Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

luukaas

Klasicky laciné akční bečko s 90. let v novém. Jeden proti všem a na konci si všichni zatleskají, protože Amerika je nezničitelná. ()

panter666

Bavil sem se? Ne. Proč? Protože tomu totálně chyběla nadsázka tipu Sejmi je všechny. Pokud tohle mysleli vážně a navíc se tvářili, že to tak opravdu myslí, mám pocit, že chtěl popíchnout Severní Koreu se slovy: ,, Ano i Bílí dům se dá obsadit za 13 minut, Vaše letadla necháme proletět nad Washington a necháme si sestřelit supermoderní raptory (i když podle všeho ta stíhačka dokáže sama reagovat na ohrožení). Jenže pozor Koreo, my máme svoje hrdiny. Mám rád filmy tohohle zrna, ale pokud je to totální slátanina pro-americká propaganda, prostě to neskousnu. Navíc to docela postrádá logiku. Jedna hvězda za zpracování. Nic víc, nic míň. ()

sam12sam odpad!

Toto je také stupídne, ze je skoda na to reagovat. Ale jednu absolutne, totálne nelogickú vec musím vypichnút: traja vedia kód k odpáleniu bomby a sú v jednej miestnosti. Jedného bijú aby povedal kód. Druhy sa na to nemôze dívat tak mu povie aby svoj kód vyzradil (nech sa prvy nebojí, lebo on, druhy, svoj kód nevyzradí). Stane sa. Teraz co zabráni muciacim, aby nadalej bili prvého, kym ten druhy nepovie dalsi kód? ()

Aresko123

Ak tuzite vidiet film o skutocnych Americanoch (odvaznych, obetavych, rozumnych, rozhodnych a statocnych) tak tento film urcite musite vidiet. Mne osobne je na GRC z statocneho americkeho prezidenta a vyhodeneho ochrankara, ktory nevahaju obetovat svoj zivot pre Ameriku....... Asi by to malo byt oznacene ako SCIFI, lebo realny americania su tupy, sebecky, rozmaznany a hlupy.......... ()

petch

Tohle jsem už viděl a né jednou, zase tam vlaje vlajka, zase se tam vedou ty samé kecy o svobodě, zase....... však to známe. Americká propaganda nic víc nic míň. ()

FILMAKER

Právě se dívám na tento film a jsem v šoku. Co to Amerika zase zprznila? Ale jinak jako večerníček pro dospělý na dobrou noc, dobrý. ()

golgoth

Jednoducho akční film. Butlera v poslednom čase dosť zbožňujem. Akcie bolo dosť, zopár prekvapení v zápletke. Ku koncu sa to mierne podobá na nesmrteľného bruca z pasce 1, behá po budove a dáva ich dole, jediný, ktorý to dokáže. Ale dokázal som to odpustiť tomuto filmu. ()

Alpha69

Normální akční film... Ale když má člověk rád Geralda Butlera (který má i v tomhle filmu pár póz, které evokují tu známou scénu z Bitvy u Thermopyl - Ths is Sparta!!!) a Morgana Freemana, tak je to poměrně slušná podívaná. Ale nečekejte nic moc nového. Snad až na to, že Američané v tomto filmu nezničí Sochu Svobody ale jen Bílý dům... ()

Klimo

Z celeho filmu sa mi pacil zaciatok, vyzeralo to slubne , celkom dobre to tam rozdrbali a dali tym namyslenym amikom co proto, ale klasika ako to uz v takychto filmikoch americkych byva nabehol tam samozrejme nejaky debilko alias chuck norris , rambo, stefan od seagalov, a neviem este aky, a samozrejme celu armadu zlikviduje jednou rukou , samozrejme druhu ma pychnutu v zadku, teda neviem ci to zvladol , ale predpokladam ze hej . Nedopozeral som to , ledva som sa premohol do polovice tohot bordelu. Za zaciatok davam jednu hviezdicku. ()

Bednobuch

Čistý průměr. To co vylepší efekty při ničení Bílého domu, to zase ztáhne dolů lehká nuda, která příjde potom. Přirovnal bych úplně klidně ke Smrtonostné pasti 1, která se odehrává v Bílém domě. Jen Butler nemá tak vtipné hlášky, jako Willis. Neuškodí se na to podívat, ale moc se netěšte. ()

Janusa

Byla jsem nemocna ptala jsem se kamaradky na co se podivat. Rekla mi, ze kdyz je nemocna ona, tak se diva na katastroficke filmy ("trpim-li ja, tak ma trpet cely svet"). Zaridila jsem se stejne a nejak se mi behem celeho filmu zdravotne ulevilo :) Takze doporucuji. Akce, dobre hlasky a plno mrtvych zlounů! ()

swater137

Vše co američany děsí. Bílý dům v plamenech, prezident v ohrožení, korejci jsou nebezpeční i ti z jihu, letadla zase bouraj budovy a hrdina je nejlepší. Děti to přežijou jinak by to bylo francouzský. Zcizené moderní zbraně made in USA. To vše a ještě víc. Nebylo to úplně blbý ale )). No uvidíte. ()

DJ Laky

Film se mi docela líbil. Zajimávý napád, že na Bilý dům utočí korejci. U filmu jsem se královský bavil, trochu mi to připomínalo smrtonostnou zbran. Film byl jednoduchý, ale po režišerské strance dobře udělaný. Dávám filmu 80%. ()

JerryPilsen

Prvoplánovitý thriller s absencí logiky,který je ale dobře natočený.Škoda levných triků,akce je slušná.Veškerá zápletka je divoce a účelově přitažena za vlasy,Vše se dá dopředu lehce odhadnout. ()

lupik84

Ze začátku se mi zdálo, ze to nudou vypnu a taky jsem to po pěti minutách udělal. Dnes jsem tomu dal druhou šanci, s rozdílem, že jsem začátek přeskočil. Světe div se, skvěle jsem se bavil. Příběh mě držel napjatého, i když je to klasický scénář "zachraňte prezidenta". Film se mi nakonec docela líbil a jsem rád, že jsem mu dal druhou šanci. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)