Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

klúčik

Belmondo je Belmondo. Dobrá komédia - paródia na OO7. Výborná postava smutného spisovatela za starým písacím strojom. Tento týždeň som bol v Trenčianskych Tepliciach na moste slávy kde obydvaja ( Belmondo + Bissetová ) majú svoju vlasnoručne namontovanú tabulku. Spomenul som si na tento film. 75%. ()

velkyvezir

Výborná parodie na jiné parodie - Bondovky. Neohrožený agent Bob Saint-Clair bojuje proti zloduchovi Karpofovi. Výborný Belmondo ve své nezapomenultené dvojroli, z filmu je cítit, jak si postavu ztřeštěného Boba užívá, aby se náhle změnil v ubrblaného smolaře Merlina. K tomu neuvěřitelně krásná a svůdná Jacqueline Bissetová v roli Christine a Ariany (nebo Tatiana?:-) Ve filmu Ariana, v imdb Tatiana:-)) Protože jde o francouzskou komedii, díky bohu za kratší stopáž, díky niž opravdu jeden gag následuje za druhým. Samozřejmě tím nejlepším je první čtvrthodinka, než se objeví uklízečka na pláži. Belmondo se svým odzbrojujícím úsměvem proplouvá příběhem a jeho postavu charakterizuje jeho replika na Bissetové poznámku "Bobe, vy jste svůdník.", když odpoví: "Nevím o tom.":-))) Po letech se na to dívám s titulky a světě div se, český dabing mnohem lepší než originál. Tříska tomu dal více nadhledu, hlas Hudečkové pasuje k Bissetové mnohem více. ()

Madluska

Tenhle film je prostě neutuchající gejzír absurdit, které vrší jednu na druhou jako Bob Saint-Clare mrtvoly na pláži (a všude jinde vlastně taky). Parádní kostýmy, parádní vynálezy, parádní efekty (souboj se žralokem nemá chybu!), k tomu vraždění elektrikářů a zlobící písmeno E... ()

Han22

S odřenýma ušima pět hvězdiček. Belmondo jako Bob Saint-Clair je geniální, jedním výstřelem sundá 4 chlapy ze stromu a když se rozhodne k pořádnému masakru, tečou doslova potoky krve. I Belmondo jako looserovský spisovatel, který do svých knih rád vepisuje lidi kteří ho naštvou, z nakldatele udělá padoucha a z instalatéra oběť je super. Celé to na konci ale notně brzdí romantická linie a podivný konec agenta. No ale už za scénu "chce to více krve, násilí a sexu" nemůžu dát míň. ()

KoRner

Prekvapilo ma, že asi v polovici sa z bláznivej krvilačnej komédie stala veľmi decentná a milá romantika. Belmondo to skvelo zahral, či už skrachovaného spisovateľa, alebo opáleného šviháka. Páčil sa mi najmä ten kontrast medzi vysnívaným svetom plného vzrušenia, mora a paliem, a na druhej strane útrapy všedného dňa plného dažďa a dopravných zápch. Ideálny film pre všetkých snílkov, ktorí sa radi v myšlienkach mstia lenivým inštalatérom, či chlípnemu šéfovi a popri tom by radi zbalili očarujúcu krásku akou je Jacqueline. ()

LEATHERFAC

Proč mě všechny ty francouzské filmy mého mládí najednou tak nehorázně nudí? Zestárly tolik ony, nebo já? Nejspíš obojí. Námět a nápad je to dobrý, nicméně provedení je vlastně hrozná ptákovina, stejně jako většina ostatních Belmondovek, stejně jako většina filmů s "Funézem" nebo Spencerem a Hillem. Zatímco třeba takový MASH nezestárnul ani od doby svého vzniku ani od 90. let, kdy jsem ho viděl poprvé, všechny tyhle francouzské a italské komedie zestárly jako o celé století. Na "Velkého Blondýna" raději nekoukat vůbec - to jsem dal asi 15 minut a naznal jsem, že si nebudu kazit vzpomínky. Asi to tak raději udělám i mým v dětství milovaným Jeanem-Paulem...jednou provždy. ()

Zagros

Belmondo opět předvádí mistrovské herectví v několika různých postavách v jednom filmu. To je asi hlavním plusem filmu Muže z Acapulca. Jinak jde spíše o ztřeštěnou komedii, či místy až parodii. Vynikající je námět, spisovatel prožívající intenzivně svůj román, který bere jako terapii ke svému nepříliš úspěšnému životu. Promítá si do něj všechny své touhy, sny, ale i nepříjemné zkušenosti a především to dává sežrat v románu reálným a neoblíbeným postavám. Ač je příběh místy přitažený za vlasy, v rozhodujících chvílích je zábavný a především jej Belmondo dokáže opět s přehledem utáhnout. Některé parodické kousky už na mě byly sice moc, ale nakonec i tu čtvrtou menší hvězdu nechám. ()

borec999

Na 50 ročný film okej a postavenie klasiky u tohto pradedka moderných paródií nespochybňujem. Bob Saint-Clare a jeho neohrozenosť hlavne v prvej polovici veľmi pekne paroduje a vysmieva sa všetkým Bondovkám a postavám, ktoré i najťažšie misie zvládnu s prstom v nose a popritom okúzlia každú ženu, na ktorú si ukážu. Absolútne ma však nezaujala druhá rovina príbehu neúspešného spisovateľa, ktorý sa snaží dosiahnuť úspech so svojimi brakovými knihami a získať srdce susedky Christine. Táto dramaticko- romanticky ladená dejová línia žiaľ časom mala vplyv aj na prvú dejovú líniu (zosmiešňovanie a zničenie St. Clara), takže som sa ku koncu bavil menej a menej a posledných cca 20 minút som dopozeral už naozaj iba z povinnosti. Inak natočené je to na danú dobu fajn, Belmondo je v dvojroli solídny (oceňujem i že si dokázal spraviť srandu takpovediac sám zo seba keďže podobné neohrozené macho postavy vo veľkom hrával), Jacqueline Bisset krásna a zdatne sekundujúca, no budem asi jeden z mála, ktorému by sa čistokrvná paródia uťahujúca si z neohrozených agentov, špiónov a typických klišé pre tento žáner páčila viac ako mix dvoch žánrov a príbehov, ktoré som dostal. 60% ()

DocBrown

Vyborna parodie sama na sebe. S Bezva fintou nejoblibenejsi Belmondo. Jen me vzdy stvalo, kdyz se vratil Saint-Clare do osuntele reality. ()

wosho

Dokonale vtipné s dokonalým Belmondem v jedné ve svých nejlepších nevážných rolí (vlastně dvojroli). Film se mě nezprotiví, ani po stém vzhlédnutí. ()

Ripley

Nechápu tak velký úspěch tohoto filmu.Mám rád Belmonda,ale jako tvrdýho poldu a ne jako šaška.To je jeden důvod,proč mě tento film nebavil.Další problém byl ten,že film je rozdělen do dvou "dějů",jednoho smyšleného a jednoho reálného,vzájemně se proplétajíc.Ten vymyšlený(napsaný) je absolutní blbina a ten reálný je nudný a prázdný.Celému filmu chybí základní dějová linie a nezáchrání to ani krásná Jacqueline Bisset a bohužel ani výborný Belmondo. Dodatek:Po dalším shlédnutí jsem byl pozitivně naladěn a zvyšuji hodnocení. ()

Tydlidáš

Jeden z nejlepších Belmondových filmů kde paroduje ty ostatní. Dokonalé je, jak se mstí (někdy i sám sobě) ve svém díle. Krásná Jacqueline je božská a scéna s překladatelema nemá chybu. ()

Paity

Není nic sympatičtějšího, když si známý herec dělá legraci z ostatních filmů a hlavních hrdinů a vedle toho si dělá legraci sám ze sebe a to tak, že výrazně. ()

Hanys_

Šílená parodie s dvěmi liniemi, které se výborně proplétají (Merlin teda uměl svému hrdinovi zatopit, když chtěl) a jako třešnička mladá krásná Jacqueline Bisset. Můj druhý Belmondo za poslední týden - úplně jiný než ten předešlý a zase pecka. 9/10 ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo