Lost River je temný pohádkový příběh o lásce, rodině a boji o přežití tváří v tvář nebezpečí. Billy (Christina Hendricks), svobodná matka dvou dětí, je v opuštěném městě Lost River vedena do hrůzného podsvětí ve snaze zachránit své děti a domov. Její dospívající syn Bones (Iain De Caestecker) odhalí tajemství o původu Lost River, které vyvolává zvědavost a uvádí do pohybu nečekanou cestu... (Digi_cz)

aLPaC

Bizarní postavy (dokonce je tu i Leatherface :D), zvrácenost, temná noc, tmavé a chladné filtry, málo dialogů. Gosling se evidentně inspiruje Refnem (především Drivem) a to hlavně po stránce vizuální (před kterým mimochodem musím smeknout, na prvotinu vizuálně skvěle natočené) a hudební. Děj na druhou stranu patří ale spíše ke slabinám filmu, i když že by to byla nuda to ne, oba příběhy mají své silnější i slabší chvilky. Celkově to hodnotím tak na 65% a myslím, že Gosling by měl určitě pokračovat, protože kromě hereckého má talent i režijní, jen ten scénář by příště mohl přenechat někomu jinému. ()

Klajnik

Dalo by se o tom mluvit v superlativech a vylíčit film jako magickou polopohádku či vizuálně působivou artovku, ale dělat to je zavádějící vzhledem k tomu, že všechno půvabné přijde vniveč kvůli nudě prostupující každou scénu filmu, jenž je důsledkem scénáře, jenž není hodný realizace do filmu. Přijde mi to jako slabý odvar toho nejslabšího Refna. Na poměry většiny festivalových filmů to jde, protože to technicky funguje, ale po vzoru většiny festivalových filmů to za divákův čas nestojí, protože je to příliš nezábavné a to v důsledku slabého scénáře, které jednak nemá solidně vybudovaný narativ (příběh je v Lost River dost upozaděný) ani dialog napsaný s jistou grácií (to je pak radost sledovat i tu -pro příběh- nejnepodstatnější interakci mezi postavami). ()

Doomedx

VÝBORNEJ soundtrack (mam rad Chromatics), ale to je bohuzel vsechno, film je sám o sobe bullshit, nezáživnej, nudnej o vsem a pritom o ničem... "artovka". 40% za herecke obsazeni a jiz zmineny soundtrack. Btw. Původní název: How to catch a monster by filmu sedel mnohem vic. ()

GOREGASM

Ryan Gosling mě nezklamal a vůbec mu nezazlívám inspiraci Lynchem, Refnem, nebo Cianfrancem. Tři zmíněné režiséry vždy hltám plnými doušky a Ryan na tom nebude jinak. Lost River je přesně tím typem filmu, který v divákovi s postupující stopáží stále intenzivněji probouzí neodolatelnou zvědavost, kterou dráždí spousta dílčích otázek, přičemž nečekejte, že na všechny dostanete svou odpověď. Tenhle svět má jiná pravidla, než na které jsme zvyklí a i to přispívá k jedinečnému pocitu, který se daří Goslingovi navodit. Postupně probublavající nebezpečnost a zvrácenost ekosystému, v němž hlavní postavy fungují, je dávkovaná řadou stylově zneklidňujících scén, které mi z hlavy čas nevymaže. Místy bizarní, ovšem za všech okolností atmosférický snímek, který nestojí jen na vynikajících hercích, ale i na talentovaném režisérovi. 90% ()

MickeyStuma

Velmi zajímavý příběh, který by mohl být stavěn i na skutečné události. Přidání fantastičnosti a snad i pohádkové představivosti dodalo vyprávění více rozvinuté, poutavé, intelektuální a méně triviální vize. Vizuální umělecký dojem už jenom přidává potenciál stát se kultovním filmem, i když půjde velmi trnitou cestou. Snímek je převážně mainstreamový a poukazuje na problémy spojené s realitou. Představivost a hledání řešení problémů je už jen snůška boje o přežití. Tomu všemu přispívá hlavně vynikající kamera se smyslem pro detail, která je po umělecké stránce vskutku výrazná. Ryan Gosling pojal zatím svůj jediný snímek artově a je vidět, že potenciál na to má. Nějaké mouchy by se tu samozřejmě našli, ale jak se říká, chybami se člověk učí. ()

xmy

Artovka s podmanivou hudbou a skvělou kamerou, dějově však nic extra. Například trochu obdobné Enter the Void mě bavilo více. Na režijní debut ale film ujde, ne že ne. ;o) ()

misbos

Spousta režisérskejch rutinérů může jen tiše závidět, protože tohle se povedlo. Příběh o tom, že i když člověk chodí v hadrech, není hadr, a vždycky je šance říct blbýmu osudu a sviním okolo rázný NE, je spíš než slovem vyprávěnej vymazleným obrazem (takže ho někdo, kdo se nedovede dívat a přemejšlet o tom, co vidí, nezkopíruje... ale to není chyba toho filmu, že?). Jedna věc k vypíchnutí - Ben Mendelsohn. V každý svý roli je tutovej, snad bude dostávat víc příležitostí. ()

Stíba

Popravdě jsem se před projekcí docela hodně bál, protože jsem věděl, že Gosling se bude chtít vézt na vlně svých režisérských idolů což ho mohlo zavést do pekel. Naštěstí se mu vše podařilo až překvapivě udržet v rámci mezí a jeho prvotinou je tak artovku, která není nějak extrémně přepísklá a disponuje opravdu zajímavou a především silnou atmosférou s velice dobrým soundtrackem. ()

mira.l odpad!

Co to bylo za blábol?? Vždyť to nemělo hlavu ani patu... Posledních asi 20 minut jsem už totálně vypustil a koukal na něco na Netu. To je vždycky známka toho, že je cosi špatně... ()

LakiyL

Podmanivá hudba, nezvyčajný vizuál. Už len mať ozaj dobrý scenár, pretože toto bolo niečo neviem čo. Zopár dobrých nápadov tam bolo, no aj mnoho chujovín. Nabudúce dať ten scenár niekomu inému, do budúcna ešte môže Gosling ako režisér prekvapiť. ()

Vera2613

Úprimne tento film nie je bohviečo, ale dalo sa to pozrieť. Veľké plus na tomto filme je celkový vizuál a najmä hudba. Z hudby som bola očarená a tiež milo prekvapená, že Saoirse spieva dosť slušne. Čo sa hereckej stránky týka, tak to bolo okej. Najviac ma zaujal Matt Smith a už spomínaná Saoirse hoci už hrala aj zaujímavejšie postavy. Lost River je taká jednohubka na zabitie času. ()

chewbac.Ca

Goslingu po filmu jen buh odpousti je tohle tvuj 2. strike... jeste jeden a jsi OUT Totální zhovadilost, pouze soundtrack byl chytlavy jinak břečka! ()

pafka

Hm, tak pro me docela extremni zpusob vypraveni neprinasejici nic noveho a naopak vypravenim nudi. Takhle me to pada do skatulky neopakovatelnych filmu pro me oci. ()

Vaudevillain

Nenechajte sa odradiť zlým hodnotením, ak máte radi abstraktné umelecké filmy, ktoré sú sústredené najmä na pôsobivú vizuálnu stránku. Pre fanúšikov Daria Argenta, Maria Bavy, Davida Lyncha, Nicolasa Windinga Refna a Gaspara Noého. ()

Googooplexer

Bol to zlý vtip. Po tomto aj ten posledný nadšenec musí stratiť chuť vykúriť Ryanovi Goslinga. Hviezda za náznak zvláštne zaujímavej atmosféry. Náznak. ()

Ryan Gosling to znovu zkusí za kamerou

Ryan Gosling to znovu zkusí za kamerou

19.09.2018

Ryan Gosling (Blade Runner 2049, La La Land) si momentálně užívá press tour ke snímku První člověk, u kterého si zopakoval spolupráci s režisérem Damienem Chazellem (Whiplash), a který podle kladných… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)