Pan Guillaume je nesmlouvavý muž, geniální podnikatel a tvrdohlavý manžel. Paní Bernadette je energická žena, neméně tvrdohlavá manželka a náruživá zahradnice. Jejich manželství je věčný souboj technického talentu a podnikatelských schopností a lásky k přírodě. Stačí jedna výhodná zakázka od Japonců a život paní Bernadette se obrátí naruby. První to "odnese" její zimní zahrada - co se dá dělat, přece svého muže miluje, ale když se obráběcí stroje dostanou i do její ložnice a ona má spánek vyměřený na minutu přesně, vyrazí do protiútoku. A pomsta zklamané manželky stojí rozhodně za to. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

darkrobyk

Ani jsem netušil, že se budu po letech bavit stejně jako kdysi. Dům předělaný na továrnu, výplata šeků, kulečník a nejprve zmražený a následně uvařený Artur. Skvělá Girardotová bravurně sekunduje cholerickému Funésovi a český divák si může vychutnat i báječný dabing. A když nebude po filmu moci usnout, stačí počítat - jeden dělník, druhý dělník, třetí dělník, čtvrtý dělník, pátý... ()

Tosim

Louis de Funés a Annie Girardot opravdu vytvořili jedno z nejnezapomenutelnějších manželství v dějinách klasické francouzské komedie... Po prvním shlédnutí tohoto filmu jsem byl nadšen, nadšení vystřídalo pouze potěšení, ale pozor! i tak velmi nadprůměrné. Jenom si dovolím podotknout, že Louis tady ztvárnil jednu ze svých nejméně sympatických figur...ovšem v jeho podání... PÁNOVÉ...VŠICHNI TŘI: CHCETE POJMOUT TYTO SLEČNY ZA MANŽELKY.....I.....ODEVZDAT MI SVŮJ HLAS???!!! ()

Enšpígl

Kolik by asi měla mít komedie hvězdiček když zde hrají Louis De Funès a Annie Girardot a to ještě manžele co stojí posléze proti sobě!! ()

Malarkey

Další z Funésových klasik, ke kterým se neustále tak rád vracím. Sice tu hraje asi největšího syčáka ze svého portfolia, ale dobře mu tu sekunduje hlavně filmová manželka Annie Girardot, dobrý námět a tradičně perfektní hudba Vladimira Cosmy. ()

B!shop

Jeden z tech lepsich filmu s Funesem, kterymu pomohla ucast Annie Girardot, ktera je jako Funesuv protiklad fakt skvela. Krom toho je tu Funes docela za parchanta. Dej je vcelku originalni a zaver je vynikajici. Do toho tu je spousta skvelejch vtipu a slusna hudba. Filmu nedam 5* proto, ze se tvurci az moc spolehali na to, ze se divaci budou furt dokola bavit u sledovani stroju v dome a tak sem nacpali dost podobnejch scen. ()

Oskar

Typická funésovka, která je vlastně "jen" složená z precizně provedených komických etud. Tak to musíte brát, protože jako regulérní film se vám to líbit nebude. ()

Jossie

Souhlasím , že je to jedna z nejlepších komedií s Funesem a Annie Girardot je mu vynikající partnerkou. Jen si říkám , ta ho ale musela mít ráda , když tohle všechno vydržela. ()

Jara.Cimrman.jr

"Musíte na tu vrtačku tak příšerně tlačit? Nedalo by se to frézovat trochuněžněji a soustružit jemněji?." Láska Guillauma s Bernadette byla vynikající, jejich nenávistný politický boj taky, ale trochu mne zklamalo, že počítání dělníků kvůli uspání na mě nefunguje. Nicméně mě hodně pobavila Guillaumova nenávist ke konci měsíce, kde musel vyplácet dělníkům šeky úměrné jejich velikosti a k tomu samozřejmě politika plné zaměstnanosti, demoliční kulečník a spousta dalších gagů vyplývajících z přítomnosti továrny v domě. Na mě zkrátka takovéto škádlení funguje. ()

EdaS

Opravdu hodně střelená komedie (i na poměry De Funese), místy tak bizarní, až roztomilá. Nicméně Mistr natočil i zábavnější kousky. ()

genetique

Funèsov humor, ktorý stavia predovšetkým na spôsobe jeho vystupovanie, je stále na to isté kopyto. Takže pokiaľ sa nevyčaruje k tomu lepší scenár alebo absurdnejšia postava, dá sa zasmiať vyslovene len na ňom. Tu sa však čudujem, že to neplatí, pretože ten nápad bol ako šitý na kvalitné zasmiatie. Vadila mi prílišná absurdnosť postavy a činov Bernadette (Girardot) a sentimentalistika ich vzťahu. 70%. ()

sud

Tuhle Funésovku jsem nikdy moc nemusel. Pravda, některé scénky jsou dobré, ústřední duo funguje na jedničku, ovšem celkově je to na mě až příliš uřvané a přeafektované. Jeden ze slabších filmů s tímto malým cholerikem. ()

ClintEastwood

Takzvaný sedmdesátkový green-deal, kde si člověk, který maximálně znečišťuje životní prostředí, mastí kapsu na vynálezech, jenž mají zachránit planetu... :-) Ale k filmu - vynikající Zidiho komedie, jejíž kulečníková scéna u prefekta, patří mezi vrcholné momenty Funésových snímků. Stejně dokonalá je i romantická večeře mezi spoustou soustruhů, svářeček a vrtaček. Geniální film. ()

Xmilden

První půlhodina filmu se nese v neskutečném množství gagů, poté dojde ke zklidnění, jenž se prakticky udrží až do konce. Rozhodně jeden z nej filmů s Funesem. 85% ()

cheyene

V mnohých scénách jsem se doopravdy nahlas smál. Líbil se mi nápad udělat z domu továrnu, v ložnici stroje, přesně v sedm hodin začnou dělníci pracovat, manželé vedle nich spí v posteli :) No a uznejte, jak dokonale hraje pan Guillaume (Funes) kulečník! :D ()