Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

Grid

Chtel jsem dat odpat. Po takovemto filmu mam nutkani si kleknout a strcit si prsty do pusy abych ze sebe vydavil ten u.s. sterotyp. ()

NeverEver

Tak to vypada, ze letos americka produkce moc neveri, ze by snad bylo mozne uhlidat Bily dum... jak si vysvetlit dva filmy na podobne tema behem jednoho roku (resp par mesicu). Bohuzel porovnani vyzniva pro Pad Bileho domu velmi, velmi bidne. Zatimco White House Down byl aspon zabavny a jaks taks s pointou, Olympus zeje prazdnotou po vsech strankach, scenaristicke, dejove i herecke. (a netvrdim, ze je to chyba hercu) Divim se, ze se v zaberech permanentne nezvraci... protoze to je tak jedine, co by mohl normalni clovek delat, pokud by mel vyrknout scenaristou predepsane repliky.... A pokud by se mel clovek na film divat jen kvuli "ciste" akci, taky neni o co stat.... zlata 80.leta... a co me asi nejvic vadilo, byla ta "neverohodnost", wtf "amerika vam defacto zkouma ritni otvor na letisti, ale do sveho vzdusneho prostoru necha vletet kde co?! resp. kde koho?? Vzdusna obrana Bileho domu nefunguje? Do bunkru muze jiste jen president a presny seznam lidi dle protokolu, ale ted tam smi i delegace z Koreje?! A reziser si snad mysli, ze obsazeni hlavniho "diamantoveho" zapornaka od Bonda spolu s Dylanem McDermottem nam, divakum nedocvakne???? Ubohe a ponizujici. 2hvezdicky jsou mozna moc!? (myslela jsem ze se to nikdy nestane, ale ke konci jsem si prala at se tam aspon na 5minut objevi Arnie nebo strycek Bruce nebo Sly.... at je aspon trosku legrace) ()

Rawenika

Film jsem zhlédla s předpokladem, že jména jindy skvělých herců zaručí zábavu, přestože jasně americký kult mi jinak moc nesedí. Mno....nejlepší herecký výkon podle mě předvedla padající roztrhaná americká vlajka, jejíž dramatičnost a poselství bylo víc než jasné, Morgan Freeman předvedl v téměř nulovém hereckém prostoru co mohl a Gerald Butler je pořád ve formě. Trochu mi neseděla postava zrádce, myslím, že by šla ve scénáři využít lépe, ale jinak jsem se bavila dobře. ()

Phoeniyx

Sice kýčovitý drsný akčňák kterých není nikdy dost. Docela dobré hlášky a zajímavý nápad. Pro mě 80% hlavně za tu "válku" ()

Toki_ nek

Pokud zapomenete, že jste někdy viděli Die Hard. Pokud se nebude srát do obsazení, ale do obsahu.. Zjistíte, že je to parádní remake patriotistickýho filmu z roku 1984-1990. A že jim to tam celkem sluší. Hodně krve, hodně nábojů, hodně hvězd a pruhů. Prostě ideální film když ve 3 ráno nemůžete spát a nechcete přemýšlet, ale koukat. ()

ice.tea

Co mi to jen připomíná......jó,už vím,no Die hard přece,jen s tou moderní filmařskou technikou je to trochu lepší podívaná,ale jinak zápletka je skoro totožná-osamělý válečník nastoupil na záchrannou,skoro sebevražednou misi pro chlapa,kterýmu nesmí na oči,protože si myslí,že může za smrt jeho ženy.Ale válečníkovi je to šumák,že může umřít,však co by pro prezidenta neudělal,že jo.... Ale film stojí za to vidět,krev teče horem dolem,pár soubojů zočivoči taky mají spád a prostě tak...Prezident zachráněn,škoda,že nepřežili i další. ()

lajkus

Hlavní posedlostí hlavního hrdiny je hlavně píchat lidi nožema do hlavy a střílet pěkné korejky... Americká ochranka Černého domu je banda lidí co má problémy chodit jinak než rovně směrem ke kulometu... Scénáristi filmu jsou posedlí rotačními kulomety... Jihokorejský premiér má tu nejhorší ochranku na světě... Americká ministrině (asi 50 let) je kráva a nemůže přestat patriotisticky kecat ani když jí hlavní záporák kope do hlavy... Nikdy mě masakr neviných amíků nebavil jako tady.... Jinak je to něco mezi Smrtonosnou pastí a Příhodami pana účetního.... ()

Titi14

To byl zase sr..ec. Aneb jak jeden hrdina vymlátí bílý dům nasáčkovaných teroristů a celý Pentagon nečině přihlíží.. Film na podporu amerického ducha odmítavých teenagerů.. Dobré jen snad herecké obsazeni, ale od prvních okamžiků čitelný děj katapultuje film daleko do země Odpad.. ()

gezko

80-te roky sú späť...juchú. Jeden hrdina, jedna neplánovaná misia a všetci zlí chlapci mŕtvy. Stačí už len dodať, že načo je USA celá armáda, keď im stačí jeden mariňák. A teraz k veci. Film je pozerateľný, baví a spĺňa všetky mantinely one man show. Čo však zamrzí, je až prílišná preamerikanizovanosť. Chápem, že to bola politická objednávka demokratickej strany, ale pre európskeho diváka je to na smiech. Predsa keď človeka kopú do brucha, nebude prisahať na blbú vlajku, ale bude kričať od bolesti, nadávať, preklínať. A tie trápne gestá: "s teroristami nevyjednávame" a pod. kazia celkový dojem. Takže solídne 4-. Viac ako tri (za kečupovú pohodovku) a menej ako štyri (za tie proamerické kraviny). ()

solver

Šablonovité až hrůza. Letadlo nenarazilo do mrakodrapu, ale do obelisku; prezident nedodržuje protokol, klasický zrádce atd. A stíhačky byly nějak bezzubé - lol. Jako chápu, že kdyby bylo vše ok, tak není o čem natočit akčňák, ale tohle je fakt trochu moc náhod najednou, prostě najednou se u bílého domu zjeví bombardér s kamikadzem u kniplu a piloti ho 2x varují a pak se nechají sestřelit rotačním kulometem z minulého století. Rihanna v Bitevní lodi hrála líp... a Commando mě paralelně napadlo samozřejmě také :-) ()

Marlo

Gerard Butler is back !!!! Konečně role která mu sedí. Pryč s těmi romantickými komediemi v kterých hrál a mnohem více těchto akcí nabitých filmů. Zminovt zde podobnost s Emmerichovým filmem nebudu jelikož jsem to již provedl při komentu na White hose Down, ale mimo tématu a patosu který z těchto filmů přímo přeteká, jsem si jist že Fuqua odvedl co see týče akce v mnoha bodech lepší práci. tento béčkový akční film mohu doporučit každému komu se jen byt lehce stýská po dobách kdy první smrtonostná zbran byla pro mnohé modlou akčních filmů. ()

Homosapiens odpad!

Tak to je odvar tak pro televizní obrazovky, nikoli pro kinosály. Místy mi bylo mdlo a několikrát jsem se přemlouval k tomu, abych film zhlédnul až do konce. Ale i tak jsem občas od televizní obrazovky odešel (např. pověsit prádlo :-D). ()

Airon

Začnem tým že herec Gerard Butler pozdvihne i takýto B-čkový akčný film aspoň o úroveň vyššie a to bol jedno z tých pozitív na tomto filme. Nebolo to ani prehnané no ani výnimočné ,občas statické ale i napriek tomu nehodnotím tento film až tak zle. Niekedy sa človek pozastaví nad tým že špičkový agenti sa hádžu priamo do striel , a len sám Butler vyriadi všetkých teroristov, Amerika ma opäť svojho hrdinu. Hodnotenie 65% ()

JackMarvel

Mám zálibu v delších filmech. Díky tomu je více prostoru k hodnocení, divák nemá pocit, že vše uteklo příliš rychle, má dost času držet se děje a námět má větší prostor se naplno projevit. Úvod hodnotím velice dobře. Akčních scén bylo dostatek, prostor plně využit, ale občas tu pokulhává logika. Věřím, že v porovnání se skutečností mají USA mnohem propracovanější bezpečnost co se týče ochrany svého prezidenta a zabránění exploze raket ve vlastních silech (snad by pomohlo prosté odstřižení od elektřiny, ale na toto téma nejsem žádný expert). Chápu, že by bez toho film postrádal nemalou část napětí. Zkrátka, ačkoliv jsem po shlédnutí nadmíru spokojen, nejsem s to udělit 5*. Mám zasednuto na logiku a zde by díky ní film skončil již při náletu zkázonosného bombardéru, pokud by vůbec vzlétl. Zasahující záchranné jednotky mi v určitých chvílích přišly jako zmražené, s pomalými reakcemi. Každopádně si 4* zaslouží. Herecké obsazení je dokonalé, na každého je role jako ušitá. Postup děje není uspěchaný a jedna hlava padala pěkně za druhou. I kdybychom v hlavním hrdinovi mohli poznat Nea z Matrixu, který se jako jediný vyhne všem smrtelným kulkám, mě Gerard Butler udržoval ve stálém napětí. Hudba je taktéž skvělá a ani efekty nezklamaly. Konec jsem očekával krapet dojemnější ve stylu udělování hodností, větší role zaslouženým hrdinům a ne tak useknutý. Závěr mohl být s výraznější tečkou. ()

VeVa137

Jedna hviezdička za herecké obsadenie. Ale scenár filmu je jedna brakovina plná americkeho altruizmu. Celý svet je zlý len oni chúdatá bojujú proti terorizmu. Čisté vymývanie tupých hláv. Ach ale takto ma žiaden film dávno nevytočil.... ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)