Pád

• Veľká Británia The Fall
Dráma / Thriller / Psychologický
Veľká Británia, (2013–2016), 17 h 26 min (Minutáž: 58–90 min)

Tvorcovia:

Allan Cubitt

Scenár:

Allan Cubitt

Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi, Bronagh Waugh, Niamh McGrady, Sarah Beattie, Stuart Graham, Bronágh Taggart, Valene Kane (viac)

V dramatickém seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Zatímco Gibsonová absolvuje cestu z Londýna, představí se nám samotný vrah Paul Spector (Jamie Dornan). Drama se soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha, jejichž životy zůstanou navždy poznamenány.
Kritikou opěvovaný seriál The Fall se vrací se svou druhou řadou. V pokračování této strhující napínavé hry se vrací Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, která je na stopě sériovému vrahovi Paulu Spectorovi v podání Jamieho Dornana. Druhá sezóna se odehrává v Belfastu v Severním Irsku a navazuje přesně tam, kde skončila první řada. V šesti hodinových epizodách uvidíme, jak se stíhání Spectora stává tím zoufalejší, čím více se kolem něho utahuje smyčka. Vrah je totiž po psychologické stránce nebezpečnější než kdy dřív. (Cinemax)

Recenzie používateľa pavcas k tomuto seriálu (2)

Pád (2013)

The Fall je pro mně obrovské překvapení, perfektní, temný, znepokojující, řekla bych tak nějak poctivě postaru udělaný, na nic si nehrajou, nic nekopírujou, ale povznášej tenhle žánr na další úroveň a od prvních minut vás přikovaj před obrazovku. Gillian Anderson věkem neztratila nic ze svého šarmu a role policistky vyšetřující seriové vraždy jí sedí. Nevypomáhá si vysoce vybavenou laboratoří, kde přijdou i na to, co měl vrah k svačině ve 3.třídě, ale stejně krok za krokem odkrývá jeho identitu. A že to není zrovna snadné, protože ten žije naprosto spořádaným rodinným životem, je milujícím otcem a manželem a určitě by o něm jeho sousedé řekli, že je slušně vychován a vždycky pozdraví. Líbí se mi prostřihy na konání jednotlivých postav ve stejnou dobu a že to má spád. Jedinej "nedostatek" vidím v tom, že vrah v podání mně původně absolutně neznámého Jamieho Dornana je tak neuvěřitelně sexy, že jsem měla co dělat abych mu nefandila a to asi nebyl účel nebo jo?:-) Sečteno podtrženo výborný herecký výkony, skvěle natočený a doufám, že ještě něco dál bude.......Upgrade 27.10.2013 No tak budeeeeee a nejen druhá serie.........Mr Grey will see you now :-)))), uhh... Upgrade 25.1.2014 obsahuje SPOILERY V 2.serii se role obrátily, z lovce se stala kořist, ale napětí zůstalo a získalo nový , víc psychologický rozměr. Protože pro Stellu není nic více znepokojujícího než zjištění, že vrahovi, kterého se snaží dostat nejen začíná trochu rozumět, ale dokonce s ním nedej bože sympatizovat. Klade se tu velký důraz na vykreslení Spectrových pohnutek a minulosti. Jeho prvotní střet face to face se Stellou, to je koncert nebo dialog s vlastní dcerou, oboje patří k tomu nejlepšímu z 2.serie a ačkoli mně 1.serie bavila o chlup víc, byla temnější a napínavější, pořád jsem nadšená. A závěr mně dostal do kolen a zároveň katapultoval Jamieho do TOP 10 mýho žebříčku, protože tohle není model zkoušející štěstí ve filmu, tohle je sakra dobrej herec. ()

Série 3 (2016) (S03)

Každá serie The Fall byla jiná a něčím vyjímečná, ale všechny měly společného jmenovatele..brilantní herectví hlavních postav, skvostnou režii, plíživě gradované napětí a výborný scénář. V třetí serii se tvůrci soustředili na postupné odkrývání Spectorovy minulosti a pohnutého dětsví, přičemž na nás vyskočilo ještě několik kostlivců ze skříně a tato řada nemá ani nouzi o další napínavé scény nejen mezi Stellou a Paulem a z některých mi zase spadla brada pod stůl. Už je to sice jiný úhel pohledu na celý příběh, ale o nic nudnější. Nedalo se to natahovat donekonečna a to je mi na Fall asi nejsympatičtější. Nesnaží se z nabyté popularity vytřískat co nejvíc, Allan Cubitt měl v hlavě od začátku jasnou vizi jak postava Spectora dopadne a podle mně se mu podařilo vytvořit jednoho z nejtemnějších a zároveň strašidelně nejsympatičtějších seriových vrahů současného " televizního plátna". Protože u čeho jiného než u The Fall si budete přát, aby postava s tak temnou a pokroucenou duší unikla spravedlnosti......A hlavní zásluhu na tom má samozřejmě Jamie Dornan, který možná ani sám nevěděl, co v něm je a jak výborně to umí dostat ven. ()