Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

Zuzu_kuc

Dabing...Vaclav Vydra jako Adrien Brody. Bych se poblil!! Někoho to asi bavit může, ale můj typ humoru to rozhodne nebyl, 2 hvězdy za Zera a jeho ksicht. ()

JustFine

Wes Anderson má vlastný štýl, ktorý je hravý, farebný, pútavý, "od veci" a okamžite zaujme. Film má tempo, skvelé herecké obsadenie, ale čo je hlavné, srší kopou nápadov a výsostným humorom. Veľké očakávanie boli prekonané, tento film jednoducho patrí do police. S úsmevom až do čiernobiela... ()

hero_bk

Překrásně pohádkový film! Zběsilým způsobem a úžasným vizuálem vyprávěný příběh jednoho hotelu a lidí v něm. Andersonova režie je naprosto precizně nádherná, každý záběr má svůj nápad a originalitu, to se vůbec nedá srovnat třeba s vizuálně otřesným Trierem :) Od teď opravdu chodím na každý nový Andersonův film, protože tohle byl opravdu nadpozemský zážitek! ()

Miagy

PEkne natočené, ale prakticky bez nejakého výrazného dejového zážitku, skôr by som povedal, že film je zaujímavý najmä vizualizáciou. PLUS: krásna hra faarieb, tieňov, kamera - dokonalé zábery interiéru...humor, akcia. MINUS: chýbala mi hlbšia myšlienka, nejaký výraznejší dej, ale inak hodnotím film veľmi pozitívne. ()

Gromit

Tak krásný a zároveň originální film se vidí opravdu jen málokdy! Grandhotel Budapešť mě okouzlil už během prvních pár minut a nepřestal mě okouzlovat až do závěrečných titulků. Je to komedie, drama či detektivka? Je to od každého něco. A je to také dojemně nostalgická vzpomínka na staré dobré časy, časy, které možná nikdy ani neexistovaly a stvořila je pouze naše fantazie. Po Fantastickém panu Lišákovi vytvořil Wes Anderson další ojedinělé dílko, které má všechny předpoklady stát se za pár let milovanou klasikou. A při té příležitosti umožnil Ralphu Fiennesovi ztvárnit jednu z nejšťavnatějších rolí jeho kariéry. Prostě nádhera! ()

Gertruda.W

Nevím, zda Wes Anderson má tak nakoukanou naši a evropskou kinematografii nebo jak to dělá, ale bylo to tam všechno. Co se mi tak vybaví: Tajemný hrad v Karpatech, Adéla ještě nevečeřela, Limonádový Joe, Obsluhoval jsem anglického krále, Krakonoš a lyžníci, Čokoláda, Čtyři vraždy stačí drahoušku, Osudy dobrého vojáka Švejka, Vražda v Orient experesu, Baron prášil, Amerika, Evropa, Bathory, Tisícročná včela, Jméno růže, Krvavý román... a možná i Vrchní prchni. Nechápu. Vizuálně a emotivně fascinující, ovšem od filmu jaksi očekávám víc. ()

john.h

Moc hezká stylizace, která je u Wese Andersona zvykem. Režie je taky fajn. Zaujala mě především kombinace obrazu, hudebního podkresu a zvuků okolí při útěku z vězení a cestě na tajnou schůzku v horském kostele. Celé to bylo ale takové nezáživné. Navíc, i když je režie solidní, Wes Anderson by si zasloužil především cenu za filmový trolling roku, kterým překonal i tu svou režii. Na začátku filmu se doslova píše "Please set your monitor to 16x9" a 95 procent filmu je přitom ve formátu 4:3. Za tohle strhávám jednu hvězdičku, ten krychlovej formát mi prostě nesednul. ()

Blutarg

Tak tohle jsem absolutně nepochopil... Zase jeden z těch stupidních artových filmů, který se ale vůbec netrefil do mého záběru. Z mého pohledu - naprostá ztráta času. Odpad nedávám jenom proto, že jsem se během 100 minut asi 3x zasmál. ()

Kukolar

Po pozretí traileru som bol vo fáze, že wau, tento film treba vidieť. Očakával som film par excellence. No tvrdím, že trailer predbehol film samotný. Oceňujem akúsi pedantnosť, logiku filmu, po tejto stránke to bolo všetko zrozumiteľné, no znova (ako u veľa filmov u mňa) som sa nenašiel v tomto type humoru a vtipu. Jednoducho som stále čakal NIEČO. Preto nemôžem žiaľ dať viac ako 3/5. ()

syphoon

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda nemám dát hvězd 5, ale přestože je to krásně spracované, se skvělou hudbou... něco mi k úplně spokojenosti chybí .... Zatím nevím co... :) 75% Změna, po druhém shlédnutí nemám slov 85% ()

neo250

Toto na Oscara? Toto má byť komédia? skôr tento film je tragédia nie komédia. Filmu môžem pochváliť maximálne kostýmy inak ničím iným ma nezaujal a neoslovil. Od komédií očakávam, že sam fajn zabavím, usmejem a zaujme ma. No tomuto filmu dávam max 20% ()

AddieWilimes

Do tohoto hotelu, který byl narvaný humorem až k prasknutí, se nevlezlo ani zrnko nudy či pochybnosti o tom, že je to unikátní počin. A i když Anderson párkrát zkusil změnit povahu filmu netradičním prvkem, u kterého se zdálo, že do něj absolutně nepatří, vždy mu to prošlo, aniž bych musela kterýkoli z daných úletů odpouštět. Naopak se pro tyhle prvky, které často vyústily v naprosté extrémy, pokaždé našlo místo. Má fascinace nad tím, jak mu vše vycházelo, se mě držela jako klíště. A z kina jsem odcházela šťastná jako blecha,nestává se často, abych v něm brečela smíchy. ()

misar3

Viděno v českém dabingu... Vašek Vydra aka Adrien Brody to zabíjel, udělejte něco s jeho mikrofonem kluci, horší hlas jste zvolit pro jeho postavu nemohli.. ()

himor

Tento film radím do kategórie zvláštnych a napriek tomu výborných! Konečne niečo iné, niečo nové...skvele zvládnutá kamera, réžia, scenár...jediné čo som si naozaj nevšimol bola hudobná stránka, ktorú som akosi ignoroval. Bavil som sa a tým nemyslím smiech. Len tak ďaľej prosím...95%. ()

Don82

Těžko se dá slovy popsat unikátnost, úchvatnost a originálnost tohoto filmu. Tvorba Wese Andersona mě dostala u jeho Moonrise Kingdom ve kterém předváděl naprosté vizuální skvosty podtržené scenáristickým divadlem v říši nekonečné fantazie. Grand Budapest Hotel je minimálně stejně skvělý. Každý záběr, scéna i řádek dialogu je neskutečně promyšlený. Ale nejde o metafyzické úvahy. Naopak lehkost vyprávění a příběhu samotného jednoduše hřeje u srdce. Je to snímek jako by z jiného světa, ale přesto plný reálných postav, situací, těžkostí a nakonec i radostí. ()

DanMac

Fantasticky zrežírovaná Andersonova vizuálna fantázia s perfektnými hercami, presným strihom, chorobne symetrickým rámovaním scén a melancholickou hudbou. ()

Jacccob

Filmy pana Andersona na vás buď zapůsobí hned na začátku a už vás nepustí, nebo jim nepřijdete na chuť nikdy. Naštěstí patřím do té první skupiny, tudíž jsem byl velice spokojen. Pozitivní a úžasně detailně natočený film se specifickým humorem, který mi pokaždé zvedne náladu a pokaždé mám na konci filmu ten skvělý pocit, že lépe jsem ten čas strávit nemohl. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz