Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

cheyene

Začátek filmu je velmi dobrý, hodně se tu nadnáší téma náročnosti práce operátorek tísňových linek, jejich psychický vyčerpanost, nutnost rychle reagovat a orientovat se. Ústřední zápletka a část filmu, kde dojde k únosu, je velmi zajímavá, napínavá a poutavá. Trochu na škodu tohoto filmu je závěr, který přináší něco, co jsme už nespočetněkrát viděli a dokonce i v lepší podobě. Za první půlku však můžu rozhodně dát 4* a zaslouží si je také Halle Berry v roli operátorky. ()

kinej

Nepřišlo by mi úplně fér, dát tomuhle thrilleru jen 3/5, sice je dějově obyčejný a nekomplikovaný, ale funguje skvěle tak, jak by film tohoto žánru měl. Je totiž napínavý, a čím blíže k závěru, tím atmosféra více houstne. Možná se najdou nějaká slabší místa v logice (policie odjede bez mrknutí oka z podezřelého místa, zcestné chování některých postav), ale tomu se za účelem budování atmosféry nevyhnul třeba ani mistr Hitchcock. Naopak se mi dost líbila šikovná práce z kamerou, která napomáhá pocitu autenticity. Trošku víc mě ale zklamala úplně poslední scéna, která mi přišla trochu laciná a bez ní by mi přišel film lepší. ()

LiVentura

Šokovala mě ta neschopnost americké policie včas se dosat na stopu během půlhodinové jízdy vozu s psychopatem a jeho unesenou obětí v kufru.. Jinak klasický klišovitý americký krimifilm. ()

Shakers

Podobných námetov tu už bolo veľa a tento film nie je výnimka. No musím povedať, že na rozdiel od ostatných ma fajn nápady, tempo, atmosféru, napätie a Halle Berry, ktorú keď zaberajú zblízka, jej číro je cez celú obrazovku. The Call ničím moc neprekvapí, ale dokáže zaujať. 70% - 3* ()

ajuska

První půlka velice slušná, ale ta druhá to posílá k žánrovému průměru kopou klišé a idiotského chování hrdinů. Škoda, že nezůstalo víc u vykreslení práce lidí na tísňové lince, protože to bylo zajímavé i napínavé. ()

Pepinec

Byl jsem si naprosto jistý, že nic nemůže být otřesnější, než účes Halle Berry ála špatně sestříhaná ovce. To jsem ovšem netušil, jakou závěrečnou třetinu si pro mě připraví svěřenci Brada Andersona. Holt ne každý mančaft má na to, aby za sebe nechal hrát Boba s Bobkem a stejně vyhrál. Tohle ať si dělají Kanaďani, jinak bývá zvykem dohrát zápas tak, aby to mělo hlavu a patu, ne abych z toho měl pocit, že si na trenéra začal hrát Brouk Pytlík. ()

Madsbender

A veru že nie. A budem zlý. Všetko, o čo sa film snaží a čo ponúka - predstavenie fungovania call centra 911, napätie, emócie a brutalita - je jednostranné, samoúčelné a silené, a ponúka len jeden, nepríliš objektívny náhľad, a tak skresľuje realitu. Jediné, čoho sa snaží D'Ovidio dosiahnuť, je tlak na diváka, aby sa poddal "temným tónom mrazivého thrilleru", zaryl sa hlboko do sedadla v kinosále a nechal sa zmietať nervozitou a strachom o postavy až do úplného konca. To je síce všetko pekné, ale dej je zúfalo predvídateľný a tým pádom nudný. Halle Berry ma v hlavnej roli nijako nepresvedčila o svojich hereckých kvalitách, rovnako Abigail Breslin, a ostatní sú len vedľajšie figúrky. Aby toho nebolo málo, kamera sa miestami trasie viac ako zadné partie go-go tanečnice. Poslednou kvapkou je nepríliš podarený český dabing. Začína mi byť jasné, že Andersonove filmy stoja na čomkoľvek inom okrem jeho režisérskych kvalít - inak nechápem ako je možné, že na jednej strane dal vzniknúť Mechanikovi a spolupracoval na seriáloch ako Zločin, Impérium alebo Fringe, a na strane druhej stvoril nepríliš kvalitné záležitosti ako Alcatraz, Almost Human alebo práve Tiesňovú linku. ()

sheen

Nevěřím, Halle Berry konečně natočila po dlouhé době dobrý film, když nepočítam Atlas. Při některých scénách se mě tajil dech, atmosféra opravdu výborná. "It´s already done!" ()

Pilda17

Na podobné téma několikrát viděný thriller, ale svým způsobem přesto originální. Nenáročné a přesto téměř dokonalé, což je pravda. Napětí nechybí a závěr celkem i překvapí. Psychopat sám závěr nečekal a on samotný byl nemile překvapen. Halle Berry v roli operátorky byla sympatická a role se k ní hodila. Nemám téměř co vytknout, ale přesto plný počet dát nemohu .. 8/10 = 89% ()

S.Quentin QUALE

Výbornej krimi thriller, ve kterém se Cellular potkává s Maniakem. Hlavně ke konci je pak vidět, že si Anderson prošel ještě tvrdší filmařinou, což z mého pohledu není vůbec na škodu, ba naopak, ještě klidně mohl závěr okořenit nějakou torture scénou, ke které se tak krásně schylovalo. Příjemné překvápko. Kdyby to nebylo jednodušší, tak dám klidně plnej. 85% ()

misterz

Thriller ako má byť. Len málo filmov má toľko napätia ako táto vecička. Od začiatku do konca som bol našponovaný ako guma od trenírok. A hlavne malo to rýchly spád a to hneď od začiatku, žiadne nudné pasáže. Riešenie konca sa mi moc nepáčilo, ale to je len otázka vkusu, niekomu možno sadne, mne sa zdal nedomyslený. A ja osobne by som volil inú herečku v titulnej úlohe, H. Berry mi tam akosi nepasovala. Neviem čím to je, možno tým jej účesom? :) 89/100 ()

Peytl

V prvních třiceti dvou minutách se událo toto, měl jsem tři telefonáty a sledoval jsem xichty, které se americko/pateticky tvářily a přehrávaly, jak v Mládkovo Čundr country show a já měl neskutečnou chuť si společně s tou obrýlenou krávou zapět, tramtadadá, mám to za sebou, nicméně mě v té chvíli ještě hodina čekala. První telefon jsem měl od Velké tlamy, toho jsem poslal razantně a nekompromisně do prdele hned, jak se mi na displeji objevil jeho fokumééé obličej a velmi ostře ho zjebal za hodnocení, no mladej pitomec. Zalehl jsem, protrpěl sedm minut a verbitch na drátě, stěžoval si u něj krajan, že byl poslán do anusu, ostravští bonzáci, k němu jsem již tak vyhraněný nebyl, slíbil mu sex s novými ministranty a tahání za měchy u varhan v Pardubickém kostele a návštěvu známého očaře, ušaře a kožaře, aby příště nečuměl na film indisponován a zabalen v igelitu. Přátelsky jsme si vyměnili několik dosud neznámých vulgarismů a já se opět ponořil do napínavého snímku (zrovna se v Úle vyptává retardovaný kokot s dementně vypoulenými sklivci na něco japného a já řvu smíchy)...cože, kurva, tak to už je přes čáru, wacosráč a jeho neomezený tarif. Kupodivu mně právě on byl duší nejblíže a po velice klidném a konstruktivním dialogu, jsme se domluvili na hodnocení o výši tří pizd a o eliminaci předchozích dvou telefonistů. Vypl jsem mobil a tímto se omlouvám Mačetovi, že jsem ho nechal stát u sluchátka s melodií "Už mi nech volej". Zkrátka, Halle mě nikdy moc neBerry a pominu-li její neortodoxní vlasovou stylistiku a bulimickou figuru, pak si dovolím napsat, že jako hérečka stojí...no, nestojí za nic. Nešť, o tom potom. Emerika jak malovaná, každou vteřinu třináct vražd smrt zabití, opět, opět, vše za bžiliony a opět k hovnu. Člověk jim popíše hledané auto včetně tovární značky (toyota camry), aby vzápětí z vysílaček znělo, hledá se vínový sedan značky neznámé, no, mám dost. A dalších milion podobných sraček. Neuvěřitelné. Novodobý Sam Hawkins v tomto světle není už tak nesympatický a navíc pracuje vlastně logicky a racionálně, tedy až na to, že měl raději vzít nějaké bobří kožíšky a paruku si koupit v K-martu, nemusel být tolik bit. Přemýšlím, co napsat, abych nevyzvracel pointu a zároveň varoval před přehnaně dobrým hodnocením. Únos, traumatizovaná operátorka, traumatizovaná unesená adolescentka, traumatizovaný vrahoun a kadeřník, traumatizovaný svatý...věřte mi, víc jak tři ani omylem. ()

mzss1

Přiznávám se, že když tohle nedávno běželo v kinech, tak jsem zvažoval shlédnutí v kině. No, měl jsem jít, ale nevadí. Hlavní je, že se mi film líbil a byl jsem z něho nadšen, takže ho ještě několikrát v budoucnu uvidím. Jak bych to měl zkráceně shrnout ? Takže to zkusím takhle. Strhující thriller s ohromným spádem, velmi slušnou dávkou napětí, nepředvídatelnosti a uvěřitelnosti. Námět je celkem ohraný, ale to mi nevadí. Zde to bylo trochu jiným stylem pojato, takže tu máme zase trošku něco nového, něco odlišného. Úvod filmu mě hned chytil, hned jsem si říkal, sakra má to nějakou svoji kvalitu, která se pozná hned. Takže na úvod se seznámíme s prostředím (s pracovníky, vybavením a způsobu výkonu práce). Takže jsem byl už mírně nadšen ze začátku. Halle Berry jako hlavní hrdinka mi sedla, neskutečně sympatická její role jí opět sedla. Opět píši proto, že mě zaujala ve více filmech. Třeba v mixové žánrové pecce Atlas mraků, nebo v Bondovce Dnes neumírej, prostě je dobrá ve více filmech. Rychlé rady, odhodlanost a správné jednání v tísňové lince je důležité, Halle to zvládala dobře a kolikrát i to chvílemi nezvládala, což jsem pochopil. Takže atmosféra a uvěřitelnost si představit, dělat pracovníka v tísňové lince je velmi obtížné, především na psychiku. Já bych to teda nezvládal. Takže skoro 1/3 filmu se ubírala takovým seznamovacím stylem. Halle v téhle třetině snímku nedokázala zachránit jednu holku, což její chyba vůbec nebyla. Halle to ale psychicky neunesla, jako ne, že by se z toho úplně složila, ale dost si to vyčítala. Po půl roce, což se během filmu znázornila pak jak bývá zvykem u spousty filmů. No, vypadá to, že Halle povýšila, jsou zde zajímavé scény, kdy svým podřízením vysvětluje zásadní parametry a úkony, které musejí zaměstnanci v téhle náročné práci splňovat. Takže tato 1/3 téhle pecky byla pěkně nadupaná. Nemohl jsem nic vytknout. Ani minuta dialogů mě nenudila. Takže nechci být nějak odborný, ale zhruba v době, kdy začala 2/3 filmu začne pořádné napětí až do konce filmu. Takže bez nějakého rozepisování, abych nevylíčil celé dění filmu. Dojde k únosu jedné mladé holky. Bude po většinu času v 2/3 filmu držena v autě, kde pomocí mobilu se bude dorozumívat s Halle. Bude to mít dost zajímavých nápadů, takových aby policie zjistila, kde se holka nachází, kdo je únosce atd. Napínavost je zde ohromná a i sem tam brutalita padne, což dá filmu na reálnosti, avšak mladé holky mi bylo upřímně líto, dokonce zde bude jedna i hodně dojemná scéna (Tím to nepřehnáním, opravdu dojemná), takže tohle co sem píši je velkým kladem, aby bylo téhle unesené holky líto. Takže Halle se překonávala, měla pevné nervy, unesená holka hrála velmi přesvědčivě. A hlavní záporák (únosce téhle holky) ? Naprosto dokonalý. Ovšem měl své určité kvality. Někdy se choval jako pomatenec, nevěděl co má v některých situací dělat. Vypadal jako skutečný psychouš, choval se někdy dost brutálně, takže sehrál svojí úlohu excelentně. Takže herecké obsazení výborné. Hudba od Debneye byla velmi povedená, v každé scéně byl dobrý hudební motiv. Poslední zhruba dvacetiminutovka byla celkem děsivá, kde v nějakém sklepení únosce držel tu holku. No, nebudu nic vykecávat, naštěstí vše dopadlo dobře, což jistě bude předpokládat každý divák. Konec nebyl úplně nejlepší, ale přenesl jsem se přes to. Jak dopadl hlavní záporák – to bylo výborné, nic jiného si zmetek nezasloužil. Ale přišel mi moc urychlený ten konec. Nevadí, ještě jednu menší chybu bych tu našel. Tou chybou je!!!: SPOILER!!! Myslím tím to, že holka před únoscem hovořila se svojí mámou, že za chvíli přijde domů a vzhledem k tomu, že byla dlouho držena únosce, dokonce do noci, tak nikde ve filmu její máma nepůsobila, no, ale přesto mi to nezabrání dát plný počet hvězd. !!!KONEC SPOILERU!!! Takže co dál vytknout ? Určitě už nic. Vytknul jsem jedině to, co jsem popisoval ve spoileru a trochu lepší a dramatičtější konec by to chtělo. Jinač dojemných a emotivních scén zde bylo dostatek. Halle se jako postava ve filmu chovala fakt výborně, byla za každé důležité situace pohotová. Mladé unesené holce dokázala radit a hlavně ji mírně uklidňovat. Takže jsem nesmírně spokojen. Čekal jsem teda o něco menší zážitek, no vlastně jsem nečekal skoro nic. Nechci film vůbec nadhodnocovat. Veškeré filmy vždy hodnotím a obhájím v komentářích upřímně a tak jak si podle mého názoru zaslouží daný film. Takže každého věc jak každý hodnotí, ale toto se skutečně povedlo. Takže celkově hodnotím na skvělých a zasloužených 94% = ***** () (menej) (viac)

Omnibus

Tady 911, tísňová linka... Pavle Omnibusi, známe vaše jméno, máme vaše otisky! Policie už je na cestě... Nedělejte nic, čeho byste pak litoval!   NESPOILERUJTE!  Nedělejte to!“ ...     ...     „UŽ SE STALO“.                   Škoda, že Casey vylila celou pikslu barvy tou dírou z auta ven. Měla si trochu barvy nechat a polít s ní poslední dvě stránky scénáře. Počínaje scénou s mobilem, který Jordan žuchnul dolů pod žebříček, do „pracovních prostor“. A mohlo být vymalováno. Za pět hvězd. Bohužel té holce barva došla. Škoda, že scénáristovi taky něco nedošlo. Totiž, že není nutné ve finále všechno takhle zabít (Richarde D´Ovidio – ty vrahu!). Věřím tomu, že tu scénu museli točit aspoň šestkrát. Pětkrát jim totiž Halle Berry slezla dolů pro mobil a hned se zase drápala zpátky nahoru, že si musí nutně kamsi zavolat. Jenže pokaždé na ni nahoře číhal šílený Richard a sotva vystrčila hlavu nad poklop, začal ji mlátit po palici tím svým scénářem. Takže to holka nakonec vzdala a napošesté už radši zůstala dole. A holt vyrazila do sklepa jako ovce, pod kudlu úchylovi. Ten vrah ovšem neměl chybu! Kam se hrabe Maniak (sice čítankový psychopat, ale kdepak můžete takového potkat, že?). Tenhle Michael, to byl takový obyčejný, normální magor, z jakého člověka mrazí nejvíc (a ve fast foodu sedí třeba jen dva stoly vedle vás, jen o tom nevíte). Sice chyboval (a přitom se zpotil strachy a nervozitou), ale svoje chyby hned pragmaticky řešil. Jen kvůli němu to zvedám z průměru na čtyři hvězdy      (a chápu kámoše, který tomu chce dát 5 hvězd. Jeho nadšení z filmu se nedivím - už se nám nevlezl jako sedmý do Fabie a tak holt jel s náma do kina v kufru auta :-). ()

kingik

Pracovat jako operátorka na tísnové lince 911 to rozhodně není žádný med. Zkušená Jordan o tom ví své a když jednoho dne zavolá na linku z kufru auta mladá dívka strachem bez sebe z toho, že právě byla unesena neznámým násilníkem, nechce uvěřit tomu, že se opakuje obdobná situace z před půl roku, kdy o život přišla jiná mladá dívka jejíž smrt jí zasáhla natolik, že se už jí nechce zpět usednout na operátorskou židli a raději zaučuje svými zkušenými radami nové operátory. Tehdy oběti přes telefonní linku nedokázala pomoci, ale podruhé už stejnou chybu neudělá. Věci se dají do pohybu, naberou spád a roztočí se napínavý kolotoč událostí. Film je možná vzdálený příbuzný staršího snímku Cellular, ale od něj ho spolehlivě odděluje preciznost s jakou je tenhle thriller natočen, relativní neokoukanost prostředí záchranné linky a také nečekaný hororový nádech. Univerzální herečka Halle Berry po slabším hereckém období o sobě dává vědět kvalitním hereckým výkonem a spolu s ní také Abigail Breslin v roli unesené oběti a opravdu nepříjemný psychopat Michael Eklund. Když bych měl najít nějaké drobné devalvanty tak jsou to občas přeemotivované repliky z call centra a také několik scén obšlehnutých respektive viděných v jiných spřízněných filmech. Ale jinak je to solidní porcička napětí. A pokud po shlédnutí tohoto thrilleru budete mít pocuchané nervy, tak volejte tísnovou linku. Je však jisté, že tím film svůj záměr psychicky vydrtit diváka v podstatě naplnil. Mé hodnocení: 90% ()

Posheidon

Mohl to byt výborný krimi thriller, mohla to být kultovní záležitost. Bylo to velmi nadějně rozehrané, do 2/3 filmu to mělo nejen spád, děj, ale i autentičnost, tedy potenciál to rozhodně mělo. Pak se však uvěřitelnost nejenže vytratila, ale hlavně to postupně začalo dosti skřípat i co se logiky a chování postav týče. Buď tomu scenáristovi už nechtěli dát další prachy za dopsání anebo byl prostě někým dotlačen: „Hlavně to už nějak dokonči prosím tě, nebo to dáme někomu jinému.“ Jinak si to tvůrčí selhání v závěru totiž nedokážu vysvětlit. ()

Snorlax

Jednoduchá a přímočará akce, která není nikterak nadprůměrná, ale má roztomile nadprůměrnou pointu pro otrlého diváka. ()

Jordan

pri takýchto filmoch si vždy hovorím, do akej miery sú sponzorované a financované vládou spojených štátov, zbrojárskymi firmami a rôznymi korporáciami, lobbystickými skupinami atď.... tretia (alebo už neviemkoľká) vlna pseudo-feminizmu v hollywoodskej kinematografii tu nadobúda kolosálne rozmery, podhľad na halle berry v obtiahnutom tielku s vlajúcou americkou vlajkou na pozadí krásne dokazuje, do akej miery táto tendencia v hollywoode atrofovala od dôb sarah connorovej a ripleyovej... veľmi krátku, no ako-tak thrillerovo slušnú, napínavú, a aj keď neoriginálnu, no aspoň poctivú časť prenasledovania a vyšetrovania, trvajúcu od únosu v garáži po zistenie totožnosti páchateľa pochováva zvyšok scenára - príliš štandarný, klišéovitý a zahlcujúci sa nelogickosťami a schválnosťami... film tak ostáva iba skvostným dôkazom toho, že "trvalá" naozaj trvá a hičkoka už jakživ nikto neprekoná a aj to mlčanie jahniat bolo len jedno, v pamäti možno utkvie modrá push-upka abigail breslinovej, ale za to predsa nemusíme platiť šesť euro do kina, keď máme internet, no nie? ()

Anderton

Keďže som ako prvý z dvojice Berryovej trilerov videl Kidnap, tak som si nemohol všimnúť, ako sa snaží z relatívneho úspechu Tiesňovej linky ťažiť. Tam mal celý príbeh poriadny spád a drive, keďže je Halle na cestách a za volantom, ale sklame v odfláknutom závere. Tu je to presne naopak. Záver mení žáner a pribúda napätie, kdežto cesta k nemu nie je až tak zaujímavá. Inak tuctový triler, ktorý ponúka presne to, čo sľubuje. Páčila sa mi hra s úmrtiami v spojitosťou s chovaním Breslinovej ("Je to tvoja vina"), čo je pekne v závere vypointované. ()