem po vrahovi svého přítele.Takže se dostáváme od definice msty ke zločinu a trestu.Ovšem tady není katarze v podobě gulagu.Tady je kulka do prsou darebáka a vraha.A ten,kdo měl přítele v tom nejlepším smyslu slova jednání Delonovy postavy pochopí.Nechat pracovat stát by bylo nešikovné.Slušný film. ()

Fox85

Taková pomalu plynoucí kriminálka s minimem akce, ale přesto nenudí a s napětím čekáte, jak to celé nakonec dopadne ()

Markussis

Jeden z nejlepších typických thrillerů s Alainem Delonem. Nádherně vykreslené charaktery z prostředí politicko- policejní korupce. Film nemá pouze dobrou atmosféru, ale má především myšlenku, která předběhla svou dobu, myšlenku která je stále více než-li aktuální. Vyzdvihnu též vynikajícím způsobem vystavěné dialogy. Skvělé herecké výkony zejména v případě Delona, Roneta, Kinskiho, Boiuse, filmu dávají jakýsi pocit uvěřitelnosti. Myslím, že je velmi důležité, aby filmy takovéhoto střihu měly výpovědní hodnotu a zároveň byly dobře, efektivně zpracovány. Toto je případ, kde jsou obsaženy oba tyto důležité požadavky. Jedná se bezesporu o věc, která si svou úroveň drží i po letech. Velmi podceňovaná francouzská záležitost. ()

Lukoboss

Delon je sice velký sympaťák, ale ani to nemůže pomoci filmu, který má hluchá místa a po určité době si říkáte, kdy už bude konec - vrah odhalen. Pak se to dozvíte a ani z toho nemáte nějaký větší požitek... ()

klukluka

Francouzskou kinematografii mám rád, i v dobách největší slávy Alaina Delona se tam točily filmy, na které se vždycky znovu rád podívám, ale viděl jsem někdy fakt dobrej film se samotným Alainem Delonem..? Minimálně si žádnej konkrétní nevybavím, musel bych po něm zapátrat. On se mi tady líbil- jako muž a s přimhouřením oka i herecky, ale jinak to řadím mezi filmy reprezentující bohatě zastoupený žánr cool hovno, který jsem si pro podobné kusy sám vymyslel. ()

Ještěřák

Stará francouzská zďorba se žlutými předními světly, snůška šeredných, přesvědčivě hrajících Francouzů (plus Klaus Kinski), tvářících se, jako by od propuknití určité aféry neutrli ani mouše nožičku, uměle působící žabičky na čtvrtou... a tohle všechno se nejspíš snaží zabít Delonka. Uznávám, že první půlka by snesla mnohem přísnější zásah nůžek. Dějově jsem to zvládal jen tak tak - napadá mě, že moc dobře věděli, proč do všech těch zlejch rolí nabrat Kinského a všechny tyhle masky. Na CSFD bohužel "modrý" film, ze kterého lze snadno zmodrat napětím, jak to v těchhle civilních krimikousích umí asi jenom Francouzi. ()

mira007

Alain Delon jako právník v politickém krimi thrilleru, kdy se mu do ruky dostane něco jako Mrázkův archiv francouzské politiky a najednou se stane pronásledovaným uprchlíkem a začnou kolem něj umírat lidé. Delon v civilně hrané poloze a ikdyž i akční scény střílečky, automobilové honičky se dostaví také tak to místy působí jako konverzační psychologický film. Jako třešnička na dortu je účast mladičké Ornelly Muti. ()

Chřástal

Typ filmu, který je přinejmenším esteticky zajímavý, i když se zrovna nic neděje. Vždy elegantní Delon, designové kutlochy s výhledem na Eiffelovku nebo byt komiksového kreslíře, půvabně pobíhající Ornella. Do politické skepse pěkně zapadá to, že přítel, po jehož vrahovi Delon pátrá, byl zjevně stejný šmejd jako ostatní (přičemž to pro hlavního hrdinu – asi realisticky – neznamená žádné přehodnocení). Fajn film. ()

Brejlil

Všichni jsou zkorumpovaní, všichni hrabou, mezinárodní kapitál se spojil dávno před proletáři všech zemí, kdo se zkorumpovat nedá, ten žije stranou, kdo se začne cukat, ten nežije vůbec. Sladká Francie 70. let. Jenže film je velmi dlouhý, ani Delon ho sám neutáhne, zápletka není příliš srozumitelná, nakonec za všechno mohou ti tam někde, a Delon ani nenechal Ornellu svléknout. Takže jen průměr. ()

Filomena.I.

Tesklivý saxofon... Mafiánské praktiky, mrtvoly padající jak přezrálé hrušky, bouračky, z nichž pronásledovaný poctivec Alain Delon s dokumenty kompromitujícími vyvázne bez škrábnutí (zvláštní fluidum as). Po posledním útoku kulometném se však pořádně naštve a vezme do rukou zbraně... Kdo zařídil smrt darebáka, jeho přítele? „To se stává ve vyšších vrstvách atmosféry: Teplota náhle poklesne.“ Společnosti nemající tváře ni totožnosti. Kdo je viník? Vlastně nikdo tam, kde se střídají tváře. Vysoké vrstvy politické prožrané korupcí a praktikami kmotrovskými... „A co myslíš, že bude teď?“ „Nic zvláštního. Jestli je komisař čestný, dá výpověď a půjde lovit lososy. Někteří poslanci poznají, co je to cesta pouští, ale překonají ji rychle. Až se vrátí, znovu si nasadí masku tak, jako si staré děvky nasazují masku nevinnosti...“ Tesklivý saxofon... ()

Vesecký

To je závažný a nadčasový film. Protože je ve svém důsledku realistický a zároveň nás naplňuje pesimismem a beznadějí. A oprávněně. Protože vyšší zájmy nehledí na zlo. Naopak vyšší zájmy v zájmu kapitálu skutečné zlo plodí. V té souvislosti je nejpodstatnější dialog Delona s Kinským v loveckém zámečku. Nadnárodní zájmy kašlou na spravedlivost. Svět se točí dál a obyčejný člověk nic neovlivní. V dnešní době se tomu říká demokracie. Milovaná Ornella nakonec padla za oběť přestřelce, ach jo. Než došlo ke zmíněnému dialogu, chtěl jsem dát o hvězdičku míň, bylo tam zas typicky francouzsky moc honiček auty, ale nakonec jsem tu jednu přidal. ()

helloween93

Politický thriller s Delonem, který hraje svoji typickou roli. Snímek mohl být o trochu kratší. Závěr je trochu přitažený za vlasy. Příběh mi lehce připomněl Mrázkův archiv a jeho vraždu. 3* ()