Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

toffy

Niekedy je lepšie, keď v kine zmeškáte film, na ktorý pôvodne idete a kúpite si lístky na najbližší, ktorý premietajú. Toto je presne ten prípad a vôbec toho neľutujem, toto bola jazda! ()

Firebug

Práci Wese Andersona strašně žeru, ale tohoto snímku jsem se po Moonrise Kingdom, který byl možná až moc "dětský", docela obával - zbytečně. Wes je neskutečný hračička a s každým záběrem si opět dokonale vyhrál. Středoevropská atmosféra propůjčuje jeho nejnovějšímu snímku nezaměnitelné kouzlo. Našinec se bude cítit jako doma a zámořští diváci budou okouzleni jeho exotikou. I když je to místy stylizované téměř do grotesky, dějová linka je skoro až thrillerová a občas dokonce zaskočí i drsnější scénkou. Vznikl tak netradiční mix, který mě hned napoprvé uchvátil a už teď se těším na další shlédnutí. ()

Babous

Roztomilá a hravá ztřeštěnost, která ale v obyvatelích střední Evropy vzbudí i několik silnějších pocitů. Líbilo se mi to retro, které dýchalo z technicolorových 30. let, černobílý strach 40. let a potom taková ta vyblitost (a širokoúhlost) současnosti, potažmo let šedesátých. Některé momenty byly vyloženě groteskní: cedule Muzeum zavírá za 14 minut, dluhatánský žebřík atd. Líbilo! ()

Kejdlo

Na první pohled podivné retro se zajímavou stylizací, po delším koukání jsem si ale tenhle vymyšlený svět zamiloval a bavil se jak skvěle zahranými postavami (Ralph je neskutečný!, Dafoe jako vrah taktéž) tak kombinací brutálního humoru s poetickou atmosférou. Tenhle film je jiný a dost možná i geniální. Zatím tedy hodnotím 9/10 ()

fruitbueno

Jeden z nejlepších filmů Wese Andersona! Jiný, méně trhlý, sentimentální (ale tak velmi příjemně, jak jen to lidská duše a mozek potřebuje) a protkaný skvělými hereckými personami! Velice mě překvapil Ralph Fiennes a netradičně negativně obsazené postavy (Brody, Norton). Anderson prostě umí a jeho filmy se nikdy neokoukají. Vestoje ovšem tleskám rovněž Desplatově hudbě, protože ta mě dostávala od první do sté minuty a soundtrack u mě doma a v práci jede od rána do večera. ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Ať hotelové panoptikum, detektivní či jen umě výpravné. Malebné od slova pitoreskní. S perfektně vyladěnými a detailními (dobovými) scenériemi. Groteska, co našla bod Gé. Doporučuji. ()

pavcas

Přehlídce více či méně známých tváří ( třeba skvělí Edward Norton a Adrien Brody) doslova kraluje šarmantní Ralph Fiennes v roli šéfa hotelu. Grandhotel Budapešť je hravým příběhem s množstvím až absurdních situací a zápletek, které ovšem diváka nenechají na pochybách, že nejsou myšleny vážně, ale s nadsázkou. Nádherným příkladem, kdy na nás režisér rošťácky pomrkává, je útěk z vězení pomocí miniaturního nářadí jak pro panenky nebo absurdní pronásledování padoucha na saních. Nemůžu říct, že bych byla unesena z filmu jako takového, ale spíš mně pobavily jednotlivé situace a dobře zahrané jednotlivé postavy. A především už v začátku zmiňovaný Ralph Fines se narodil pro roli uhlazených elegánů, aristokratů a milovníků. 4* hlavně za jeho výkon a pak za tu lehkost a hravost, která provází celý film a připomíná chvílema naši Agátu co ještě nevečeřela.. ()

fox171cz

Já stále moc nepřišel tomu Retro stylu Wese Andersona na chuť. Ať už se jedná o Grandhotel nebo Moonrise Kingdoom. Ale výkon Ralpha Fiennese, co by hlavní postavy, musím pochválit! ()

mohamedsfinger

Hrozně prázdný pseudointelektuální blábol... nebýt režijních nápadů (změny poměru obrazu, práce s barvami podle rovin příběhu a pod.), hádal bych se do krve, že autorem scénáře je Coelho nebo podobný gigant hraní si na chytrost a hlubší přesahy. A to věnování Zweigovi na konci, to bylo myšleno vážně? Pokud nejde o nějaký zvrácený metahumor, tak teda potěš... ()

Dromed

Krásně pitomá kravina plná nesmyslných, trapných nebo klišé záběrů, kolorovaná do melancholických představ o dálné Evropě švihlého Texasana. Některé záběry mi nedošly hned, ale když jsem chvilku zapřemýšlel co se před chvílí vlastně na obrazovce stalo, musel jsem se fakt smát. Plejáda skvělých herců dokázala zahrát jinak komické postavy opravdu vážně, fakt jsem jim to věřil. Andersonovy filmy považuji sic za dobré, ale nikdy jsem z nich nebyl nijak na větvi. Až teď jsem jeho styl pochopil, a budu se na ně už dívat jinak. Pohodičková záležitost, která Vás krásně duševně odlehčí snad i nadnese. ()

herr_carter

Tak bohužel no, patřím mezi ty cca 1,498709 procenta, kterým film přijde divný a byť jsem nebyl moc unaven a spát chodívám vždy po půlnoci, při sledování Grandhotelu Budapešť se mi podařilo po 22h upadnout do komatu (běžela asi 40.minuta), dokoukával jsem druhý den s obtížemi bez větší motivace....jooooooo, to taková banda dobrodruhů v čepicích, to bylo jiný kafe !................ moje hodnocení = 4 z 10. ()

Sdoom

Nevím, jestli to bylo vysokým očekáváním, ale Grandhotel Budapešť mě nijak neohromil, a to jak po příběhové, tak po komediální stránce. Předchozí Andersonův film Moonrise Kingdom byl osobitý, plný nápadů a originality. Tady absenci originálního příběhu měl asi vyvážit humor, ale moc se mi nepozdával po celou dobu. A od průměru to nezachránila ani plejáda známých herců. Celkem zklamání. (HD, orig.) ()

netahlo

Pan reziser Anderson ma opravdu velice osobity styl. Vyborne jsem se pobavil, zejmena diky skvelemu Ralphovi Fiennesovi! Paradni prehlidka bizarnich postavicek a situaci. ()

BMAJTZ

Za mne rozhodně ano. Balancování na hraně komedie, parodie a dramatu se jednoznačně povedlo. Jinak herecké obsazení výborné. ()

vitekpe

Divim se, ze to neni francouzsky. :) Hravost to ma (jak obrazovou, tak scenaristickou), ale druha pule uz mi prisla prece jen dlouha... A rad jsem zase videl Saoirse. 3+ ()

upson

Velmi hravé a velmi vtipné :-) Wes Anderson podobně jako Tim Burton vytváří svůj vlastní svět :-) Jiný, nepotemnělý, avšak částečně melancholický 83% ()

srbak

Svojou úprimnou neohrabanosťou a štipkou drzosti najlepší audiovizuálny koncept roka. Krásny a hlavne na nič sa nehrajúci Grandhotel Budapešť. ()

kenkaku

Uf... to byla zase debilita. Milá, ale debilita. Neuvěřitelně vizuálně malebná, neuvěřitelně napěchovaná kvalitními herci a neuvěřitelně absurdní. Ano, já chápu, že o to asi Wesovi šlo, ale v některých momentech je to až otravné. Ty opakované vtipy (co nejsou vtipem) obzvlášť. Na druhou stranu občas se ten černý humor trefí (pamatuji si... asi 2x) a občas i překvapí (prsty Jeffa Goldbluma... "náhradní" obraz na zdi... Willem Dafoe a perská kočka). Co veškerou tu parádu zabíjí je konec. Tomuhle říkám pointa vo hovně. ()

Circumscriptor

Zase jedna z tých typov komédií, u ktorej sa niekto zasmeje buď stokrát alebo ani raz. Pre niektorých je tento film až veľmi "inteligentný" a "divný". S tou divnosťou súhlasím, ale tento film vôbec nebol zlý a veľmi dobre som sa zabavil a dosť ma zarážajú tie zástupy slávnych hercov. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz