Pan Guillaume je nesmlouvavý muž, geniální podnikatel a tvrdohlavý manžel. Paní Bernadette je energická žena, neméně tvrdohlavá manželka a náruživá zahradnice. Jejich manželství je věčný souboj technického talentu a podnikatelských schopností a lásky k přírodě. Stačí jedna výhodná zakázka od Japonců a život paní Bernadette se obrátí naruby. První to "odnese" její zimní zahrada - co se dá dělat, přece svého muže miluje, ale když se obráběcí stroje dostanou i do její ložnice a ona má spánek vyměřený na minutu přesně, vyrazí do protiútoku. A pomsta zklamané manželky stojí rozhodně za to. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Gig

Jó, jakmile jde o politiku, moc, musí jít manželské polibky stranou. Nebo že by ne? František de Funés s manželkou Věrou Galatíkovou, to je živočišné podíváníčko. ()

Joe16210

Skvělá komedie s Louis de Funesem a Annie Girardot. Možná pocitově trochu dlouhá, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Hlavní zápletka je sice trochu šílená, ale co s Louis de Funesem není šílené? ()

zigy

Originální nápady (počítání dělníků, Japonci atd....) a energický Funes, přestože již na sklonku své dráhy. Klasická jízda plná Luisových výlevů. Hodně bláznivé. Ke spokojenosti absolutní však drobet schází - některé fóry jsou trochu umělé a křečovité. Skvělá ústřední melodie. ()

MrKrahujec

Je to zajímavý, ale mě se tohle líbilo nějak méně, vlastně jen docela málo. Hlavním důvodem je samozřejmě to, že podstatně větší část celého filmu stojí vlastně jen na jednom jediném fóru (a to ještě notně blbém) o proměně útulné domácnosti v tovární halu. Je sice pravda, že jakmile děj (žel, jen na vzácné chvilky) tenhle základní fór opustí, začne být film okamžitě skutečně dobrý, ale jak už jsem řekl, hasne to příliš rychle a na dlouho. No a další kámen úrazu je samozřejmě nízká kompatibilita geniálního Louise de Funése s jinými skutečnými hvězdami. Chápu, že bylo určitě svůdné, pokusit se umocnit de Funésovu komiku ještě jiným mistrem tohoto oboru, ale de Funés prostě byl opravdu natolik dobrý, že potřeboval a dovoloval vlastně jen nahrávače. No a to hvězdě takového formátu, jakou byla Annie Girardotová, která měla navíc už zcela ustálený a vytříbený komediální typ, prostě stačit nemohlo. Ve výsledku se tedy opět (jako už předtím s Jeanem Gabinem, nebo s Geraldinou Chaplinovou) vzájemně "vytloukli". Asi opravdu první i poslední velkou hvězdou, které to s Funésem klapalo, byl Jean Marais (možná proto, že si vlastně ve filmech vůbec nekonkurovali - Funés obstaral legraci, Marais napětí). ()

Kontryhelka

Oblíbená komedie s prima ústřední dvojicí. Mně se tahle dvojice k sobě hodně líbila. Intrikující obchodník,snažíce se vytřískat ze svých obchodních partnerů poslední frank. Karta se obrátí, karma zde funguje naprosto spolehlivě. Spousta popletených situací,zápletek a milostných omylů. ()

Delmondo

Po asi dvacátém shlédnutí musím konstatovat že tohle je můj nejoblíbenější Funes. Krom samotného "malého velkého " komika má na tom zásluhu geniální scénář s nadčasovými vtipy a také Annie Girardotová v roli manželky, která na mě působí jako by s Funesem skutečně třiadvacet let žila. Louisův demoliční kulečník rulez. ()

PTuranyi

Klasika francúzskej komédie Clauda Zidiho. Chémia v rámci tohto príbehu medzi manželmi Guillaumom a Bernadettou, stvárnených Louisom de Funèsom, Annie Girardot, funguje veľmi dobre. On je továrnik vyrábajúci bláznivé vynálezy a ona zasa citlivá pestovateľka orchideí. Kvôli veľkej zákazke však musí pán Guillaumom rozšíriť svoju výrobu až do svojej spálne čo vytvára dostatočne komické prostredie a množstvo konfliktných situácií. Celé to ťahá Funés, ktorý veľmi dobre stvárňuje tvrdohlavého a roztržitého továrnika. Množstvo fórikov od klasického signálu šatkou, cez opíjanie japonských zákazníkov až po zjedenie štupľov do uší na spanie zaručene pobaví. 70% ()

Tominko12

Presne takto si predstavujem komédiu. Bavil som sa počas celého filmu a tento typ humoru mám rád. Louis de Funés klasicky výborný a jeho hlášky u mňa opäť bodovali. Scéna ako hrá biliard nemá chybu...4* sú u mňa jasné a k ďalšej nechýbalo veľa. 90% ()

P@\/EL

Popravdě jeden z horších filmů od Funèse, nicméně i tak se jedná o povedenou komedií, kde se najdou zajímavé situace plné nezapomenutelné komiky. Zejména potěší výborná scéna s kulečníkovým stolem. Dále taky zaujme vynalézavost hlavního hrdiny při vedení výroby ve své továrně. Některé kousky, které vyvádí, jsou hodně absurdní. ()

Chlo0opek

Sice je zde použit jednoduchý humor a film v podstatě stojí na Funésovi, ale ono to zkrátka stačí a funguje to. Člověk se u toho pěkně baví a než se nadá, už je konec. Kažodpádně povedený to snímek. ()

Sansnom70

V dnešní době jsme už zvyklí na mnohem jiný humor, než který produkoval Luis de Funes. Bohužel doba šla dopředu a humor je v dnešní době ve filmech úplně někde jinde. Tento snímeček, ale patří k těm nejlepším co de Funes natočil a skvěle ho doplňovala Anie Girardotová, kterou moc z komediálních filmů neznáme. Pokud tedy máte Funese rádi, určitě se na tento film podívejte :o) ()

Cesty timem

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Funésem. Jako vynálezce a továrníka ho úplně chápu :-) Já zas před spaním počítám momentálně horníky :-) ()