Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. Srbský film KLIP je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život. (oficiálny text distribútora)

BlueNeon81

Výpoveď dnešnej (nielen) srbskej mládeže, otrasna balkánska disco hudba, pekná hlavná predstaviteľka a explicitné zábery točené mobilom (alebo staršími a nekvalitnými kamerami, to je jedno), kde nízka kvalita obrazu nedokázala zakryť nadmerne veľký umelý penis s Jesenkou a chlpmi zo starého kožuchu. ()

Willynka

Scénáristicky nedořešený film se silnou atmosférou dnešní "ztracené generace" fungující jen na virtuální komunikaci nebo dohánění intimity nevázaným sexem. Každopádně film splnil svůj účel - hlavní hrdinky mi bylo líto a zároveň jsem měla chuť jí nafackovat. ()

Rumata

Velmi působivé, skvělí patrně neherci. Dokonalá výpověď dnešních dospívajících, tak jak ji vidí režisérka. Velmi odvážné scény leckoho šokují a to je správné, protože tenhle film má na něco upozornit. Díky tomu, že každý druhý puritán řeší co vše v Klipu bylo vidět, si film zajistil dobrou reklamu. Ovšem ty odvážné sexuální scény zde nejsou samoúčelně, ale dotváří celkovou atmosféru příběhu stejně, jako holá betonová sídliště, laciné diskotéky a ušmudlané sirotčince. Musím říct, že mě film překvapil, čekal jsem rádoby umění snažící se pouze šokovat. Klip svou myšlenku sděluje přímočaře a neústupně prostřednictvím sledování party studentů prožívajících svá každodenní trápení kdesi v hnusném betonovém městě v Srbsku. ()

paradoxman

Kosovo je Srbsko. Kundička miluje Grázla. Aneb když chceš, aby tě žena milovala, choď neustále dva kroky před ní a občas jí rozbij držku. Třikrát mě v průběhu filmu napadlo, že to vypnu a přece mě nakonec "něco" přimělo, dívat se dál. "Mám tě moc ráda, udělala bych pro tebe cokoliv. - Pro začátek by ses mohla naučit, ho pořádně vykouřit." ()

Rodriguess

Reziserka to nenatocila len tak ako si mysli ze je to medzi mladymi ludmi ale tak ze s nimi zila dlhsiu dobu. Pri sexualnych scenych boli pouzity dableri a venovala sa vela aj rodicom mladych hercov. ()

ZetDaElO

Zaujímavá autentická výpoveď o stave dnešnej mládeže (a aj akejkoľvek z dôb minulých) zasadenej do prostredia veľmi blízkemu našim bratským krajinám. Sex, párty, alkohol a drogy sú bežnou súčasťou pubertálneho života, akurát až v posledných rokoch je módou točiť si to všetko na mobil. Z tohto pohľadu teda nejde o nič šokujúce, takže puritáni iba zakrývajú oči pred skutočným "svetom mladých." Preto treba oceniť snahu tvorcov zachytiť túto zverinu v dokumentárnom štýle. Hlavný predstavitelia pôsobia civilným dojmom a tým pádom je film uveriteľným. Sexuálne scény nepôsobia rušivo a zapadajú do kontextu filmu. Čo je ale najväčším problémom Klipu je príbeh. Chýba niečo naozaj prekvapujúce a možno aj odpudzujúce. Takto je to iba sondou do sveta mladých, ale skôr povrchnou ako hĺbkovou, Na záver iba jedno želanie: dúfam, že moja dcéra bude knihomoľka s ortodoxným odporom ku alkoholu a drogám :-) 6/10 (videné na základe Screeneru Petra Konečného) ()

Londi

Dvě hvězdičky dávám za výběr hudby - přišla mi velmi trefná k situacím ve filmu a za nepřikrášlené Srbsko (fakt to tam vypadá hnusně i v reálu). Jinak mi nebylo vůbec příjemné dívat se na totální absenci sebeúcty hlavní hrdinky. Bylo mi jí líto, protože její chování je podle mě důsledkem kombinace nepříjemné situace v rodině a faktu, že je opravdu blbá. Film také obsahoval pro mě příliš drsné sexuální scény (kdybych chtěla vidět detailní orál, pustím si porno), myslím, že se to dalo natočit i bez nich. Pseudopřítel (přišlo mi, že je mu Jasna celkem u zadku) hlavní hrdinky je totální sobecký debil a to její točení všeho na mobil...opravdu věřím, že dnešní teenageři nejsou tak pitomí a omezení. Asi proto je to film, ne dokument třeba:-) ()

Jessicahamby

Jasna a její život: Kalba, domov, škola, sex, facebook, kalba - sex, škola... A pozor, většina z toho natočena na telefon - popravdě, nechtěla bych být ten, kdo by nějaký takový telefon našel a snažil se zjistit, komu patří. Snímek má poukázat na radikální změny priorit nové generace, ovlivnění - nejen drogami. A dobře, tohle všechno splnil, ale od poloviny filmu (kdy si myslíte, že hlavní postava míří ke zdárnému konci v podobě sebeuvědomění) jsem byla zvědavá na finále, které jsem sledovala poněkud šokovaně... Navíc, opravdu nikdy už nezapomenu na srbskou disko muziku... ()

linger

Prostredie depresivnych postsocialistickych sidlisk,kde prezivaju svoje dospievanie skazeni pubertaci roznymi zabavkami (demolacia skoly, drogy, bytovkove parties a samozrejme SEX!) mi pripada ako celkom ohrany a prvoplanovy namet. Nesokoval ma ani v najmensom, povedala by som, ze ide o obdobie, ktory si kazdy v istej miere musi prezit. A generacia, ktora kruti hlavami a frfle, ho prezila tiez! Hlavnej hrdinke by som ale udelila vychovne uz len za to, ze beha ako psik za svojim idolom, vizualne nieco ako srbskym Channingom Tatumom, ktory povie pocas celeho filmu asi 5 slov, niekolkokrat ju nalozi a zapne si WOWko. Nejaku vypovednu hodnotu navyse predstavuju mobily, facebooky a vsadepritomne nahravanie videa, ktore sprevadza paradoxny nedostatok komunikacie. Iste je to mladezi v nasich zemepisnych sirkach pomerne blizke, aj ked take hrozne outfity tazko najst aj na najlacnejsej diskoteke ( tie umelohmotne kozusinky na cizmach...na bundach...vsade...handricky previazane okolo krku co vyzeraju ako za 5 korun...neverim ze to vazne nosia!!). Takze vadi mi, ze sa jedna o stokrat prezuty namet, ktory sa berie hrozne vazne, vlecie sa a miestami nudi. A jeho neopravnene spajanie s pornom je len dobrym tahom, ktory nalaka viac divakov. ()

punco

O nejakom posolstve tohto filmu ťažko hovoriť, skor som bol zvedavý ako to v tom Srbsku približne vypadá. vypadá to tam hrozne, majú tam hroznú hudbu, nadržanú mládež a pekné dievčatá. Niektoré scény ok, sex scény ok, ale ajtak som sa nudil a 90 minút mi prišlo oveľa dlhších. Ale musím uznať že tvorkyňa snímku je odvážna a niektoré momenty by mohli kľudne skončiť v Trierovej Nymfomanke. ()

ProfiDivak

Uprostred sračiek na všetky spôsoby, ku ktorým som si na rozdiel od Kmeňa nevytvoril vzťah zažiaril (SPOILER:) roztomilý štvornohý miláčik. Zmysel a posolstvo pre mňa skôr útržkovité. ()

Amalberga odpad!

Předvídatelný film o ničem. Ani není šokující, jen místy nechutný. Takhle se chová dnešní mládež? Ne, tak se chovají nevychovaní zmrdi v jakékoli době. Hlavní hrdinka je hloupá, rozmazlená a egoistická husička s IQ ne víc než 100, zamilovaná do hajzla, který ji používá jako svoji sexuální hračku. Za všechno co Jasnu potká, si vlastně může sama. Smysl a poselství filmu mi naprosto uniká. Aspoň se moje cynické já nasmálo nad ubohostí, patetičností a hloupostí Jasny. ()

Kozlowski8

Život dospívající mládeže, jejich pohled na svět, priority a zájmy - vše zachyceno šestnáctiletou Jasnou na její mobilní telefon. Nevím, co je - kromě velice přirozeného a živočišného projevu hlavní představitelky - na filmu tak vyjímečného, že získal toliko ocenění. O nějakém ději , nebo zápletce, se nedá příliš hovořit a to, že pro většinu současných teenagerů nejsou hlavními lákadly a náplní života výlety do přírody a sportovní aktivity, ale zcela jiné "vymoženosti", ví každý, takže taky nic nového pod sluncem. A odhalený úd při orálním sexu také není tím, co by mne imponovalo a přesvědčilo k přidání nějakého procenta navíc. 35%. ()

Monini

Rádoby umělecký snímek, hovořící o dospívajících v Srbsku. Jakýkoli děj a veškeré zvraty však ustupují sexuálním scénám a ze zajímavé artovky se tak stává laciné porno.... ()

jenerikku

Nízke hodnotenie tohto filmu skvelo vystihuje plytkú percepciu súčasného srbského filmu na čsfd. Oslavované sú priemerné mainstreamové kostýmové drámy ako Parada alebo Montevideo, Bog te video, filmy ako tento alebo Tilva Roš, ktoré hovoria niečo skutočné o (mladých) Srboch dnes, sa s pochopením nemajú šancu stretnúť. Čo ma už ale úplne odrovnalo je nepochopiteľná zhovievavosť vočí tak úbohému, vyprázdnenému odpadu ako Djavolja varoš, evidentne tu zavážilo slávne meno... celé zle. ()

Fordik

Film, jako dnešní mládež samotná, nevychovaná a neví co chce. Pár okamžiků slibných (nemyslím tím ty erotické scény), ale vešlo to někam do ztracena. <40%> ()

tixi odpad!

Toto nieje film ani dráma to je bohapustá k....a kde sa len trtka,droguje,chlastá a ked nie to tak sa ta piča natáča pri masturbaci koho to ma do šľaka zaujímať to si už radšej pozriem porno tam je aspoň menej sprostých kecov a krajší herci.Film apsolutne bez deja a nejakej pointy,herci na úrovni pornohviezd takže žiadna úroveň.ľudia tento film nepúšťajte svojím deťom lebo si budu myslieť že všetke tie veci sú dobré.U mňa -10% a zároveň najhorší film čo som videl. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)