100 000 dolárov na slnku

• Československo 100 000 dolarů na slunci (viac)

Castigliano vedie prepravnú spoločnosti na okraji marockej púšte. Najme nového šoféra na prepravu tajného nákladu v hodnote 100 000 dolárov. Rocco (Jean-Paul Belmodno) sa o pláne dozvie a ujde aj s korisťou. Castigliano preto ponúkne svojmu najlepšiemu šoférovi (Lino Ventura) veľkú odmenu, ak dokáže ukradnuté auto aj s nákladom získať späť. Naháňačka v drsnom prostredí marockého pohoria Atlas sa môže začať. (STV)

zigy

Belmondo je tady rošťák, skoro až potrhlý blázen - a proti němu (i když je to vlastně jeho kamarád), stojí jeho protiklad - vážný a drsný Ventura. Střet dvou protikladných charakterů - skoro jako western. Slušný ústřední hudební motiv hodící se k dobrodružňáku jako tento. Starý dobrý dabing (mj. i Lipský a Langmiler). Přesto mi ke spokojenosti chybělo pár věcí - vadila mi utahaná první půlka a pak větší košatost zápletky by taky neuškodila - prostě dva blbci se honí náklaďákem pouští - ale proč vlastně? a konec to taky moc neobjasní. ()

KorenGeorge

V tomto filmu si spolu zahráli 2 bývalí boxeři Lino Ventura a Jean Paul Belmondo, což je na tom macho stylu velmi patrné - drsní hoši, doutníky, bitky, poušť a náklaďáky. Příběh jednoduchý, i komická vložka je obsazena. Přišlo mi ale, jako by to bylo natočeno o nějakých 20 let dříve, příliš naivní, místy dost nesvižné zavánějící infantilním humorem. Rozhodně ale stojí se na to podívat, už jen kvůli těm dvěma drsňáckým přeraženým nosům v hlavních rolích. ()

Aechato6

Tenhle film jsem viděl poprvé jako hodně malý a už tehdy mě okouzlil. Po mnoha letech jsem se k němu náhodou dostal znovu a pocit okouzlení rozhodně neupadl ba nabyl. Příběh o sporu dvou nejlepších přátel ženoucích se černobílou pouští ve svých tahačích každý s jinou vidinou konce cesty ve mě zůstal ještě dlouho po shlédnutí filmu. Naprosto charakterní herci hrají ještě charakternější postavy, které jsou pravým tahákem filmu. Obrázek tahače stojícího na rozpáleném písku smrtící ale určitým způsobem i okouzlující Sahary ve vás zůstane ještě dlouho. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. 100% ()

brasek

Sklamanie! Po dobrom začiatku a očakávaní drsného dobrodružstva sa dočkáme dialógovej drámy, bez pútavého príbehu s absolútne tragickým koncom bez pointy. Ospevovať tento film kvôli hereckým protagonistom je smiešne. ()

PTuranyi

Na začiatku máme trojicu ostrieľaných vodičov nákladiakov v púšti stelesnených skvelou trojicou hercov. Belmondo je veselá kopa alebo darebák, Lino Ventura je drsný chlapík, ktorý si zo seba nenechá robiť žarty a Bernard Blier je dobrák pre všetkých. Jadrom sporu je krádež nového nákladiaka naloženého neznámym tovarom v cene 100000$. Belmondo na ňom uteká s cieľom speňažiť tovar za hranicami s Venturom z pätami. Devízami sú kvalitná produkcia, vtipný scenár ozvláštnený dobrodružnou naháňačkou na nákladiakoch v púšti a samozrejme výborné herecké výkony. 75% ()

Chlo0opek

Bohužel celkem nic moc, kvůli čemu by se člověk měl dívat znovu. Beru, že to má již svůj věk, ale i tak víc než lepší 1*stejně nedám. Příběh dost plytký.. ()

Pan_Sady

Jsem fandou Belmonda i Lina Ventury, ale tady mi vůbec nehraje scénář. Dva kamarádi by se podělili o peníze spolu a nešli by proti sobě. Líbily se mi některé neotřelé vtipy s děvkou ze servisu nebo z piatiky v hospodě, ale na víc než na průměrný film tj. 50% to u mě není. ()

gizi

25.2.14 jsem shlédl film po delší době podruhé. Je to nenáročná podívaná, kde té legrace ani akce zrovna moc není.. Přesto se nejedná o špatný film, nudit se nebudete. Hudba - jeden hlavní motiv opakující se v první části je dost protivný. 70% a 3*. ()

evangelik

...jo kdybych tenhle film poprvé viděl když mi bylo 10 a ne 65, asi bych nějakou tu hvězdu přidal. Děj - přišla mi ta zápletka úplně stupidní, skoro jako ty pyrotechnické kousky v akčních filmech. Vůbec jsem taky nepochopil, kde se vzala a proč jela s Belmondem ta slečna?? Ovšem jako dokument o reáliích severní Afriky - výborné. ()

marai

"Jak se může chlap takhle změnit? Vzpomeň si, Roko. Dělili jsme se o všechno. O riziko, peníze, dívky." "Co říkáš jsou pohádky. O co jsme se dělili těch 15 let? O trasy prach a bídu, každý se dělí nanejvíš o svinstvo, nikdy o prachy." Ach, jo, márnosť. Priateľstvo, osviežujúce ako fontána uprostred púšte, sa vracia na scénu až keď z nej vycúvajú prachy, a babenka s nimi. ()

66JIRINA

Jsem ráda že jsem objevila tuhle filmovou perlu. Skvělí herci, skvělé dialogy, např k Lino se vypráví pěšky po Sahaře - Kam jdeš? - Jdu si zabruslit. Film kde výraz tváře nepotřebuje slova. Líbila se mi každá minuta. ()

vincbenet

Není to zase kdovíjak skvělý, ale má to slušnou úroveň. Scénař i herci se mi zamlouvali. Film má hezkou pointu. Prostě na Belmonda se podívám vždycky rád, ať by hrál v čemkoliv. ()

PORTER44

Výborná černobílá podívaná o řidičích náklaďáků.J.P.Belmondo +L.Ventura podali skvělé výkony.Honička a strkanice mezi dvěma náklaďáky byla skvělá.Na tak starý film dobrá zábava. ()

honza.g

Belmondo je ještě přirozený frajer, Ventura ještě akční silák a k tomu zcela neznámý Reginald Kernan, co připomíná Old Shatterhanda. Příjemné pokoukání, být to barevné, tak by byla hvězda navíc. Celkem málo klišé, i když konec se dal uhodnout. ()

Oxytocin

Charisma Belmonda a Ventury mi nestačí na to, abych se u tohoto "jednoduššího" snímku znova posadil na zadek a ve svém volném čase sledoval honičku, která by mohla být již zanesená pískem do zapomenuté věčnosti... Pro mě zklamání. ()