Bláznivá komedie, vyrobená podle osvědčených postupů, je určená zejména těm -náctiletým, neboť je o všem, o čem právě oni sní. Jejím hrdinou je šestnáctiletý Les Anderson, toužící po řidičském průkazu a pozornosti spolužačky Mercedes. Je přesvědčen, že nezíská-li jednu, nemá šanci získat ani to druhé. A protože jej teoretická část autoškoly příliš nebaví, není divu, že u zkoušek proletí, přestože při jízdách instruktora překvapí svými řidičskými dovednostmi. Stydí se však neúspěch u zkoušek přiznat a tak jej zatají před rodiči i před spolužáky. A vlečen událostmi vypůjčí si tajně dědečkův pečlivě opatrovaný cadillac, aby se mohl s kamarády vydat na plánovanou projížďku. Ta však skončí úplně jinak, než si Les vůbec dokázal představit. (oficiálny text distribútora)

corpsy

Mohol by som snímok označiť za tuctovú komédiu 80. rokov, ale srdce by mi to nedovolilo. Veľmi vydarený kúsok, ktorý si síce nevydobil slávu a uznanie ako iné osemdesitkové pecky typu VOĽNÝ DEŇ FERRISA BUELLERA alebo THE BREAKFAST CLUB, no je rovnako kvalitný a zábavný. ()

sidzej

Ja tie osemdesiate roky skrátka žeriem. Lepšie než väčšina dnešných teenagerských komédii. Klasický príbeh o tom, čo všetko je chalan schopný obetovať pre jedno rande so sexi kočkou. Najlepší bol inštruktor s pohárikom kávy :D 70% ()

blackrain

Z toho to filmu jsem si pamatovala pouze scénu s opilcem, kdy sebral klukům jejich auto a oni ho pronásledovali ve stařičkém Brouku, tedy dost málo na to, abych začala po filmu nějakým způsobem pátrat. Pak se mi nějakou náhodou nebo to možná bylo i řízení osudu, dostal znovu do rukou a já si ho konečně užila. Je to klasická osmdesátková lehce bláznivá komedie sestavená podle osvědčených ingrediencí, přesně taková, kterou mám ráda. Jen ten dabing byl na zabití. Ty hlasy k postavám vůbec neseděly a nepadly jim do pusy. ()

IllIlIlIIl

Starší komedie, ale na vtipu ji to neubírá. Střeštěný příběh o tom, jak je ..důležité,, míti řidičák, aby mohl kluk udělat parádní dojem najeho vyvolenou. ()

cariada

Praštěná komedie o dělání si řidičského oprávnění, a tajném pučení si otcova auta a jedné zběsilé noci, kdy se semele snad všechno co by si člověk asi nikdy nepřál. Příjemná komedie z 80.let. ()

Juto

Prvá polovica filmu, ktorá sa väčšinou týka absolvovania lekcií a absolvovania testu a získania licencie, je veľmi zábavná. Druhá polovica, ktorá je väčšinou predĺženou scénou automobilových naháňačiek je oveľa predvídateľnejšia. 6/10 ()

tnp101

Často lehce „over the top“, ne však vulgaritami prošpikovaná teenagerovská komedie, která čiší pohodovou retro atmosférou a jako na mě ušitým smyslem pro humor, na čemž má největší zásluhu obsazení. Mlaďoučká Heather Graham v jedné ze svých prvních rolí je pak taková třešnička na dortu. Konec je sice již možná až moc přetažený za vlasy, ale ty čtyři hvězdy dám, přece jen jsem se po delší době několikrát opravdu upřímně zasmál. ()

rockwoman

"Lesi, žít ve strachu, znamená nežít vůbec. A co Mercedes?" ...Corey Haim & Corey Feldman = určitě nejvíc Ztracení chlapci & nerozlučná herecká dvojka & nejlepší přátelé v reálném životě. Řidičák = pohodová atmosféra mých oblíbených let. Natupírovaný vlasy s melírem & naušnice v uchu & uhrančivý pohled = takhle si ho budu vždycky pamatovat. Kdyby jeho život předčasně neukončily drogy, oslavil by právě dnes své 43. narozeniny.*** Corey Haim = 80s forever *** ()

MarekLucin

Corey Haim a Corey Feldman, to byla láska na první pohled. A navrch Heather Graham. Co víc si přát? Uvolněná atmosféra a jeden z nejlepších filmů pro teenagery přelomu 80. a 90. let. ()

vitekpe

Vtipna komedie nejen pro teenagery. Bez vugarit, telnich tekutin, sprostych slov a nasili. Tenkrat to jeste umeli natocit. V roli hlavni holky hezka Heather. Nejlepsi postavou je kazdopadne borec Paolo... :-) 4+ ()

SG-1

"Zbláznil ses? Široko daleko žádný auto a tvoje matka musí do nemocnice. Nejedeme na bridge. Projeď to." -pan Anderson- ()

Han22

Správně trhlá komedie, která se točí překvapivě kolem řízení. Bláznivá noc plná zoufalství hlavního hrdiny jak je auto jeho dědečka nonstop ničeno včetně závěrečné šílené jízdy do porodnice nemají chybu. Jsou tu fajn autíčka, frajerští Coreyové i krásná Heather a na závěr stylová hitovka od Billyho Oceana - Get Outta My Dreams Get Into My Car. ()

Zagros

Klasika mého mládí, ještě teď si vzpomínám, jak jsem Lesovi fandil a jak jsem mu (a sobě) přál Mercedes. :-) Jinak je Řidičák pohodovou a vtipnou akční komedií o jednom klukovi, který si chce udělat řidičák a získat tím absolutní svobodu a šanci u holek (zkreslené americké vidění světa, ale co už). Je to výtečné obsazené, včetně vedlejších postav, například Lesův tatík se povedl parádně. Má to spousty vtipných scén, občas je to i romantické a hlavně je z celého snímku cítit pohodová atmosféra, kterou si vybavuji i při psaní tohoto komentáře. A víte co, nakonec přihodím i tu čtvrtou hvězdu. Klidně bych se na to totiž podíval znovu a vsadím se, že by mě to bavilo. ()

peetriss

Jednoduchá a nenáročná komedie pro mladou generaci konce 80. let, která svůj účel plní, dokáže pobavit a v neposlední řadě v nejednom z nás dokáže vyvolat krásné vzpomínky na zlatá 80. léta. Avšak obávám se, že dnešní mladé diváky již příliš oslovit nedokáže. ()

mira007

Svižná, vtipná pohodová teenagerská komedie o balení jedné holky, problémech s řidičákem a velká noční jízda zakončená vtipnou scénou. ()

aLPaC

Aneb Two Coreys v nejlepší formě. Haim i Feldman jsou sympaťáci a pokud máte slabost pro osmdesátkové teen komedie, budete se bavit. Škoda jen, kam se v dalším desetiletí i díky drogovým excesům jejich kariéry ubraly. ()

Hepy13

Průměrná komedie z 80 let, o klukovi který toužil po řidičáku a holce. Docela pěkná zábava na nějaké to nedělní odpoledne, s řadou vtipných situací, bez vulgarit a trapností. A hlavně z jednou povedenou noční jízdou. ()

Olík

„Lesi, to co máš v peněžence, to není jen tak nějakej kus papíru, to je řidičskej průkaz, a není to jen řidičskej průkaz, je to průkaz na auto, a není to jen průkaz na auto, je to průkaz na život, na svobodu, na to moct jet kamkoliv, kdykoliv a s kýmkoliv si vybereš.“ Získat vysněnou dívku = získat řidičské oprávnění. A když se to druhé nepovede – nevadí, i tak můžeme vyrazit na bláznivou noční jízdu dědečkovým cadillacem. Tak takhle se v osmdesátkách točili teenagerské komedie – já v té době ujížděl na filmech the two Coreys a nevěděl, že ta krásná blondýnka má jméno Heather Graham. Dnes už se na License to Drive dívám s nadhledem, ale pořád je to srdeční záležitost. ()