Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

Frajer42

O filmu jsem slýchával samou chválu, takže se nemohlo stát, že by mé pozornosti unikl. Úvodních 10 minut a závěrečných 15 minut do svého hodnocení odmítám počítat. Chápu, že nějaký úvod to mít zkrátka muselo. Trošku mě mrzí, že byl tak neuvěřitelně nudný, ale vem to čert. Pro závěr mám taky pár slov. Je jich přesně šest. Co to do prdele mělo být? Lhal jsem, mám jich mnohem víc. Nevím, zda panu scénáristovi Richardovi D'Ovidiovi přišel vzhledem k předcházejícím minutám jako adekvátní a důstojné zakončení filmu. Mně, jako divákovi, ani vzdáleně. Ovšem to mezi úvodem a závěrem je něco neskutečného. Ano, je tam pár nelogických ,,detailů"(zdůrazňuji uvozovky). Sakra, zase jsem lhal. Ono jich není pár a nejsou to žádné detaily, a to ani detaily se zdůrazněnými uvozovkami. Jsou to obrovské chyby a je jich tam obrovská hromada. Je tu ovšem jedno velmi velké ALE. Veškeré nelogičnosti mi s velkým klidem kompenzuje naprosto nečekaný přísun napětí, vytvořeného symbiózou úžasného herectví a dechberoucího basového soundtracku, jehož tóny mi budou v hlavně doznívat až dlouho do noci. 4* ()

AppleCore

Jakkoliv rutinní hovadinu jsem očekával, dostal jsem dramatickou a vskutku strhující podívanou, jejíž napínavost má v prvních třiceti minutách až vražednou kadenci. Je proto škoda, že tempo pak trochu upadá a ta prvotní zajímavost pramenící právě z povolání operátora jde stranou. Je to ale skvěle natočený, má to dynamiku, skvělý herecký projevy hlavní trojky (Berry/Breslin/Eklund), docela slušnej hudební doprovod a hlavně je to svižný beze snahy jít někam hloubš. Výborná jednohubka, kterou si dám časem klidně znova. ()

Kothy

Zajímavé krimi s Halle Barry. Místy je to hodně autentické. Atmosféra je taky občas super. Stejně jsem nechápal, že jsou ti policajti tak neschopní a musela ji najít ta operátorka. Ten konec mi k tomu moc neseděl... ()

AllShallFall

Ono to celé vypadá a působí napínavě a zajímavě. Ale co to má jako znamenat, že USA plná nejlepších technologií a nejlepších agentů, najednou má problém najít signál jednoho pitomého telefonu? A to nemluvě o to, že únosce byl spatřen díky mávající dívce na dálnici a rovněž byla udána přesná poloha... celou dobu tam léta vrtulník, který dokáže být během 10 minut o 80 km jinde a prostě je stále k nenalezení? Do toho rozlitá barva, silnice zajebaná bílou a stále nikde žádné stopy a nikdo to proste nemůže najít. To je dobrá komedie. Frajerka leží půl hodiny v kufru a vůbec neklade žádnej odpor, ani i když se přiblíží nějakej trouba. No to je prostě scénář úplně na píču. Fakt se to tváří tak napínavě,ale hovno z toho. A co víc je perfektní, že žádná policie toho idiota vůbec nenajde, ale hlavně že ho najde operátorka. Debílek k ní stojí zády a prostě všichni jsou vysraný jak lečo s vejci a vůbec nic se neděje. Žádná akce. A co mě úplně rozesmálo, když frajer dostane nůžky do ledvin, otočí se a vidí vyděšenou buchtu a ta čeká, oči na vrch hlavy vyvalený, co zase bude chtít udělat tak dramatizujícího a zákeřného. V tuhle chvíli jsem smíchy spadl z postele. Jednoduchá americká pečovina. To je prostě blbost jak vystřižená. Chtělo by to fakt něco reálnějšího z čeho se fakt člověk posadí na prdel strachy a ne smíchy. Takové hle filmy byli možná tak dobrou záležitostí před 20 lety, kdy to bylo TOP. Dnes je to nudné, trapné ubohé. Vážně to chce lepší děj a ne takové kokociny. No ale protože se to opravdu tvářilo tak napínavě, tomu tu hvězdu dám. ()

swamp

Pominu-li některé "náhody", které vycházejí kladným hrdinkám vstříc a ten trochu nadsazený závěr, jedná se o skvělý napínavý thriller. ()

nascendi

Zaujímavý krimithriller z prostredia newyorskej centrály tiesňovej linky 911, kde aj zdanlivo malá chyba operátorky môže mať fatálne následky. Film má dobrý rozbeh, slušnú gradáciu, poskytuje nové pohľady na využitie kufra v aute a v prvej časti by mohol mať názov Ako je dôležité mať dva mobily. Bohužiaľ po veľmi slušnej prvej časti sa začínajú vŕšiť typické chyby filmov tohto žánru. Naraz je zvládnutie celej situácie závislé na jednej operátorke, polícia je so svojimi možnosťami odsunutá do pozície nevýkonných štatistov a keď sa operátorka v rámci nadčasov vydá do terénu, prestáva byť film zaujímavý, lebo všetko ďalšie, vrátane nadstavovaného napätia, už divák videl. Záver už je iba na povzdychnutie a pocit ľútosti, lebo nechýbalo veľa a štyri hviezdičky by boli primerané. ()

Yoshitsune

Tak tohle je maximální a totálně bezkonkurenční stupidita, kterou sem měl možnost vidět, debilnější postavy a debilnější situace, sem ještě neviděl . OMG . ()

silentname

Dávam filmu 4*. Občas to skĺzlo jemne do klišé (najmä v záverečných momentoch filmu), no inak musím povedať, že ide o vynikajúci thriller, ktorý vás atmosférou skutočne pohltí od začiatku až do finišu. Halle Berry v role Jordan je skvelá, rovnako skvelý výkon dáva aj mladá Abigail Breslin, ktorej človek verí každú sekundu, čo je uväznená v aute a snaží sa odtiaľ dostať. Michael Eklund ako šialený zabijak vyniká rovnako a celkovo chválim fantastickú réžiu. Ja som si film veľmi užil, čakal som dobrý thriller a ten sa mi tu aj dostal. A je super konečne zase vidno Halle Berry v dobrom filme. Lebo to je často pre mňa príklad talentovanej herečky, ktorá si len nevie vybrať dobré filmy. Tu je to pravý opak. ()

Tomco

Prvá hodinka strhujúca a dych berúca 90%. Od chvíle, ako Halle opúšťa kancel rozčarovanie a unreal konanie - 50%. Škoda, ale i tak viac ako dobre. ()

eLeR

Halle Berry ja moc nemusím - to je jedno bezvýznamné mínus. Druhé mínus dávam tej, čo ju nadabovala. Otras, nedalo sa to počúvať. Film bol celkom napínavý, nechcela by som byť na mieste mladej slečny ... ja by som totiž tú farbu nedokázala z tej veľkej plechovice vyliať tým otvorom po svetle a Michael Eklund bol riadne nechutný. A vôbec, musím si už konečne kúpiť novú baterku do telefónu, lebo s touto starou by som to vôbec nedala. ()

klerik

Halle tomu občas dodáva šmrnc niečoho poctivejšieho, ale čím dlhšie film beží, tým viac je to béčko ako hrom. Poteší, že po dlhšej dobe je tu "normálny" psychopat, žiadny Hannibal Lecter, ale scenár tohto filmu by ledva vystačil na slabšiu epizódu MYŠLIENOK VRAHA. TELEFÓNNA BÚDKA, ÚKRYT i MOBIL boli lepšie a uveriteľnejšie... ()

Chrustyn

Úvod standardní, (hlavní hrdinka svým jednáním zapříčiní tragédii, která jí ovlivní pracovní pozici) celá první a začátek druhé třetiny vynikající (originální pojetí mnohokrát viděného, stupňované napětí, řada povedených nápadů) a konec opět standardní a vše předchozí zbytečně kazící. Všehovšudy slušný thriller z velké části založený na telefonické konverzaci mezi obětí a její zachránkyní, který ke konci sklouzává do ohraného schématu záchrany a pomsty. P.S. Halle Berry má zde příšerný účes, který evokuje 80. léta minulého století. ()

korbitch22

Film jsem dlouho nemohl sehnat v originálním znění a konečně se zadařilo.Kvůli hlavní dvojici jsem ho vážně vidět nechtěl, protože Halle Berry nepatří k mým zrovna oblíbeným herečkám a Abigail Breslin už vůbec ne, ale zlákal mě režisér naprosto famózního Mechanika Brad Anderson a hodně pozitivní recenze.Začátek je skvělej, honička po baráku a zoufalost v dané situaci podaná výtečně a dokonce i ta naše kočičí žena slušně hraje.Film má výtečné pasáže a místy je opravdu napínavý, bohužel se do scénáře dostalo veliké množství scénáristických zhovadilostí a některé jednání postav bylo až přílíš iritující.Do toho všeho si přičtěte konec který z hlavních hrdinek udělá dvě totálně vymaštěné krávy a pointa a celkový příběh jsou jak vystřižené z obyčejného dílu televizní kriminálky jako Criminal Minds.Není to vůbec špatný, ale od režiséra jako je Anderson jsem čekal daleko, daleko víc.60%. ()

Arsenal83

Zo sľubovaného napínavého thrilleru ostali zmiešané pocity. Tých napínavých situácií tam bolo len málo. Sľubne rozbehnutý začiatok, možno scéna na pumpe a pár chvíľ v závere. Halle Berry bola vystrašenejšia ako v Gothike, unesené dievča hnusne jačí celý film, čím hneď stratila sympatie a chvíľami som si prial, aby ju ten úchyl už dorazil. Michael Eklund je pozitívom filmu, svoju úlohu slizkého záporáka zvládol na jedničku, ale tak naivne hlúpeho vraha by mali chytiť aj miestni vyberači pokút. ()

heyda

Naprostá filmová bomba, která ale bohužel nenašla pochopení ani na IMDB, ani zde na CSFD. Prostě jak je na plátně trochu víc krve, tak hvězdičky jdou dolů. Už jsem si tohoto trendu všiml i u jiných filmů. Nicméně jsem rád, že se ještě podobné svižné a trochu víc krvavé snímky točí bez ohledu na to, že recenze jsou dost kritické a na oskarové nominace si taky bude muset The Call nechat zajít chuť. Ale co už s bandou nevděčníků. Za poslední dobu jsem zkouknul docela slušnou řádku filmů, ale jsem si jistý, že The Call z nich bylo nejlepší. ()

mcb

Nenáročná thrillerová žánrovka. Sice ničím výjimečná, ale díky režijnímu uchopení účinně vyvolávající napětí i navzdory přímočarému a předvídatelnému příběhu. Kdyby vlastně nešlo o naprosto zakázkový hollywoodský produkt, mohla být Tísňová linka klidně solidním nízkorozpočtovým zástupcem Sedm. Čímž se ale rozhodně nestane - hlavně díky posledním dvaceti minutám, kdy se postupně budované napětí rozmělní v béčkovou slátaninu se stupidně se chovajícími postavami. I tak ale převažují spíše pozitivní dojmy. ()

jojinecko

Tak tu zase máme fajne rozohratý film, aby sa to celé skončilo spôsobom „nejako sa to už skončiť musí a je jedno ako hlúpo“...škoda! ()

Flego

Tento snímok zobrazujúci psychicky náročnú prácu operátorov tiesňových liniek vsadil na jednoduchosť a napätie. To je všadeprítomné a postupné odhaľovanie únoscu je nanajvýš zaujímavé. Lenže potom príde záver a aktívne angažovanie sa hlavnej hrdinky je viac ako hlúpe a zbytočné. Príbeh nielenže nešperkuje, ale vyslovene ho degraduje. ()