Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (viac)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

Roman Albach

Skoro všechny dějové linie jsou k uzoufání, slušně řečeno. Ovšem najdou se i takové, které jsou povedené a je dokonce co hrát. Především u trojúhelníku Heřmánek - Šafránková - Vydra.. ()

Lewisek odpad!

Ulice je děsnej seriál o ničem, ale tohle je horší... P.S.: Mám gympl. Autoři tohoto seriálu ale nemaj zřejmě ani ZŠ. ()

Gogo333

První série ještě byla docela slušná, ale druhá už je bohužel docela dost trapná. Postavy se zbláznili a občas se chovají fakt dementně. Najednou je v každým díle spousty reklamy (alza, Xperia, W8, Pinko zmrzlina, nějaky nanuky o kterých jsem v životě neslyšel a samozřejmě ty drahé (myslím že z Německa dovezené) oplatky v růžovém obalu). Děj se prakticky opakuje, díky sloučení škol přibude pár nových postav tak je to přeci jen trošku živější. Už to není tak zábavné, ale občas se ještě najde nějaký vtípek a většinou se jen směju jak tvrdě poukazujou na reklamu. Po druhé sérii snižuji o 1*. Pořád to ale patří k těm lepším Nováckým seriálům a líbí se mi to víc než Základka od konkurence. K třetí sérii se asi vrátím, neboť seriál používám jako zvukovou kulisu k práci aby mi to rychleji utíkalo :-) ()

Paity odpad!

Odpad televize NOVA, která tlačí na obrazovky jeden nepovedený seriál za druhým a snaží se tak dát vzniknout fenoménu, který by se neopíral jen o Ordinaci v růžové zahradě. ()

ondrula odpad!

To je prostě něco strašnýho, do jakých sraček se dál propadává seriálová tvorba TV Nova. Solidně jsem trpěl už u toho, když svoje repliky otrocky odříkávaly dětičky, který byly očividně pečlivě vybraný na castingu a nikdo moc neřešil, že neumí hrát, takže jejich dialogy zní tak ukrutně nepřirozeně a škrobeně, že mi až za ně bylo trapně. Mimochodem, scénárista se asi nikdy nebyl podívat mezi studentama gymplu, protože jinak by viděl, jak mezi sebou mluví a hlavně o čem a nemohl by napsat takovýhle hrůzy. O debilitě scénáristy se ale můžeme přesvědčit i díky dialogům, který mezi sebou vedou učitelé ve sborovně, protože ty jsou skoro stejně stupidní a strojený jako ty studentský. Viděl (a nedokoukal) jsem pravda jen jeden díl, ale tuším, že to průser bude i do budoucna a to taky díky postavám kantorů, který jsou jak z jiný planety; nikde není vidět taková ta nasraná zamindrákovanost a ukrutná nenávist vůči studentům, která je vlastní skoro každýmu učiteli, místo toho tu máme pohádkový archetypy kamarádskýho a korektního Brzobohatýho a hodnou maminku Šafránkovou... wtf? ()

peetriss odpad!

Nejstudiovější studiovka, nejamatérštější amatéřina, nejstupidnější stupidita - tak by se dal ve zkratce popsat další pseudoseriál naší pseudotelevize Nova. Už jsem si mohl zvyknout, ale stále mě nepřestává zarážet fakt, že pro pár špinavých zlaťáků neváhají na stará kolena v takových "dílech" zlikvidovat své renomé ostřílení čeští herečtí matadoři! ()

J*A*M*A*L

No prostě další podprůměrný soap opera z České republiky.Bez talentu jen něco pro uspokojení diváků.Vysvětlete mi jednu věc.Jak do prdele jsou tyhle seriály úspěšné když na týhle stránce jsou s tak tragickým hodnocením.Už fakt kurva nechápu co to má do hajzlu znamenat.Fakt to nemůžu pochopit.Kam do háje spěje dnešní doba a kam se poděla ta stará známá a kvalitní česká kinematografie?No i když ona to byla československá tak možná proto.30% ()

Lembi4

Mam naprosto stejny nazor jako Necak a Jacinda. Tento serial patri k nejlepsim serialum z cr dilny za posledni roky....Po hodne dlouhe dobe ma cesky serial hlavu a patu. ()

spageta odpad!

Bez nápadu, bez originality, bez příběhu, toporné, vyumělkované, trapné.... našlo by se víc přívlastků. Zkrátka hrůza! ()

Mouzon

Zatím bez hodnocení, viděn pilotní díl........Nějak si nedokážu představit, komu má být seriál určen. Řekl bych, že je to zcela nový typ audiovizuálního díla, které je revolučním způsobem určeno celé rodině - v tom smyslu, že se při jeho sledování bude u televize postupně střídat celá rodina. Při scénách s dvanáctiletými dětmi se z pokojíčku zavolají dvanáctileté děti, rodiče si mezitím dojdou udělat kafíčko, starší teenageři zahrají několik kol Mortal Combatu. Následně jsou dvanáctileté děti odeslány zpět k učení na zítřejší písemku, jelikož se na obrazovce objeví Lucie Benešová a začne sexuálně laškovat s tělocvikářem. V té chvíli se vrací rodiče s uvařenou kávou a usedají k televizní obrazovce - aby ji za deset minut opět opustili a předali štafetu náctiletým, kteří sledují životní peripetie učitele Adama a jeho kapely složené z nehrajících neherců, teenagerů bojujících s militantně emancipovanou matikářkou a kluka, který chce na svého třídního učitele sehrát podraz a podfu(c)k v jednom (bohužel bez Redforda a Ritchieho). Jediný moment, kdy se u televize sejde celá rodina naráz, jsou proto závěrečné titulky........Dobrou polovinu herců mám rád, někteří i hrají poměrně dobře, ale co naplat, když tak činí v seriálu, který mi přišel nerealistický a toporný hereckými výkony těch ostatních. Do toho tam osciluje Šteindler, který hraje homosexuála (?!?), Kopta, který hraje školníka (?!?!?) a Petr Kutheil, což je jeden z účastníků talentové soutěže TV Nova, jinak muzikálový zpěvák (?!?!?!?). Tak já už vážně nevím. Na takovéto vylhané blbosti (tvůrci zřejmě neví, co obnáší tvrdit o řediteli, že je alkoholik - Karel Heřmánek si zde decentně zavdává vínka, ale učitelé-alkoholici jsou ve skutečnosti šílené existence, nikoliv romantické duše) si lze skvěle brousit vtip, ale já bych byl mnohem radši, kdyby Libuška a Karel hráli v něčem přímo-úměrném jejich velkým hereckým kvalitám... ()

spiritus odpad!

Celkem se divím, že má ještě někdo chuť točit takovéto shity. Ale je mi jasný že dokuď se na to budou lidi koukat, jiní to prostě budou točit. Lidem fakt stačí žalostně málo ke spokojenosti. ()

mira007

když se řekne gympl , tak bych čekal něco svižného, vtipného s dobrou muzikou a hle .... tady to skončilo zase jako trapná vztahovka alá růžová zahrada. ()

Ad4mson odpad!

Ordinačka v růžovce v bledě modrým, ve stejně hnusnejch papundeklovejch kulisách s nechutně přehrávajícíma smradama. TV Hovn@ už fakt neví co by. Slovy Pohlreicha: sračky v mozku, sračky v televizi...jdu blejt. ()

kubyno odpad!

Další důkaz neomezené tuposti současné české konzumní společnosti. Přehlídka toho nejhoršího, co se může ve špatném seriálu objevit. A je mi špatně z toho, jak někdo může něco podobného hltat. ()

A. Murray

Seriál svojí myšlenkou připomíná film Tomáše Vorla Gympl (2007). Prostředí gymplu s nefungujícím učitelským sborem a problematickými studenty. Naneštěstí je ale herecký výkon naprosto úděsný a dialogy otřesné. Celé to jen umocňuje příběh průhledný jak sklo. Jediné proč jsem dal jednu* je ten, že jsou ještě horší filmy či seriály. ()