Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Akatsuki

Šachová partie dvou mágů mysli, přičemž se může zdát, že jednu chvíli hrají za stejné figury, aby nakonec každý změnil barvu a vrhl se na nepřítele. Poněkud hororově psychologická variace "Odi et amo", kdy divák neví, koho si má zamilovat a koho nenávidět. Vzniklá nejistota dokáže udržet napětí hravě po celou sezónu a při hledání záchytných bodů se lehce sklouzává do slepých uliček. Kouzelná estetika seriálu z něj činí labužnickou delikatesu, u níž se občas přistihnete se zvrácenými myšlenkami, okousanými nehty a zavařenými mozky. #Rámcem ohraničená druhá série je nadstavbou, objevují se nové vedlejší postavy, ztrácí se některé staré a jiné staré vyplouvají na povrch. Finálová jízda rozměrů antické tragédie je pak už jen logickým vyústěním hry na kočku a na myš. Pro třetí sérii mám velká očekávání... ()

onden85 odpad!

Odpad si tento seriál nezaslouží. Mám rád Mlčení i Hannibala, ale toto je skutečně za hranou! Líbí se ti to? Pak říkám, že jsi duševně nemocný a psychiatr by ti měl stanovit diagnózu a honem začít léčit. Dle hodnocení je úchylů všude plno... ()

Googooplexer

1. a 2. séria úplne perfektne prepečené, no 3. po troch častiach - žiaľ sa to nijako zvlášť nerozbieha a tempo je desivo pomalé. je to už len pre fanúšikov. ()

Cre-A-tive

První série 80%, druhá 95% s hypnotizujícím koncem = 5*. Magnificent! --- edit --- Po třetí sérii 4*. Nikdy nekončící slow motion. Jediné plus snad byla hudba. Nuda. ()

Socirel

Začátky poměrné rozpačité dost dlouho jsem si zvykal na Hugha Dancyho, každopádně Mads Mikkelsen byl od začátku excelentní. Druhé řadě se povedlo napravit dojem z 1. řady, hlavně konec stál za to. ()

sparco

Will Graham je zvláštnym agentom FBI . Will sa totiž dokáže vcítiť do myslí tých najzvrátenejšich vrahov a vie dokonale prežiť a pochopiť motívy ich vrážd. Sám na tom však nie je psychicky príliš dobre, prežíva hrozivé nočné mory z ktorých by sa doslova jeden "posral" a mnohokrát dokonca zvažuje odchod od FBI ale kašle nato lebo dobre platia. V tom sa mu vždy snaží zabrániť Jack Crawford, ktorý ho má na starosť a chce mu len dobre, a nechce dopustiť, aby prišiel o svojho najlepšieho muža len koli tomu , že sa mu sniva o bubákoch. V tú chvíľu prichádza na scénu slávny psychiater "hrdina", doktor Hannibal Lecter, ktorý má o Willova duševné zdravie starať jak po psychickej tak aj gurmánskej stránke. Nikto však nemá ani najmenšie poňatie o tom, že doktor Lecter je sám velky dobrák a skvelý kuchár ,brutálnym vrahom ktorý svoje obete dokonca pojedá zo svojským štýlom. ()

alevy

Musim rict, ze do konce 2. serie je na co koukat a serial ma vyborny spad. Vyprava a aranzma jednotlivych vrazd je vyborna, hra kocky s mysi jeste lepsi. Od 3. serie me to bohuzel uz moc nebavilo. ()

kecal

Dojem kazí určitá nevyrovnanost jednotlivých epizod a celkové natahování děje, ale to je bohužel nešvar prakticky všech seriálu v momentě kdy se zjistí, že by seriál mohl mít úspěch. Hannibal má svou jedinečnou, hutnou a zajímavou atmosféru a ve směs dobré herce. První řada je vydařená a prakticky všechny díly vám zaručí dobrou podívanou. Druhá řada je dost nevyrovnaná, hlavně prostřední část, ale zato vám vše vynahradí poslední díly. Třetí řada se inspiruje asi nejhorší částí a to red dragonem a stejně jako ve filmu, mě i tu tahle postava vůbec nezaujala. Naštěstí vše okolo bylo dostatečně zajímavé, nemluvě o finále. Mně osobně nejvíc bavili hrátky trojúhelníku Mads Mikkelsen, Hugh Dancy a Gillian Anderson. ()

Lamoi

Značně rozpuroplné názory a hodnocení, jak tak koukám na ty hvězdy, ale převažují rozhodně kladné ohlasy.. Každopádně, pokud jste fanoušci "Hannibal" série, musíte tohle asi milovat. O srovnání Hannibalů se nepokouším, mistr Hopkins je mistr Hopkins. ALE! mám pro Mikkelsena slabost, ne jednou mne přesvědčil, že hrát opravdu umí, a díky své bohaté zkušenosti z oblasti umění (tanec), se do seriálu, kde hraje zvrhlého, extrémně inteligentního doktora, prostě hodí a to i díky precizní, art-stylizované kameře, která si hraje s barvami, pohledy i úhly. Vůbec výkony všech hlavních postav jsou myslím nadprůměrné, od Dancyho po Fishburna. Vyjímečný je ale skutečně především výkon Mikkelsena, který svým manipulativním chováním kolem sebe vytváří přesně to prostředí, které potřebuje. První série 85%, Druhá 90%. Třetí série je nejvíc odpudivá svým zkreslováním ohavností, opět hodně krve, mrtvol, zato méně sexu ... Na své si konečně přijdou fanoušci filmových Hannibalů, protože prostředí v Itálii a následně z léčebny, kde je Hannibal zavřený jsou dobře známy z filmů Hannibal, respektive Červený drak.... Pro dopadení Tooth Fairy je Hannibal i Will na svobodě, a nastává otázka, jak to sakra celé dopadne! Třetí série 80%. ()

Ryorka

tento seriál nemůžu hodnotit, protože jsem ho evidentně asi nepochopila. Proto subjektivně zůstávám nestranná ale na druhou sérii už jsem neměla buňky. Celé pojetí toho seriálu je prostě úmysl tvůrců mířících na metu "geniální" originality. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /brutálně násilné a morbidní, některé filozofické úvahy jsou spíš k zaplnění času, seriál se déle rozjíždí/, + /dvojka Mads + Hugh je prostě nejlepší, dobrá hra na honěnou mezi seriálem a divákem/, hodnocení - dobře vystavěný psycho seriál, ovšem naprosto utopený v brutálním násilí, tudíž hodnocení není zase až tak vysoké, jak by mohlo být, UPDATE PO 3. ŘADĚ - 1. polovina se poněkud táhla, pak to bylo lepší, finále obstojné/hlavně písnička/, celkově sice lepší než 1. rozjezdová řada, ale zato horší než 2., celkově takové trochu navíc k 1./2. řadě, jenž tvořila celek ()

Bassko

Po prvej sérii som dal 5 hviezd, pretože tá je skutočne brilantná a hltal som diel za dielom, teraz pri ďalších sériach sa mi do pozerania ani veľmi nechce, preto to mením na silnejšie tri hviezdičky. ()

mad.dog

Kvalitní seriál, který stojí a padá na excelentním výkonu Madse Mikkelsena, který vytvořil elegantního kanibala. První dvě sezóny bez chybičky, ale se sezonou 3 se tvůrci až moc ukájeli nad rádoby uměleckou stránkou přípravy pokrmů z lidí a vším možným dalším. Ale Will Graham, Hannibal a Red Dragon vše zachraňují. ()

Ijeka72

Dokonalý seriál! 1 séria 100% 2 séria 95%, záverečný diel niečo neskutočné, človek sa bál, kto si vôbec v tretej zahrá 3 séria 100%, verím, že prehodnotia návrat a bude i pokračovanie. ()

BigJohn02

Nebylo to marný. Po první sérii to šlo trochu dolů, ve třetí už Hannibal skoro nevařil... Děj byl místy rozplizlý především díky neustálým terapiím, kdy skoro každý byl terapeutem každého... Největší brzdou děje byla Dr. De Maurier (Anderson aka Scully) - bez jejího mudrování by to daleko více odsejpalo. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)