Pan Guillaume je nesmlouvavý muž, geniální podnikatel a tvrdohlavý manžel. Paní Bernadette je energická žena, neméně tvrdohlavá manželka a náruživá zahradnice. Jejich manželství je věčný souboj technického talentu a podnikatelských schopností a lásky k přírodě. Stačí jedna výhodná zakázka od Japonců a život paní Bernadette se obrátí naruby. První to "odnese" její zimní zahrada - co se dá dělat, přece svého muže miluje, ale když se obráběcí stroje dostanou i do její ložnice a ona má spánek vyměřený na minutu přesně, vyrazí do protiútoku. A pomsta zklamané manželky stojí rozhodně za to. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

balba

Klasická komedie postavená na komice de Funese.Komik v roli maniakálního vynálezce.Veselý film s nečekaným závěrem.Takové barevné ovečky bych taky chtěla. ()

lekr

Specialista na komedie Claude Zidi rozhodně nezklamal. Skvělá komedie, která přímo srší typickým francouzským humorem, které to pravé ořechové dodává Louis De Funes a Annie Girardot mu skvěle sekunduje. Tento film zkrátka nemá chybu a neomrzí ani po letech!! ()

MrPierc

Na ex !!!!!!!! Vtipné hlášky, nervák pan šéf musí stihnout výrobu 3000 čističů vzduchu a nemůže najít místo, ale doma má místa více než dost, jenže manželka je proti tomu. Pan továrník se dokáže ale velmi dobře vypořádat s překážkami :-). ()

ad

Tohle na mě vždy zabere, už kvůli neodolatelné Annie Girardot a nenapravitelnému Louisi De Funésovi... jako pár jsou k sežrání. ()

tomtomtoma

Velmi půvabná a zábavná komedie o krizi v manželství, která je způsobena nesmlouvavostí manžela při cestě za úspěchem. I když s tím jde v ruku v ruce i vzestup manželství. Guillaume Daubray-Lacaze (skvělý Louis de Funés) je energický muž, který pro úspěch v podnikání i místní politice neváhá omezovat ostatní. A to i svou manželku Bernadette (dobrá Annie Girardot), kterou miluje, ale obří zakázka pro Japonce má vždy přednost. Guillaume neváhá využívat svého vlivu starosty, svého přirozené respektu, který k němu cítí většina jeho poddaných a zaměstnanců. Bernadette se pod vlivem okolností, postupného přeměňování domova v továrnu, ztráty její jediné radosti a pod vlivem jejího obdivovatele doktora Landryho (Julien Guiomar), staví proti svému manželovi v komunálních volbách. Nastává neuvěřitlně rozpustilá strkanice o hlasy, rodinné neshody vyplouvají na povrch a obyvatelé se mají čím bavit. Další zajímavé postavy: sluha (Maurice Risch), který se tak často stával hromosvodem při Guillaumových problémech, prefekt (Jacques Francois) a ředitel banky (Daniel Boulanger). Zábavné, úderné, a i přes závěrečnou idylu vše směřuje do stejných kolejích v touze po seberealizování. ()

dubinak

Přiznám se, že tato věhlasná komedie Funese se mi pod kůži nezaryla a tak trochu mě zamrzelo, že se tam tak nějak všechno opakuje dokola, působí to přeafektovaně a konec je potom už vážně docela slabý. Za mě tam bylo málo hlášek a nezapomenutelného humoru, ()

necisty

Od Funesa bych ani nečekal něco podprůměrného, film je to hezký, s originální a pravdivou zápletkou. Jen jsem v druhé půlce postrádal více vtipu. ()

otík

Je to zcela klasický film De Funèse, vůbec ne špatný, ale dříve se mi to líbilo víc. Dnes se při tom sice zasměji, ale nic moc extra v tom nevidím. Ale mám rád francouzské komedie a proto se na ně rád dívám. A tato patří rozhodně mezi ty podařené. ()

tom88

Veľmi vydarená francúzska komédia. Z tých starších Funesoviek je asi jedna z najlepších. Film má dobrý námet a je dobre prevedený do filmu. Zaujímavý dej, dobrí herci, kopa zábavy. Ak by som si chcel pozrieť znovu nejakú komédiu s Funesom, tak asi túto. 75%. ()

vesper001

Zpočátku neuvěřitelná legrace. Pak se ale ukáže, že pan továrník miluje víc svou továrnu než paní továrníkovou. Annie Girardot a Louis de Funès jsou ve svých rolích tak přirození, jako by byli skutečně manželé, navíc je tu hudba Vladimira Cosmy a dialogy Pascala Jardina. Jen tu zničenou zahrádku a skleník nějak nemůžu přenést přes srdce. ()

Khumbac

Pamatuji si živě jak se naší fotříci smáli, když Louis hrál kulec a páral plátno, ale u mne to nějak nefunguje. Je mi 35. Jinak je to typická funesovina. ()