Continuum

Kanada, (2012–2015), 31 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Simon Barry

Hudba:

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon (viac)

Policistka z roku 2077 (Rachel Nichols) se přichomýtne k útěku bandy nebezpečných zločinců z vězení. Ocitne se i s nimi v roce 2012 a dává si za úkol nejen najít cestu zpět ke své rodině, ale zároveň pochytat zločince dříve, než uskuteční svoje plány. Přitom jí pomáhá mladý vynálezce Adam (Erik Knudsen) a Vancouverské policejní oddělení, jmenovitě Carlos (Victor Webster). (Ben Nevis)

papaguy

Seriál se vzrůstající zajímavostí (a vida, hodnocení s odstupem času, a pro mě trochu překvapivě, skočilo do červených čísel). ___ S03: Třetí série na mě působí dost depresivně. Všechny postavy procházejí určitým vývojem. Seriál se mi jeví o něco vyzrálejší a zároveň temnější. Bohužel většina postav má permanentně blbou náladu a přestává být sympatická a chybí něco, co by tento vývoj vyvažovalo. Vyjma závěrečných tří epizod, které se povedly a dávají tušit, že seriál se teprve rozjíždí a stát se skutečně může cokoliv. Btw Nicholz by si měla obnovit přeliv. ___ S02: Náš malý génius Alec se odstěhoval ze stodoly a tak nás nezásobuje v takové míře svými hackerskými kousky a detektivní a akční stránka se dostává definitivně do popředí. A wow, Nicholz se dostává do role a předvedla i pár dobře zahraných emotivních scén. Za tři hvězdy bez výhrad. ___ S01: Po prvotním nadšení přichází mírné zklamání. Na atraktivní zápletku, je navléknuto celkem vydařené provedení a celkem kvalitní obsazení. Po čase se ale člověk přesytí té souvislé laviny technologických nesmyslů. Alec, malý génius, ve své základně ve stodole bez ustání buší do klávesnice a pomáhá naší hlavní hrdince. Nelegálně se nabourává do zabezpečených serverů a využívá libovolná připojená zařízení lusknutím prstů. Tedy pokud právě nekydá ve stájích hnůj. Ale já říkám: Takhle tedy ne! Sci-fi se tedy zatím drží v pozadí a u sledování drží spíš detektivní a akční stránka. Křehce vypadající hlavní hrdinka Rachel Nichols paradoxně vyniká spíš v akčních a dynamických scénách a naopak propadá situacích, ve kterých má projevit city. Působí v nich studeně a unyle. (A tak překvapivě zatím největší dno seriálu nebyla supervizualizace konání pachatele pomocí analýzy emitace elektromagnetického záření z hacknuté privátní antény telefonního operátora snímaného přes hacknuté vládní satelity, ale flashbacková scéna, ve které Keira řeší manželův dávný nevydařený pokus o zálet, kdy to sklouzlo až do kýčové soap-opery. V takových momentech to nezachrání ani Keiřin obleček ani CMR). Finále první série bylo zajímavé, ale připadalo mi trochu herecky zazděné. Ačkoliv šlo o vyvrcholení celé sezóny, herci odehráli své postavy rutinérsky a "nedramaticky". Jako by šlo stále o to stejné, ačkoliv byli uprostřed klíčové teroristické akce. Celkem fajn je otevřený konec, který přiměřeně navnazuje na další sérii. ___ Zajímavý komentář: Segrestor. ()

Xeno.morpH

Odklápěcí hlavy nepřestávají překvapovat, produkci tohoto druhu jsem od kanaďanů moc nečekal. Po prvních dvou dílech to vypadá na seriál nabitý akcí , kde se zbytečně nefilozofuje , ale jde se k jádru věci, nebo rovnou pro automat :). Sci -fi pozadí je dobře provedené, CGI triky na úrovni . Pokud budou v nastoupeném tempu pokračovat dál, tak se je na co těšit .Více než dobrá náhrada za poněkud unylý a zkrachovalý Alcatraz. ()

zberatel

Technologia buducnosti v prvych nesmelych krokoch sucasnosti... Som fanda dobrych sci-fi a zatial si serial uzivam, ale naozaj by ma zaujimalo co by sa stalo po takej skuske casu - vid 5. diel... ()

Moly

Začátky jsou rozpačité, ale pakliže se prokoušete jako já do druhé poloviny seriálu, pochopíte, proč si zaslouží ****. Seriál se neobejde bez klišé, ale zatímco v první polovině jsou jednotlivé postavy (snad s výjimkou zajímavého Aleca a Kelogga) až zoufale ploché, postupně nabývají prostoru a barev, jejich motivace se vyjasňují stejně jako proplétají a celek konečně začíná dýchat. Těším se na druhou sérii. EDIT: po pauze mezi sériemi se dobrý dojem ve mně nabytý neudržel. Snad někdy se dodívám, ale spíše jen, nenaskytne-li se nic lepšího. ()

Sykon

Velmi slušný sci-fi seriál, ve kterém se ovšem víc prostoru než sci-fi hračkám a cestování v čase věnuje spíš detektivní práci, byť podpořené high-tech vybavením z budoucnosti. A taky jedním mladistvým počítačovým géniem, který nemá celý den na práci nic lepšího než sedět na telefonu a radit cestovatelce časem, s občasným hacknutím nějaké té vládní, potažmo korporátní, tajné databáze. Poměrně zajímavá je hlavní myšlenka o definici toho, co je ještě boj za svobodu a co už je terorismus. A také jakým vynalézavým způsobem se stáváme nenápadně novodobými otroky velkých korporací. Zajímavá témata, ovšem to zpracování mi ve finále až tak nesedlo, i když pořádně ani nevím proč. Také z otázek, které by mě nejvíce zajímaly, nebylo zodpovězeno prakticky nic - byť to vypadá že v druhé sérii by s tím mohli pohnout.. Hodnoceno po první sérii. ()

PerToon

Podle mě jeden z nejlepších sci-fi seriálů současnosti (bez definice současnosti), který mě doufám ve druhé řadě nezklame, a zároveň který doufám včas skončí, ať netrpí natahováním. Cestování v čase můžu, zvlášť když se všichni snaží přijít na to, zda se snaží budoucnost změnit, nebo naplnit, a čím dál tím víc není jasné, kdo jsou ti dobří, kdo ti špatní, a není to jasné ani samotným postavám. Rachel Nichols je skvělá, další postavy dost dobré, přítomnost 'Brejtaka' a 'Kuřáka' je jen jednou z mnoha velkých třešní na dortu. Vřele doporučuju a čekám na další řadu. Solidních 5* [originál] ()

ExpertAsie

1. série - 95%, shlédnul jsem 1. díl 2 série a stále se pokračuje honba za teroristy, a vždy za zády mají policajtku, kterí není ledajaká, protože i ta skupina teroristů i policajtka právě nejsou z této současnosti a snaží se změnit vše v jejich prospěch ()

billinus

S01 - oddechová "sci-fi" krimoška s dobrými nápady, které se však rozpouští ve spoustě "náhod", nesmyslů a jisté ubrečené schizofrenii a odfláknutou continuuitou. S02 - velezábavná podvratnost, která úplně obrací a jde proti původním hlavním hrdinům. A ten konec je za 5. ()

ER

Platí pro I.sérii....Po všech stránkách vyvážený seriál s chytlavým dějem a výborným castingem v čele s Rachel Nichols (která mi hodně připomíná Jodie Foster) a Victorem Webstrem,které doprovází "kouřící muž" ze seriálu Acta X. Především lze pochválit změny v nastálých situacích,které nezavádí seriál do stereotypu a přitom se nikde neptlačí moc "na pilu",tudíž např. výstroj z budoucnosti se pokazí a je nutné se více spoléhat na instinkty apod. Flashbacky z budoucnosti pak vhodně doplňují chování hlavních postav v r.2012 a konfrontace s naší současností stojí za úvahu (zcela jistě pak narážka na finanční krizi 2010). Tohle se dost povedlo. Platí pro II.sérii.....Nejen,že se nic nezhoršilo,spíše naopak a druhá série příchodem Nezávislých získala více na napětí a dramatičnosti. Tuto sérii jsem již "hltal" a jdu na třetí,protože časová linie má trhlinu-Keiru. Platí pro III.sérii.....Hrátky s cestováním začínají (jak jinak,bez toho se málokterá scifi obejde) a objeví se stejné identity (postavy), u kterých není žádané,aby se potkali. Zároveň se rozjíždí dilema,která identita je lepší. A s tím souvisí i otázka,zda bude lepší i budoucnost. Parádní scifi jízda pokračuje. Platí pro IV.sérii....I ta je obzvláštněna příchodem lidí z budoucnosti,kteří chtějí mnohé zlepšit,ale jdou za svým cílem příliš přes mrtvoly. A to musí skončit,tak jako po šesti epizodách končí seriál. Celkově jde o zjevně nadprůměrné dílo,které v rámci solidního akčního tempa přináší i citlivá témata dnešní doby,ale především se zabývá otázkami, co a jaké povahy mohou změnit svět,který se v krátké budoucnosti může ocitnout ve velkých (a válečných) problémech. Pátá hvězdička utekla jen o fous (osobně bych pár bojových scén vynechal a dal více prostoru "myšlenkám"),ale vše podstatné je v seriálu řečeno a solidně zpracováno. ()

gemi

Velmi sympatické první dvě série. Třetí a čtvrtá už jsou scenáristická zoufalost, u které člověk jenom kroutí hlavou a polovinu času se nechytá, protože jeden podivný twist střídá druhý. Taky je vidět, že postupně docházely peníze, což vyvrcholí otřesným CGI v poslední sérii. ()

Shakaar

Seriál, který hodně sází na charaktery postav. On ani nemá moc na výběr, protože jednak rok co rok bojoval se strachem o zrušení a navíc finance nedovolovali cesty v čase ve velkém množství ani lepší efekty. A tak seriál je z větší části o filozofování a o tom jaký může mít dopad změna něčeho v historii na budoucnost. Do toho se prolínají osobní agenda hlavních postav, kterým je do jisté míry jedno jestli tím zničí minulost někoho jiného nebo ne. Z minima se dá říct, že seriál vytěžil maximum a ikdyž příběhově to není extra zážitek, tohle je jeho největší zbraní. Navíc dalším plusem je nepochybně to, že se jedná o ryze kanadskou produkci, takže za to všechno 3*. ()

danny_21

Další z řady kousků věnující se zapeklitostem cestování časem má klasickou sestupnou tendenci. První série zajímavá a já se těšil na každý další díl, poslední je už vyloženě scénáristickou křečí - jako celek s jednou půl hvězdičkou za móóóc fešnou Rachel za - 65 % ()

RedRose

Tak prvni dva dily me slusne vtahly a jsem zvedavy co prijde ;-) Snad to tvurci zvladnou udrzet... EDIT v pulce druhe serie: prvni serie byla hodne dobra... druha uz naznacuje jakoby tvurci zacinali ztracet dech... nektere dily zbytecne zdlouhave a zbytecne odklonene od hlavni dejove linie ale presto stale hodnotim jako nadprumerny a vcelku chytry detektivne/konspiracni serial s velmi povedenymi a prijemnymi prvky sci-fi... snad to tvurci nepodelaji a vydrzi to jeste na nejakou tu dalsi sezonu... ()

Don82

Nepříliš vzdálená budoucnost, kdy obří korporace ovládají veškeré dění v politice, společnosti a obchodu. Kiera Cameron je součástí tohoto systému, je jeho ochránkyní a bezmezně mu věří. Skupina Liber8 je považována za zločinné teroristy, kteří neváhají i zabíjet v zájmu osvobození lidstva. Při nešťastné události je Kiera společně s několika členy Liber8 přenesena časem do současnosti. Začíná závod o to, kdo ovládne přítomnost a tak i ovlivní budoucnost. Zní to až moc béčkově? Právě naopak, nic není černobílé a scénáristé si zde s dějem hrají opravdu bravurně. Po delší době, zase sci-fi seriál který stojí za pozornost. Po prvních šesti dílech musím konstatovat, že se tvůrcům z Kanady opět podařilo v seriálu navodit tu pravou napjatou atmosféru, kdy netrpělivě čekáte na další díl. Continuum balancuje na pomezí sci-fi s prvky policejních-thrillerů, ale tento mix je vyroben opravdu poctivě. Jednotlivé postavy jsou dobře napsané a jejich vzájemná provázanost je promyšlená. Bude velmi zajímavé sledovat vývoj děje. V seriálu se objevují i různé náznaky a vodítka ke skutečným událostem (finanční krize, zločiny korporací, bankovní tunely a další) a souvislostem, to vše jen přidává na autenticitě a sžití se s dějem. Samozřejmě velmi sympatická Rachel Nichols tomu jen kraluje. Na začátek 1. sezóny tedy velmi slušný rozjezd. ()

Lavinia

Vcelku přijatelný seriál, pokud si odmyslím to otravné nekonečné rodinné sentimentální skučení (vrátím se k muži a synkovi?), v okamžicích, kdy se vyčerpá jedna idea, prohodí se postavy, zamícháme a máme jinou ideologii - jinak by se to brzy okoukalo. Pro scifistu dost předvídatelné, uvidíme, co přinese dvojka. ()

Dzonis

2 + 3. série se posunula z hlediska promyšlenosty o 3 levely výše než první série.. s detektivkou už to má málo společného a propracované myšlenky časového "continua" jsou skutečně jedinečné ()

Denila

První série báječná 4 hvězdičky. Druhá série úpadek, sekla jsem se snad u předposledního dílu a od té doby je natočená celá třetí série. NIcméně seriály dokoukávám do konce, tak uvidíme co přinese další série. ()