Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

xpaja

Asi nejlepší Belmondův film, kde paroduje většinu svých zbývajících filmových rolí. Nejlepším prvkem filmu je jednoznačně prolínání fiktivního světa Boba Saint-Clarea a reality života jeho stvořitele, spisovatele Francoise Merlina. Vše navíc skvěle doplňuje nádherná Jacqueline Bisset. Dávám --- == 87 % == --- . ()

OPGMan

Bob Saint - Clare je ultimátní frajer. Belmondo září v parodické roli na všemožné tajné agenty a víceméně i sebe. Ale jednoznačně vede knižní rovina filmu s Bobem nad tragikomickou realitou spisovatele Merlina. Scéna s tlumočníky nebo naschvály spisovatele svému hrdinovi jsou pecka. Ale tady nemá cenu vypichovat jednotlivé scény, to se musí vidět celý. A Jacqueline Bisset je tady nádherná. Fakt kost...Jedna z nejlepších Belmondovek. Film, na který se dá dívat znova a znova bez poklesu na zábavnosti. ()

carl.oesch

Mám rád bondovky, mám rád parodie Johny Englishe, nicméně nepokládám vůbec tenhle film za parodii na bondovky. Těmi jsou, alespoň podle mého názoru, právě filmy o Johnu Englishovi. Tady je to o něčem poněkud jiném. Je to jakoby satira o spisovateli, který je jako fyzická osoba neprůbojný chudinka, neschopný alespoň uspokojivě řešit všechny svoje každodenní problémy a tak se vybíjí ve tvorbě nadhrdiny a všechny ty, jichž se bojí nebo si s nimi neumí poradit projektuje jako padouchy a v osobě svého nadhrdiny si s nimi vyřizuje účty. V tomto směru je spektakulární likvidace Jeana Lefebra obzvlášť povedeným momentem. Při vší zábavnosti, troše, ale opravdu jenom troše nostalgie je to vlastně o tom, jací jsou oni intelektuálové. Zde je to dovedeno ad absurdum, Belmondo v osobě Merlina ztělesňuje naprostého outsidera (tohle by Richard zvládl asi stejně, ale neporadil by si s hrdinským alter ego Bobem - tuhle dvojroli skutečně zvládne jenom Belmondo), ale když se zklidní bránice od smíchu, přejde příjemné mrazení při sledování jedné z nejkrásnějších hereček 20. století Jacqueline Bisset, člověk si nějak tak uvědomí, že drtivá většina intelektuálů jsou stejné figurky jako Merlinové a místo neškodného psaní dobrodružných románů (které taky nemají žádnou skutečnou hodnotu) se vybíjejí v reformováním společnosti a šikanování většiny jejích příslušníků přinejmenším formou neustálých kritik, apelů, výzev a peticí, cpaním se do především veřejnoprávních médií a opruzováním v médiích ostatních. Ne každá spisovatel či myslitel je intelektuál v tom nejhorším slova smyslu, ale každý intelektuál je takový v lepším případě "Merlin" - trapná a zakomplexovaná figurka, léčící si svoje komplexy a neuspokojené touhy a vášně na papíře či (jak je dnes zvykem) v médiích všeho druhu. Autoři tohoto excelentního komediálního opusu to zcela jistě takhle nezamýšleli, ale pro mně je to prostě tak...... ()

Mikecat

Hlavna dejova linia super spiona sa zacne prelinat s postavou spisovatela v tej istej osobe a svoje citenia a citenia k mladej spolubyvajucej dava precitene na papier v druhej casti filmu az moc prehnane nutene a silene a koniec koncov nejde tak o zaver romanu a filmu ako spiona ale ako obycajneho cloveka cim sa jedno druhym neguje a vlastne nuluje...takze nemame ani z jednej ani z druhej postavy zhola nic. ()

cimrman2.

Machrující Belmondo v prvních minutách dosahuje na 69% šarmu Tonyho Starka. To není vůbec špatný výsledek a první poločas je solidní nářez. Jakmile se však kamerové váhy začnou překlápět na stranu autora jehož život je o poznání méně akční než ten agentův začíná moje nadšení klesat až nakonec spande na 3/5. Paní socioložka je dobrá v obou vesmírech. ()

Dr.Abe

Jedna z nejlepších sebeparodíí vůbec. Svého času jsem tento film viděl skutečně mnohokrát. Johny English je proti tomuto film pro veselé děti. Tady je naprosto všechno co má být. Škoda že nyní je tento film už lehce vyčpělý a nebo sem ho viděl tolikrát, že mě tam už nemá co překvapit. Přesto Bob Sean Claar (nevim jak se to přesně píše) byl pro mne v dětství a mládí nejlepším komediální postavou. Některé hlášky používám v určitých kruzích do dnes. ()

Nut

Pokud se u komedie shlédnuté nejméně dvacetkrát stále válím smíchy po zemi, pak to bezesporu vypovídá o její kvalitě a netřeba více obhajovat. Sice u mě dlouho bojovala o prvenství se Zvířetem, ale nakonec je přeci jen o něco lepší. Chtěla jsem vybrat nějakou hlášku, ale to se prostě nedá, všechny jsou naprosto dokonalé, 100% hodnocení. ()

MichelG.

Jeden z nejlepších filmů s Belmondem, kterej by clovek mohl videt 100x a stejne neomrzi. U scen kdy si dela jako spisovatel Francois Merlin srandu z Boba Saint-Clare se clovek muze smat furt. Kazdopadne Belmondo krasne zahral i nejisteho spisovatele, kterej kdyz de pozadat o zalohu sveho nakladetele vypada jako kazdej z nas na koberecku u sefa. Mimo Belmonda snad kazdyho taky zaujme krasna Jacqueline Bisset, takze tady je hodnoceni jasny... ()

sAreOn

Perfektní komedie, která vybočuje z řady originálním nápadem. Bohužel jsou pasáže, ve kterých nevystupuje Bob Saint-Clare poměrně nudné a film mírně srážejí. Jinak perfektní herecké výkony a Jacqueline Bisset to náááramně sluší. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo