Zpátky se Sobotou

Réžia:

Jakub Wehrenberg

Kamera:

David Marvan

Luděk Sobota, Luděk Nekuda (a.z.), Jiří Wimmer (a.z.), Ladislav Smoljak (a.z.), Zdeněk Svěrák (a.z.), Felix Holzmann (a.z.), Vladimír Menšík (a.z.), Josef Alois Náhlovský (a.z.), Josef Mladý (a.z.) (viac)

Šestnáctidílný cyklus Zpátky se Sobotou nabízí ohlédnutí „zpátky“ do historie, na nezapomenutelné scénky celé řady dvojic komiků, které obohatily televizní zábavu jak v Československé, tak později v České televizi. V každém díle bude představena jedna dvojice, a to od sólového působení jednotlivých osobností, přes jejich seznámení a společnou uměleckou dráhu. Divákovi nabízíme jiný, neotřelý úhel pohledu jednak grafickým ztvárněním, ale také očima osobnosti, která má k této disciplíně blízko. Rozumí a chápe práci ve dvojici a může do pořadu přenést i něco ze svých vlastních zkušeností – Luděk Sobota.
Jednotlivé díly:  1.-Kaiser a Lábus poprvé
13.-Menšík a spol.
14.-Šimek a Krampol
15.-Smoljak a Svěrák
16.-Bohdalová a Dvořák
17.- a bonusový díl - Král zábavy Vladimír Menšík (oficiálny text distribútora)

kingik

Pásmo scének známých komiků v šestnáctidílném cyklu. Představí se zde scénky proslulé, známé i ty méně známé a divák si tak zavzpomíná na zábavnou tvorbu, která z obrazovek postupem času vymizela. Luděk Sobota sice jako moderátor působí všelijak, ale jednou z jeho disciplín byl svého času také bavič na plný úvazek a tak se nabízel jako jeden z mála žijících legendárních komiků na post průvodce tímto vzpomínkovým pořadem. Ovšem nemile jsem zjistil, že humorné scénky už dnes tolik nepobaví jako v době svého vzniku. Ale jako ucelená sbírka komiků všeho druhu a jejich humorných výstupů je to dobrá přehlídka, která neprobíhá v pietním duchu. Mé hodnocení: 60% ()

MM_Ramone

Bohatý archív Českej televízie sa dá vždy využiť. Načo by sa tvorili nové programy, keď stačí zostrihať zopár starých, známych scénok. Nevadí, že to už diváci videli sto krát pred tým, ešte stále sa na tom zabavia. Tento krát to skúsili vymyslieť tak, že sa zamerali na legendárne zabávačské dvojice. Tých v histórii československej televíznej zábavy pôsobili mnoho. Takže nebol problém vyprodukovať až šestnásťdielny cyklus, ktorého rozdvojeným sprievodcom sa stal pán Ľuděk Sobota. ** ()

Coleator odpad!

Recyklace je dobrá věc, ale to by se nesmělo jednat o recyklaci televizního archivu, kdy se konkrétně v dílu se Svěrákem a Smoljakem zmíní jména jejich známých filmů a místo ukázek z nich se pouští v lepším případě trochu úsměvné silvestrovské scénky... Luděk Sobota by bohatě stačil jednou, dvojnásobná dávka je skoro smrtelná... Takhle prostě ne! ()

J*A*M*A*L

Líbila se mi pouze scénka číslo jedna Kaiser a Lábus poprvé a nebo podruhé, u nich jsem vybuchoval smíchy, bylo štěstí to vidět zrovna jsem to totiž přepl v televizi a tam to dávali a tak jsem se díval a u toho připravoval na Silvestra, jen škoda, že mě moc nesedly i ostatní a za jednu scénu přece nemůžu dát více hvězdiček.Možná tomu Československu nerozumím. ()

Ironfood

Myslím, že již řadu let platí, že i jeden Sobota je příliš. Tady se nám rozhodli naservírovat rovnou dva, což je značná zátěž pro psychiku diváka. Je ale fakt, že při tempu, jakým ČT vyrábí různé střihové pořady, si asi post jejich moderátora musí časem vyzkoušet každý herec. Už jen čekám, kdy začnou dělat taky střihové pořady ze starších střihových pořadů... ()