Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

josieaddms

Příjemná, wesandersonovská oddechovka. Ale nechci psát zase to samé co ostatní. Byla jsem na tom v kině s tátou, a bylo to moc příjemné. Velké překvapení pro mě byla úroveň hereckých výkonů, Tony Revolori - na jedničku. Ralp Fiennes - velmi vtipný a na úrovni. Všichni ostatní to samé, hodně příjemně a profesionálně zahrané. Jediné u čeho mi malinko trnulo, byl Willem Dafoe, ale budiž. Přece jenom celý film byl velmi stylizovaný, a pohádkový, takže mi tam taková ta lehká parodická přestřelenost nevadila. Stejně tak jako že hlavní hrdina vlastně hlavního záporáka zabil, protože celý film byl na úrovni groteskní pohádky, o realitě se skutečně nedalo mluvit. Líbila se mi originalita celého nápadu, a pak samozřejmě ta jeho svojskost. Je obdivuhodné, mít svůj styl a udržet si ho. Hodně pěkná byla hudba, a nic mi tam vyloženě nevadilo, což se opravdu často u filmů nestává, zvláště u těch nových. Povedené. ()

RajAthen

Nejpřístupnější z Andersonových počinů a pro mě též nejvíce zábavný. Mohu být ovlivněn tím, že do kina bych se za poslední dobu vydal spíše vyzobávat popcorn v sále mezi filmovými bloky, než abych šel na nějaký film, ale stačí se jen podívat na plakát a našlápnuté panoptikum ostřílených mazáků, aby člověk s důvěrou zakoupil vstupné. A jistě jej nebudete chtít vrátit. Anderson je puntičkář a vše chce mít pod kontrolou, vše na svém místě, z čehož plyne výrazná stylizace či spíše dynamika filmu. Jakkoli jsem zmínil velký ansámbl herců, celý film si stejně ukradl pro sebe Ten, jehož jméno nesmí být vysloveno (tedy Gustave). Pokud je Vám tedy zkrátka vlastní sarkasmus a nevadí Vám dlouhé dialogy, pak není o čem přemýšlet. ()

bakeero

Hrozně osobitá atmosféra filmu zaručeně nesedne mainstreamovému divákovi. Takže než se na tenhle film vydáte, radši si o něm něco zjistěte. Ani já jsem sice nebyl nijak nadšený, ale nutno přiznat, že snímek má v sobě nádech skutečně velkých filmových podívaných ve starém stylu. ()

forkys

Svým způsobem snímek absolutně postavený na hlavu, zachycující historii hotelu, jeho vlastníků a správců. Obdivuhodné je zasazení filmových hvězd do pozadí celého příběhu, kteří zpříjemňují podívanou. Na komedii je zde hodně sverázný humor a vskutku odlišný od soudobé tvorby, nepochybně díky tomu vyniká z dnešního kvanta filmů. Je to jeden z mála filmů, který Vám utkví na paměti právě pro svoji unikátnost. ()

deLaFere

Ne, Andersonovi asi nepřijdu na chuť. Sice se mi to líbilo víc než Až vyjde měsíc, ale prostě mě to nebaví, párkrát jsem se zasmál toť vše. Scénář je sice dobrý a je tam velké množství zajímavých nápadů, přesto mě celek moc nebavil. Trochu mě to mrzí. ()

Idahou

Zajímavý, zábavný, originalné natočený, bavil jsem se, ale něco tomu trošičku chybělo. Toho dramatu v popisu se bát nemusíte, je to příjemně "lehká" podívaná. Doporučuji ()

VanMagnifico

Abych řekl pravdu, mockrát jsem se nezasmál, ale celkově to působí velice sympaticky. Fiennes mi tam teda do té role vůbec neseděl a Revolori s tím nakresleným knírem vypadal děsně, ale naštěstí to trochu spravila alespoň krátká účast Keitela a výborný Norton. Ale čest maskérům, Goldbluma a Dafoea jsem skoro nepoznal. ()

GodKnows

Po Moonrise Kingdom a výborných diváckych ohlasoch tak ako aj kritiky som očakával veľa. Asi až veľmi veľa. Opäť množstvo zaujímavých postáv až sa mi úplne stratila dejová linka, pointa, no proste všetko. Opäť ale výborná hudba. Na najbližšieho Andersona už do kina nepôjdem ale mám chuť si pozrieť jeho staršie veci. ()

Mira90

Nádherný filmový zážitek! Wes Anderson je králem fantastických fantaskních (interpunkční znaménka či pořadí doplňte dle vlastního uvážení) příběhů, které vás pohltí a naprosto okouzlí. Výlet do Zubrowky není žádnou výjimkou. Alexandre Desplat opět složil skvělou hudbu a plejáda známých tváří je očekávaným, přesto příjemným bonusem. ()

Anayka

Nevím, co si o Andersonových filmech myslet. Je to hezké, plné zajímavých postav i situací, ale pojem "vtáhnout diváka do děje" Wes nezná, takže mě to nakonec i trochu nudilo. Moje intelektuální období asi skončilo. Příště chci něco víc nebo něco jinak. ()

E lan

Opravdu povedené dílko připomínající Amélii. Velmi rychlý a roztomilý příběh, skvělé herecké výkony a krásné jakoby zemanovské animace. Člověk se ani chvilku nenudí a i kdyby byl film o 30min delší, zde by to vůbec nevadilo. ()

Forty-

Veľmi príjemné komediálne podanie ľahko dramatickej zápletky plné vtipných, no nie infantilných momentov (miestami okorenených o trošku absurdizmu). Originálne, svieže, radosť pozerať. Pre mňa je to však len príjemný jednorázový zážitok a kvôli jeho jednoduchosti moc nevidím význam sa po čase k tomuto filmu vrátiť, alebo sa nad ním hlbšie zamýšľať. ()

haWranka

Něco tak zvláště trhlýho jsem už dlouho neviděla. Co záběr, to absurdita. Nádherná atmosféra. O postavách nemá asi cenu se rozepisovat, prostě co jedinec, to figurka nádherně vykreslená. A co figurka, to známý herec užívající si svojí roli. Skvěle jsem se bavila. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz