Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

Figu

Na The call jsem se moc těšil a to je právě vždy to špatné... Mladá Abigail je na pěst od prvopočátku, kdy ji kamera zabírá, Halle její zoufalost a stres z hrůzného zážitku opravdu nežeru a jakoby "slizák" Michael Eklund mě vůbec nepřesvědčil a fakt by se do role hodil daleko lépe žlutý Dan Nekonečný, který by slizáka ani nemusel hrát... Jak tady všichni odsuzují konec filmu, tak já naopak říkám, že to byl jeden z nejlepších okamžiků tohoto snímku, jen mě mrzí, že pánovi nebyl vrácen stejnou měrou se skalpelem, rozřezanou lebkou a rozbitým obličejem... Nicméně kopačka přímo do držky byla úžasná... 60% ()

peiton

,,911...ako vám môžem pomôcť..?" X-krát opakovaná formulka za deň..jedno viem isto:toto by som robiť nechcela - teda hlavne tá zodpovednosť za druhých..K filmu:V prvom rade si dovolím vypichnúť a upozorniť na únoscu,ktorý bol z môjho pohľadu veľmi neschopným únoscom.Ale patrí mu moje veľké dík,pretože práve tento jeho nedostatok dáva veľký priestor na manévrovanie zo scenárom,o šikovné a nápadité pokusy pre záchranu mladého dievčaťa zatvorenej v kufri auta.No i napriek tomu,že sa jej tieto pokyny od dispečerky daria vykonávať bez akýchkoľvek problémov a navyše má to šťastie,že narazila nielen na neschopného únoscu,ale i nahluchlého a nič necítiaceho únoscu,nevraviac o policajtoch,ktorý dostávali toľko indícií,že viac si už ani nemožno želať..Napriek tomu únoscovi sa darí šťastne unikať.Len škoda,že 2.polovica nebola taká nápaditá a originálna ako tá prvá..Viem,že sa to tu nehodí,ale to ,,číro" čo mala H.Berry bolo ako keby zastala v čase.Ale jej herecký výkon a aj výkony ostatných hercov boli zahraté uveriteľne exceletne.Tlieskam a skláňam sa...Snímok ako celok hodnotím veľmi dobre a myslím si,že s odstupom času budem mať chuť absolvovať túto kvázy ,,jazdu" hoc aj viackrát...89% ()

Wiikii

Jak napsal Malarkey, film ze začátku hraje i slušně na realistický pohled únosu, postupně přejde na filmové klišé o hlavní hrdince díky čemuž se vše dost utápí. .. K tomu dodejte místy vyřčené nesmysli, průměrnou hudbu, nijak zajímavého záporáka a podle mého naprosto tristní kameru, což ale omlouvá nízký rozpočet. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Martin741

REziser Brad Anderson /Vanishing on 7th street/ natocil relativne dobry, slusne odsypajuci film s Oscarovou halle Berry /bondovka Dnes Neumirj, krvak Gothika 2003/ na cele. Gradacia je super, a hned po zaujimavom uvode sa nastoli, dialogy su na urovni, lôen v strede trochu skripu. Sargonzial som poznal len Halle Berry, zvysok hercov mi nic nehovoril, a le ako frylerova jzada to bolo velmi dobre - najma sceny s dievcatom uzamknutym v kufri. Klise rad odpustim : 76 % ()

Daji

Člověk by si při nástupu do Call centra myslel, že se při zvedání telephounu unudí k smrti. "Dobrý den, pokud máte potíže s netopýry, ihned vás přepojím na Stanici mladých přírodovědců... Klátí vás manžel tak často, že mu nestačíte? Zvykněte si! Nevíte kde je nejbližší Starbucks? Navedeme vás!" Ale opak je pravdou.. Dobrá operátorka i pro oběť vraha skočí. Nejdřív vás chytře vystopuje, dá si pár neplacených přesčasů, popřehrává si telefonní hovory. Pak nelení, zvedne svůj zadek a běží vám na pomoc s hlavou od figuríny, místo toho, aby si vzala manželovu bouchačku a okamžitě toho fetišistického psychouše odkráglovala. Prostě Jordanina rutina. A pamatujte si! Nenechte se nikdy citově připoutat k oběti!! ()

bourec

Film skvěle táhne Eklund,role přesně pro něj.Film funguje,navíc podbarvenej elektronickou hudbou,která se parádně hodí,navíc to graduje,a konec je takovek neotřelej.Spokojenost.60%. ()

Pugo

Priemerný thriller, ktorého veľkou prednosťou je zaujímavé prostredie záchranárskej služby. Inak všetko šlape tak ako má až po ničím výnimočný záver (pokus o šokovanie poslednou scénou je trochu diskutabilný plus tá premena mladej obete na zrelú a pohotovú silnú ženu mi kúsok vadila). Eklund zvládol vyšinutého únoscu, prvé momenty únosu a nadviazanie spojenia s operátorkou (asi 10 minút) boli ale naozaj skvelé a nervydrásajúce. ()

Nach

Velice napínavý thriller, který v kvalitě jde ve šlépějích Červeného draka, či Mlčení jehňátek. Jeho síla spočívá všude tam, kde se telefonuje. Od chvíle, kdy Halle Berry přejde do terénu to jde mírně dolu. Do snímku náhle přichází až moc otřepané hororové klišé, které však neubírají na napínavosti. Samotná tečka na závěr však toto mírně zachraňuje jakýmsi Saw verzí závěru. 75% ()

cariada

Slušně propracovaný thriller o unesené dívce, co je dlouhou dobu spojená s operátorkou na lince a ta se jí snaží uklidnovat a pomoc. Mě asi nejvíc zarazilo že ani po hodině a půl nejsou poldové schopni zaměřit signál telefonu. Na druhou stranu o proti jiným filmům tady aspoň mobil vydržel dlouhou dobu v provozu ne jako jinde, kdy okamžitě dojde baterka a nebo neni signál. Určitě musím pochválit konec, kdy to dopadne asi tak jak by málokdo čekal a já byl za to rád. ()

Streeper

Wooow! Tomuhle říkám thriller! Naprostý psycho od začátku do konce! Hlavní herci z toho museli být neuvěřitelně psychicky vyčerpaní a musím říct, že já jsem po shlédnutí tohoto filmu docela taky. Skvělé herecké výkony, bylo to dojemné, pobrečela jsem si, ale hlavně to bylo dost napínavé, což od opravdového thrilleru očekávám, takže já jsem naprosto spokojená s tímto filmem a můžu ho jen doporučit, akorát konec mě trochu naštval, skončilo to, tak náhle, ale řekla bych, že mu to docela vrátili. ()

Rodriguez

Nevím jestli bych osobně tohle mohl dělat a zvládat všechen ten psychický nátlak a stres.... když člověk ví, že se na druhé straně telefonu odehrává něco, co někomu změní život. 80% ()

laik_60

také celkom slušné "čipsové" krimi, aj keď na mňa troška veľa afroameričanov. filmu nechybalo napätie aj keď si myslím, že ten vrtuľník mohol byť predsa len rýchlejší, a aj také tie rečičky o bojovnosti v slovenskom preklade mi pripadali troška pateticky, ako by ich diktovala vedúca brigády socialistickej práce, no a záver ? pche.!! ()

C0r0ner

Brad Anderson má podobný "neduh" jako bratři Coenové. Točí dobré filmy, které ční nad průměrem, ale nikdy se mu asi nepovede nic, co by bylo za plný počet hvězdiček. Tísňová linka je pěkný thriller, který v podstatě odehrají tři postavy a člověk se během příjemně krátké stopáže nenudí. Ale nic víc, co by znamenalo něco přelomového. 80% ()

dubinak

Režisér skvělého Session 9 a ještě skvělejšího The Machinist přišel s klasickým televizním thriller, který se trefí do chuti mnoha věkovým kategoriím. Musím přiznat, že jsem na to narazila náhodou v televizi a ani neměla v plánu to začít sledovat, ale rázem mě to nějak upoutalo a vydržela jsem u toho až do konce. Díky svižnému tempu a nechybějící akci jsem byla docela příjemně spokojená, jak stopáž rychle utíká. Halle Berry předvedla sympatický výkon, ale Abigail už od přírody nějak nemusím. Také by někoho mohla otravovat třesoucí se kamera a obecně styl, kterým byl snímek natočen, protože někdy působí skoro až dokumentárně. Byla jsem přesvědčená o tom, že dám čyři hvězdy až do té chvíle než přišel dramaticky klišovitý a typicky americký závěr. To je důvod, proč u mě nedávné evropské Tísňové volání vede na plné čáře. ()

Wormboy

Vkusne napinava jednohubka, ktora miestami evokuje takmer desatrocny Cellular s Kim Basinger a Chrisom Evansom. Film odsypa dobre, ma vyborny spad, hoci logika pokrivkava a Halle Berry trosku tlaci na pilu, nie je to v ramci zanru nic neznesitelne. U mna bezproblemove 3*. ()

J0hny5

Je to mezi 3-4 hvězdičkama. Původně jsem dal 3, nejspíše kvůli závěru jsem se k tomu přiklonil. Na druhou stranu mě film bavil, je to zase něco nového a tak tu šedou trojku mažu. Za mě slabší 4, 70%. ()

necisty

No tak kvalitka. Takové filmy buď musí mít atmosféru od začátku do konce a nebo by se vůbec neměli točit. A já už jednou vložil svoji naději do rukou Halle v případě Gothiky a tahle holka to má prostě v krvi, nejen teda, že to sama skvěle zahraje, ale že si umí vybrat film, kde to utáhnou i ti ostatní. A ten konec, říkám si snad není tak blbá a nepoleze tam sama, to by zkazilo film, přece musí nejdřív zavolat a pak ..., dobře to vyřešili :D. Jen teda jedna otázka... Proč se nepodívaly na záznam kamer z toho obchoďáku? To by určitě pomohlo. ... verbale... Hallóó tady Halle, by byla lepší hláška než ty bobule. ... A Malarkeyu, já si kvůli tobě hledám ten komentář od emma53 a ta tam přece nic převratného nemá, to ti to nedocvaklo samotnému .)?! ()