Vlastička zomrela. Smútočná hostina sa koná v Bohušovom sídle. Sú tu všetci, ktorých poznáme z pôvodného filmu. Zisťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo vo farmárskom štýle obklopené zoologickou záhradou. Má rád svoju dcéru a visí na šesťročnom vnukovi, ktorého učí jazdiť na koni. Má vlastný chov koní a považuje sa za odborníka. Už sedem rokov nepije a na peniaze si zvykol. Bohuš je smutný, ale smútok v jeho podaní má veľmi výstrednú podobu. Vlastička dávala jeho životu poriadok, vnútila mu disciplínu. Teraz je Bohuš zase sám a smutný. Je načase vrátiť sa ku koreňom... ku fľaške. (TV Markíza)

jendajan

Až na docela příjemné přelety vrtulníku nad krajinou nevím, co bych o filmu napsal pozitivního. Celkově nulový děj, smutná atmosféra, člověk se 99 % filmu nezasměje a to ani pod fousy... Bolek scénárista? No nevím.... Shrnul bych to takhle: Bolek byl a určitě zůstane skvělý herec (viz. Musíme si pomáhat, aj), ale v tomhle filmu rozhodně nijak nezáří...je to takové prostě nepovedené pokračování. Jestli chcete udělat Bolkovi tak trochu charitní příspěvek na dluhy, běžte do kina, po shlédnutí filmu jeho situaci asi více pochopíte, byl to záměr??? Těžko říct...... Hodnotím max 3 z 10 ! ()

JDejavu

Třeba je to Bolkova pomsta světu :) "Zaplatíte za film a nic nedostanete! To se budete panečku divit! Já vám dám předvídatelný humor!" Připomíná to trochu scénu z formanova "Muže na měsíci", kdy komik Andy Kaufman za trest divákům jeho představení předčítá knížku a nedělá ohrané vtipy na povel, které po něm chtějí. Třeba právě o tohle Polívkovi jde! A nebo je prostě už fakt pitomej a když si člověk vzpomene na "Svatbu na bitevním poli", může jít o opravdovou naivní sebestřednost a trapný "moravský nacionalismus" nebo jak tu blbost popsat :D (a to říkám jako Moravák) Prostě ukázat Moravu v každém filmu s herci z Moravy jako něco dokonalého už přežitý kýč a všichni už vědí, že naše Morava je krásná, ale jen do té doby, než se začne vnucovat násilím už po padesáté. Přesto alespoň z lítosti ke kdysi fajn klaunovi 5. Jako protiváhu k odpadům, kterejch tu dostane nepočítaně a možná právem. Napadlo mě jediný řešení, jak tenhle bohužel dost trapnej film zachránit :( Udělat uživatelskej remake v podobě vtipných animovaných jiránkovských skečů s Bohušem a jeho osudem za těch 22 let a proložit to tímhle filmem jako dokumentem o tom, jak herci zestrárli a přestali být vtipní. Kdo jde do toho se mnou? :) Už chystám scénář! ()

mjo

hlboke myslienky necakajte, vhodne na ako tak prijemne stravenie vecera. Mam dojem, ze v tom filme je obrovsky kus autobiografie B. Polivku. ()

Jirik95

Film je dobře zasazen do dnešního doby a hlavní postava Bohuš, který opět pozná, co se stane, když podlehne alkoholu. Děj, který je sice z počátku zdlouhavý a není v něm nic moc poutavého se vzápětí změní na celkem povedenou komedii. Scény jako jsou například. Bohuš na golfu nebo v taneční soutěži jsou podle mého názoru nad míru vtipné. Herecké výkony jsou skvělé, excelentní Bolek Polívka, který se podílel na scénáři a hraje ve filmu hlavní roli si vybral samé herecké legendy jako například Karel Heřmánka, Ivanu Chýlkovou, Arnošta Goldflama nebo třeba Miroslava Donutila, který se ovšem ve filmu mihne jen na okamžik, což vidím jako velikou škodu. Celkově hodnotím film jako zdařilou komedii dnešní doby a proto doporučuji těm, co mají rádi humor Bolka Polívky, aby na tento film do kina určitě zašli! ()

72Nihlus

Žiadny zázrak, no predsa len som čakal väčšiu katastrofu. Dokonca sem-tam sa aj zasmiať dalo. Povedal by som, že to nieje dobré pokračovanie, ale taký príjemný dovetok po mnohých rokoch. Narozdiel od Kurvahošigutntag tu nenájdeme takmer žiadne hlášky čoby sa dokázali stať kultovné (snáď až na "to je pitchovina jak sviňa"), ale toto je proste film na ktorý čakal každý čo niekedy citoval Bohušove hlášky, nech už to malo dopadnúť/dopadlo akokoľvek. ()

FakyCB

Pár dobrých hlášek, ale jinak film stál za starou bačkoru. Vůbec nechápu, proč se ten film natáčel a koho měl vlastně oslovit. ()

Redyx1

Sedláčkovo Dědictví je nedramatické,nevtipné a musím ač nerad,opravdu povrdit,čeho se všichni obávali,že tento pokus o pokračování bude spíše tristní komerční záležitostí.Celé je to utahané,nudné a divák opravdu marně čeká na nějaké vtipné místo.Pokud by tvůrci chtěli v budoucnu nabídnout divákovi nějakou satisfakci v podobě Dědictví 3,tak by vážně měli popřemýšlet a vrátit režijní vedení Věře Chytilové..... ()

Leonit

Škoda, že to netočila paní Chytilová, i když asi vím proč. Pod takovou hovadinu by se nepodepsala. Mám Bolka rád, ale co je moc, to je moc. Film prostě nemá žádnou strukturu příběhu, který by někam směřoval. ()

Proky11

Hotové! Vyrízené! Starý dobrý Bohouš (aj s jeho Bohouškem) nestratil nič na svojom humore. Skvelé hlášky, ktoré sa ponúkajú ako "korenie" do bežného života a staré známe tváre robia z tohto filmu dôstojné pokračovane. ()

Katsiki

Myslím, že jednička získala oblibu až časem. A dvojka není nikdy populární, přesto pokládám toto pokračování za úctyhodné. U nás (na Moravě) se kino bavilo:-) ()

one2

Presne takto vyzera hodnotenie filmu ked idu na film ludia co nemaju radi Bohusa ako filmovu postavu a zaroven Bolka Polivku ako herca a humoristu,pretoze inak si taketo hodnotenia filmu neviem vysvetlit.Priznavam ze ceska populacia je v jednom trochu v nevyhode a to jednoducho tym ze hovorite po cesky,alebo dokonca este horsim dialektom ako bohus.Mne ako slovakovi je jeho prizvuk a styl akym postava bohusa rozprava proste vtipna.Toto je iba dalsie hodnotenie filmu na CSFD v ktorom som sa sklamal a utvrdil ze hodnotenia na CSFD nie su vzdy smerodatne.Film je uplne v pohode a isiel som nan naladeny zo zlych komentarov ktore som tu cital a dopadlo to uplne inak.Filmu davam pät hviezdiciek,ale nie preto ze by si ich zasluzil,ale z protestu a kvôli tomu ze si nezasluzi take zle hodnotenia ktore tu su.S usmevom na tvari pisem Pan Polivka podarilo sa to a vsetkych poslite do řiti!!! ()

YangJie

No tak, že to nebude žádná sláva, jsem tušil. Ovšem realita mne přece jen trošku zaskočila. Nebyl jsem dokonce ani naštvaný, ale už kvůli Polívkovi mi přišlo líto, že se Sedláčkem nenašli někoho, kdo by napsal alespoň trošku slušný scénář. Pouze nostalgie mi zabránila dát odpad. ()

matilda33

Možno sa z toho vyspím a už zajtra ani ja sama nebudem veriť nasledujúcim pozliepaným vetám. Ale na dnes večer platí, že po vzhliadnutí Dědictví sa na povrch neodbytne derie akási poetika, ktorá sa mi, pomedzi všetky tie bez ladu a skladu pozošívané obrázky, votrela v kine pod kožu. A nech robím, čo robím, neviem sa toho pocitu zbaviť. A cítim sa podvedená, pretože som čakala frašku, ktorá neprišla. A hlúpa, pretože som sa opäť nechala strhnúť davom. A mám pocit, že Bolek sa potmehúdsky vyškieral popod imaginárny fúz aj preto, že toto všetko vedel. ()

Postal2 odpad!

Nudné peklo na filmovém plátně, tak bych asi shrnul svůj zážitek z tohoto filmu. Znuděn jsem odešel z kinosálu po cca 50 minutách, kdy se příběh ještě nerozběhl a pouze matné náznaky dávaly tušit, že Bohuša asi bude někdo chtít "podvést". Po přečtení textu distributora, to ale na těch zbylých 56 minut musí vzít neskutečný obrat, aby se tam vešlo vše co distributor slibuje - v těch prvních 50ti minutách to tedy nebylo. Pokud se tedy chcete ukázkově nudit, pokuste se shlédnout tento film. Brrr. ()

adam31 odpad!

To, že Polívka urobil scenár k tejto "epopeji" asi ani nie je prekvapujúce. Neviem si predstaviť, kto iný by mohol spackať scenár horšie! Kalkul, že na film budú chodiť diváci z "povinnosti", lebo 1. sa stala kultovou, bol povýšený nad všetko, čo tento film stvorilo. Je až zarážajúce, ako sa dá zničiť jedna legenda. Ja len dúfam, že nebude žiadna 3. A práve z dôvodu totálneho rozčarovania a znechutenia, ba až bolestného unudenia, som dal známku odpad! a to môžete, no pochopiteľne aj nemusíte súhlasiť. Je to zatiaľ najhorší film tohto roka. ()

Danny71

Dědictví aneb Kurva se neříká - komentovat tento film snad nemá ani smysl, ale co už... Tento snímek potvrdil jak ubohé pokusy se v poslední době točí, naprosto zbytečně natočená reklama na statek Bolka Polívky, kvalitativně jen velmi mírně nad Babovřeskami 2, ale pokud se to někomu líbí, tak ať... Škoda jen toho zneuctění klasické porevoluční komedie, které tento pokus nesahá ani po kotníky... Za mě 3/10 za pár (bohužel opravdu pouze pár) vtipných okamžiků... ()

Péča

Ach jooo, hrozný zklamání. Tak jsem se na ten film opravdu těšil a nechtěl dát za pravdu bulváru, ale bohužel prvních třicet minut to bylo utrpení. Přemýšlel jsem, že to dokonce i vypnu a pustím si radši jedničku. Na druhou stranu jsem to nechal běžet. To slovíčko co hledám je nicméně. Nicméně film je koukatelný, ale člověk ho musí brát opravdu s nadhledem. Bolek už fakt ztratil šmrnc, čekal jsem trošku lepší provedení a více komediálních prvků než kopírování hlášek z jedničky. Zasloužil by si vtipnější pokračování. Každopádně film musel dát spousty práce, takže respekt a klobouk dolů. V konečným výsledku, je asi nejlepší si film pustit v neděli odpoledne, po celovíkendovém chlastání, kdy se probudíte s opicí, ležíte na otomanu a ještě střízlivíte. Prostě žádný velký přemýšlení, jen se necháte unášet minutáží filmu a v naprostý klidu mžouráte na telku. Dvě hvězdičky si zaslouží, ale na tři nestačí ani Kája. Třeba možná za čas.. ()