Elitní komanda zblízka

• Česko Boj zblízka (viac)
všetky plagáty
TV spot
Dokumentárny / Reality-TV / Akčný
Česko / USA, 2012, 26 min

„Speciální operace" jsou zvláštními jednotkami armády, policie nebo zpravodajských služeb, vysoce kvalifikovanými pro specifické oblasti městských válek za použití různých speciálních zbraní a technologií. Za posledních 40 let všechny světové supervelmoci sestavily podobné skupiny pro lepší vedení boje, boj proti terorismu a pro vysoce riskantní policejní operace. Terry Schappert slouží v současné době u A týmu Speciálních jednotek armády Spojených států amerických. Je odborníkem na malé zbraně, demolice a konvenční i nekonvenční vojenské taktiky. V této napínavé sérii představí hloubkovou analýzu scénářů současných bojů zblízka a odhalí, jak moderní armáda, policie a soukromé organizace - a občas dokonce teroristé a kriminální spolky - vedou městské války. (oficiálny text distribútora)

Matt007

Je to celkem zajímavý, dobře udělaný dokument, líbí se mi i ty modelové situace a rozbory zbraní, to vše je ok. Ale to neustálý opakování a vracení se k věcem předchozím mě fakt štvalo stejně jako představování Terryho Schapperta v každým dílu znova, i když je to sympatický chlapík. Stejně ale povedený a 4* zasloužený. ()

vincchuppo

Všechny důležité informace o CQB i jiných postupech pěkně ve zkratce. Líbila se mi dynamika dokumentu, témata a spolupráce s Urnou. A ohledně Schappertova neustálého opakování se: Opakování matka moudrosti. ;) ()

marek29

Na českej dokument hodně kvalitní..! Něco podobnýho tady chybělo a tématiku elitních komand jednotlivých zemí světa mám hodně rád. Zatím musím dát plný počet. Uvidíme jak se bude vyvíjet do budoucna. ()

stolista

Úvodní díl celkem solidní.Trochu mi tam vadí to neustále opakování (tak běžné v amerických dokumentech) jak pro blbce.. Uvidíme další díly ()

davistercz

Velmi povedený "mini fílmek" ,neřekl bych že je tohle dokument, ale budiž. Co se týká tohoto "dokumentu" tak to je opravdu povedené. Shlédl jsem mnoho takových různých dokumentu na toto téma, ale žádný nebyl tak dobrý jak tenhle. Opravdu skvělé a přesvědčivé informace o všem a základních principech, postupu a zbraní speciálních jednotek ve světě. Když si vemu, že tak ukazovali a rozebírali M16 a ostatní příslušenství, tak to doposud ještě nebylo vůbec v žádném dokumentu. Děkuji Prima Cool, že to sem dali. Jediný háček je asi v tom, že je to příliš krátké. ()

bureman

Elitní komanda? Téma dobré, zpracování průměrné, ale hlavně...proč z diváků dělají idioty? Proč v pořadu lžou? Například když má Terry vedle sebe člověka, o kterém tvrdí, že je z elitní SAS, a přitom ho hraje nějaký ňouma z Policie ČR. To ani nejsou schopni si zakrýt logo Policie ČR? Kdyby aspoň nekecali a na rovinu přiznali, že všichni jsou hraní lidma z URNY a PČR. Takhle mě akorát nasrali. Pro mě mediální ubohost, která tento pořad shazuje na dno. Jednu hvězdičku za snahu. ()

pk1w5

Český, rádoby americký drsný seriál, který nám přiblíží těžkou práci a výcvik speciálních jednotek. Jak jsem se těšil, tak jsem byl zklamán. Že to všechno předvádí pouze česká URNA v převlecích bych celkem bral, ale ten otravný průvodce „šePRD“, neustále zmiňující„sí-kjů-bí“ mi po několika minutách začal lézt pěkně na nervy. Nemluvě o tom, že v prvních pár minutách vidíme nějaký speciální zásah plný ne zrovna kvalitních efektů, který se pak ještě dvakrát či třikrát za pořad zopakuje. Taky dosti únavné. Kdyby vojákům během výcviku a zásahu přidělali na helmu kameru a záběry pak sestříhali, zaujalo by to mnohem více. Tohle naznačování, jak to ve skutečnosti vypadá, nedělá dobrotu. ()

clikclikCZ

Když jsem na to viděl ukázky na COOLu, tak jsem se těšil jak prase. Zapnul jsem první díl, očekával něco na způsob Surviving the Cut nebo SAS Survival Secrets, ale ejhle. Intro sice působí kvalitně a "moderátor" odpovídá mé představě vojáka, ale zbytek je jedna velká katastrofa. Několik příkladů: 1. Žbleptá něco o Rusech v Čečně a na obrazovce se objeví jedoucí BVP (první hloupost) na něm sedí parta chlapíků ve vz.95 a kulichách bez jakejchkoliv balistik, taktikách, nosnejch systému či jakéhokoliv další vybavení (druhá hloupost), pak maníci seskočí a naprosto netakticky a chaotiky postupupují vpřed (třetí hloupost, Rusové, ač si to spousta lidí myslí, nesjou žádní blbci co jen chlastají vodku) a nakonec přijde ta nehorší kravina, ti "rusáci" STŘÍLEJÍ Z NAŠICH SAMOPALŮ SA.58. 2. Terry povídá něco o AK47 a říká, že je jen v ráži 7.62mm, ve skutečnosti drží v ruce AK74 a při slovech o ráži to drží za zásobník, na kterém jsou vidět vyražená čísla 5,45mm. 3.Proč hergot naši policajti mluví anglicky? Je to prostě děs. Pořád omílá, co CQB je. Ta hvězdička je za to jak tam ukazuje tu svou lékárnu. ()

Mort09

Pro mě osobně obrovské zklamání. Nelíbí se mi zběsilý střih, hlavní představitel ani celkové pojetí ala Call of Duty MW, na které odkazují nejen FP pojetím ale i vyzbrojí a výstrojí (a to nemluvím o rádoby světáckých popiscích lokací). Navíc je to celé obsahově prázdné, to co je předváděno 25 minut odpovídá článku o velikosti A4 i s obrázky. Celkově je z Elitních komand zblízka patrné, že jsou určeny pro zahraniční trh, jako krátká výplň mezi lepšími věcmi, a ne jako pořad pro hlavní vysílací čas. 30% ()

migl

Je to taký Americko-Český nezáživný "guláš". Načo angažovali Terryho Schapperta veď aj v Čechách máte odborníka-špecialistu a navyše sympaťáka Stanislava Gazdíka. Možno by to potom malo tie správne "gule" a nie tento Americký štýl ako pre retardovaných,opakovať jedno a to isté stále dookola ()

Scottman odpad!

Příšernost. Původně jsem myslel že po vynechání sprostých slov sem nenapíšu vůbec nic Informační hodnota prakticky nulová, zato Schappert tam mluví jako největší macho - což jsem u žádného skutečného veterána nikdy nezažil (ale pátm se sám sebe, jestli to neni jenom superdrsným dabingem). A pro simulace si mohli zvolit nějaký místo který terénem připomíná danou zemi (taková místa v ČR jsou, chce to jenom hledat). Prostě pro mě jako člověka se zájmem o vojenství a bezpečnostní problematiku co sledování utrpením. ()

Agent24

Zajímavý dokument. Terry Schappert je machr. Viděl jsem všech 13 dílů a všechny mě bavili. Akorát jako každému i mě vadí jak představování Schapperta na začátku každého dílu tak taky opakování milionkrát a opakování některých záběrů. Každý díl trvá okolo 25 minut a z toho tak polovina se opakuje. Jinak to má celkem zajímavý nápad a trochu informací takže jsem se nenudil. Jestli bude někdy 2 série tak prosím už neopakujte všechno pořád dokola. ()

kellys2

Už z upoutávek bylo jasné že se většinou natáčelo ve výcvikovém středisku v Čr. Rychlé střihy jsou teď módní, mně to dost vadilo, neustále opakování taky. Když už se do toho projektu Prima pustila, měla jednotlivé díly dát minimálně 45 minut a ne 25. Proč to uvádí nějaký neznámý zelený baret, proč ne třeba Richard Marcinko. Uvidíme jak se to vyvine dál. Zatím spokojenost. ()

BansheeKoli

Je to udělané dobře, rozšířil jsem si opět informace o tom co jaké týmy a útvary používají, jsou tam i naše zbraně, vojsko, URNA a to je dobře, taky se rád dozvím něco víc. Nejsem žádnej příznivce válek, ale jako takřka každého kluka mě to baví a je to dobré, určitě doporučuji! ()

Fallenncci

Tenhle seriál měl na to být tím nejlepším co se u nás (ač né přímo pro nás) točilo. Jenže někde se stala chyba což mě dost mrzí. Ve výsledku je to seriál pro blbce , co i z "herců" v něm blbce dělá. Udělat to klidně na dva tři hodinový díly , kde by se nechal větší prostor pro povídaní Teryho(který evidetně má co říct) a míň pro ukázky bojů/situací tak by to určitě vypadalo líp (nebo je aspoň natočit líp - či si nehrát na zvláštní prostředí když každý vypadá stejně a je točený u nás..). Každopádně některý díly nejsou tak hrozný a určitě sem minimálně rád za to , že sem díky seriálu poznal Teryho Schapperta. ()