Prozíravost

• USA Perception
všetky plagáty
USA, (2012–2015), 27 h 25 min (Minutáž: 42–45 min)

Eric McCormack, Rachael Leigh Cook, Arjay Smith, Jonathan Scarfe, Kelly Rowan, Lisa Banes, Jimmy Bennett, Bridget Regan, LeVar Burton, Glenn Fitzgerald (viac)

Hlavním hrdinou dramatického seriálu s názvem Prozíravost je doktor Daniel Pierce, neurovědec přednášející na univerzitě, který nosí conversky, ptá se na záludné otázky a je velice, velice šarmantní. Zcela neomylně rozumí lidskému chování a mistrovsky zvládá pracovat s lidskou myslí. Dokáže tedy vysvětlit, proč se lidé chovají tak, jak se chovají a co je k tomu vede. Jeho pomoc vyhledá někdejší studentka a současná agentka FBI Kate, kterou Daniel doprovází při vyšetřování zločinů.

Při tom všem ale divákovi neunikne jistá podivnost – ačkoliv je Danielova mysl brilantní, je rovněž jakýmsi způsobem poškozená a nefunguje tak, jak by se na vysokoškolského profesora slušelo. Každý den bojuje se svými halucinacemi, které občas pokládá za dar a je díky nim schopen pochopit souvislosti, které zdravá mysl nemůže postřehnout. Na druhou stranu má ale tendenci chovat se iracionálně a je potencionálně nebezpečný. Také proto není schopen vytvořit si blízký vztah a jakákoliv neočekávaná situace jej dokáže vyvést z míry. Pro to, aby se zvládl vrátit zpět "na zem", potřebuje 3 věci: křížovku, walkman a svého pomocníka Maxe. (oficiálny text distribútora)

v.indruchova

Zatím jsem viděla jen pár dílů, hlavní týpek není zrovna sympaťák (přitažlivej-kde-pak), ale dějově mě to zajímá. Můžu se něco přinaučit na téma mozku.Agentka vypadá poněkud najivně moc jí to nebaštím. Ten týpek je dost divnej, ale je mi ho spíš líto, jeho kůže=jsem blázen, vím to, a musím se kontrolovat před ostatníma, tomu nezávidím. Přestala jsem se na to koukat, člověk má tendence "bláznit." Hlavní "hrdina" mě štve, jakej je magor. Ale znám lidi co se v tom vyžívají, protože se cítí být stejní. ()

D||X

Pilotní díl mě příliš neoslovil. Zatím nehodnotím, možná se někdy vrátím... Přijde mi to jako taková směska čisté duše, mentalisty a anatomie lži. ()

Piettro666

Jelikož jsem se k tomu dostal mimo sezónu (tzn. není dexter,homeland apd.) dodíval jsem první sérii. Umí to trochu zaujmout,ale po pár dílech už Vás začne unavovat,jakým stylem profesor řeší případy a myslím s, že na druhou sérii už nikdo čekat nebude.. slabé *** ()

Baerdeller

Ostudně projetý potenciál. V námětu je všechno, co by měl dobrý seriál mít - sympatický hlavní herec; zároveň je hlavní postava dost velký pošuk; časté výlevy jak u dr. House; svět bláznů by neměl brzy nudit... Přesto je to průser, protože je to strašná nuda. Castle, Mentalista, Lie to me, Psych jsou mnohem lepší a zábavnější. Perception je takové horší Numb3rs. Krom scénáře mám problém i s hlavní ženskou hrdinkou - Rachael Leigh Cook. Většinu času vypadá jak dvacítka, takže jsem měl docela problém žrát ji tu roli ostřílené agentky FBI. Naprosto nechápu proč ji schválně líčili, tak mladě a naivně. Vždyť občas (převážně u scén doma), kdy měla jiný účes a byla jinak nalíčená, vypadala mnohem autoritativnější a uvěřitelnější... ()

matryagy

Asi žiju ve špatný zemi.V Americe mají krásný profesory,studenty,agent(k)y a jejich přednášky na univerzitě jsou zábavný!!A ještě o tom všem natočí docela vtipnej seriál.Dávám 3hvězdičky a jdu se zapsat do loterie o Zelenou kartu.. ()