Borsalino a spol.

• Slovensko Borsalino a spoločnosť (neoficiálny názov) (viac)

Roch Siffredi (Alain Delon) je po prehratej vojne gangov a smrti svojho priateľa Francoisa Capellu nútený opustiť Marseilles. Túžba po pomste ho však ženie späť. Všetkým, ktorí ho zradili, neostáva mnoho času. (STV)

klúčik

Pokračovanie dobrého filmu sa podarilo. Delon je opäť výborný... Na záverečnú scénu sa nezabúda...ešte že nechodia parné lokomotívy ( u nás ich roztápajú v kyseline ) Film hodnotím 80%. ()

Alf

víc děje a méně sebou škubajících herců (zvláště v první polovině filmu, kdy se nic jiného snad ani neděje) by opravdu neuškodilo.... ()

aLPaC

Už ne tak dobré jako ta první klasika, ale tentokrát více krvavé, více mafiánské, více krimi. Stále výborná gangsterka. ()

waits

Mozna pujdu proti proudu, ale Delon mi prijde jako tvrdak jeste mene pravdepodobny nez Cruise - jeho chladnokrevnost a tvrdost je peclive nacvicena pred zrcadlem, ale osobne mu neverim ani n. Srovnavani s Kmotrem je pro Puza a Coppolu vylozene urazlive - tohohle Rocha Sigffredyho by Michael Corleone nevzal do party ani na odvoz mrtvol po uspesne akci svych elitnich zabijaku. Jestli chcete tvrdou kapelu, nechodte na Iron Maiden, ale na Metallicu nebo Led Zeppelin, jestli chcete film o tvrdacich, na Delona zapomente a sahnete treba po Scorsesem. Nektere sceny by se daly pouzit i ve slabsich parodich (podivne zarputily vyraz hlavniho padoucha), z vetsiny z nich mam pocit, jako by si herci zkouseli pozy, ktere zahlidli v americkych gangsterkach a chteli si je ve filmu taky vyzkouset, cely fim je pak podivne nelogicky - Rochovi je vystrilena jeho parta, on se vrati a bez problemu je vystrilena konkurencni parta. Nevim, ale takhle prosta neni ani kradez kabelky v Bulonkem lesiku..40 % ()

Bozvav

Naprosto luxusní záležitost v čele s charismatickým Delonem, který rozehrává svůj výborný herecký um a ostatní mu velmi zdatně sekundují. Lepší než jednička. Více ucelená dějová linka, dobová atmosféra a hlavně dostatek přestřelek v duchu Al Caponeho. Lahůdka co se nikdy neomrzí a jednou za pár let si ji znova zopakuji. ()

vtelenie

Horšie ako jednotka, ale stale dobre. Občas to sice postradalo logiku, ale pozerat sa ako gangster Delon s partiou systematicky vyhladzuju nacistickych "zlych" gangstrov je pôžitok:) ()

robo7773

*** (64bodov zo 100) Mozno niekto bude cakat ze tento film bude moct po pozreti zaradit do gangsterskej klasiky niekde vedla Al Caponeho, alebo krstneho otca je uplne na omyle. Delon je sice dobry ale kam sa hrabe na sefov americkej sceny, je to taky makky odvar europskej formy. Francuzi su slusny mafiany ale tento film nie je az taky dobry ako som cakal. Myslim ze nie vsetci vydrzia kukat tento film do konca, skoda koniec je najlepsi ale ten nudny uvod asi vela divakov odradi. ()

spriteboy

Z tohohle filmu si budu asi pamatovat dvě věci - jednu rychle asi zapomenu - přeci jenom nemám moc dobrou paměť :-) Je jím zajímavý citát: "Zákony jsou jenom pro chudé". Druhá věc, která mi utkvěla v paměti, je způsob zabití úhlavního nepřítele - vhození ho do kotle parní lokomotivy - to jsem skutečně ještě nikdy neviděl :-) Borsalino a spol. na mě ale jinak působil trochu nudně - vůbec mi nesedla stylizace do válečných let - obleky a klobouky by mi seděli spíše do USA a ne do francouzského podsvětí - mám rád staré kriminálky s Delonem, ale mnohem více ty stylizované do tehdejší doby (60. - 70. léta). Delon mi také v této roli přišel tak trochu "ztuhlý". Film mě trochu zklamal, ale pár scén stálo i tak za to... ()

Heavyman

Film, který je plný střílení a nažehlených kváder. Je v něm ukázán dobrý způsob pomsty, kdy se udělá z protivníka alkoholik. ()

bery71

Retro gangsterka jak má být. Efektní přestřelky, drsné mužské tváře a skvělé dialogy. Jen stopáž by mohla být kratší. Klasická zápletka je sice banální, ale stejně je to zábava. A Alain Delon jako by chtěl vyskočit z obrazovky a postřílet všechny i v našem světě. Ještě že to nejde, bylo by to ošklivý. ()

Wolvie

Zklamání a vyloženě zbytečné pokračování výtečné kriminálky,které zachraňuje jen klasicky charismatický Delon a slušná stylizace,která ovšem pouze recykluje původní film. ()

agassi68

Keď som to videl ako chlapec prvýkrát, bol som nadšený. Roky ubehli, medzitým som videl mnoho filmov a bohužiaľ, to pôvodné očarenie pominulo.. ()

Lupes

Inu, pokud vám stačí hluboké pohledy Delonových očí a spousty vystřílených nábojů, pak se vám film bude líbit. Pokud čekáte překvapení, napětí, nečekanou zápletku či sofistikované vedení války gangů, pak nemá smysl tento film vůbec pouštět. Zrcadlově podobné dvě půle filmu ukazují neuvěřitelnou naivitu jednoho gangu, aby to samé zopakovaly s gangem druhým. K tomu se přidávají nevěrohodně natočené přestřelky, neustálé pobíhání a spousta "chlápáckého" mlčení. Dost hloupě a prvoplánově je do toho navíc zatažena politika; asi aby mohl švihák lázeňský pronést přece jen nějaké to patetické moudro. Snadné švihákovo vítězství je ovšem jedinou a největší záhadou celého filmu. Slabé, hrozně slabé. ()

bearmeedek

Tentokrát již bez komediálního nádechu. Akce se zběsilou střelbou jsou dobré, ale jinak filmu chybí větší hloubka. Zřejmě i čas udělal své. Coby archív je dobré vidět. ()