Continuum

Kanada, (2012–2015), 31 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Simon Barry

Hudba:

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon (viac)

Policistka z roku 2077 (Rachel Nichols) se přichomýtne k útěku bandy nebezpečných zločinců z vězení. Ocitne se i s nimi v roce 2012 a dává si za úkol nejen najít cestu zpět ke své rodině, ale zároveň pochytat zločince dříve, než uskuteční svoje plány. Přitom jí pomáhá mladý vynálezce Adam (Erik Knudsen) a Vancouverské policejní oddělení, jmenovitě Carlos (Victor Webster). (Ben Nevis)

cogi

Seriál není z toho žánru, že od první minuty Prásk a doslova "žerete" každou minutu. Seriál se postupně rozvijí a postupně vás omotává a vy zjišťujete, že chcete další a další díl. . Jinak mi i přijde, že až tak moc SCIFI seriál není a že už některé věci jsou v dnešní době taky možné (nebo spíš, že už jsou vyrobené či k nim není moc daleko) ()

papaguy

Seriál se vzrůstající zajímavostí (a vida, hodnocení s odstupem času, a pro mě trochu překvapivě, skočilo do červených čísel). ___ S03: Třetí série na mě působí dost depresivně. Všechny postavy procházejí určitým vývojem. Seriál se mi jeví o něco vyzrálejší a zároveň temnější. Bohužel většina postav má permanentně blbou náladu a přestává být sympatická a chybí něco, co by tento vývoj vyvažovalo. Vyjma závěrečných tří epizod, které se povedly a dávají tušit, že seriál se teprve rozjíždí a stát se skutečně může cokoliv. Btw Nicholz by si měla obnovit přeliv. ___ S02: Náš malý génius Alec se odstěhoval ze stodoly a tak nás nezásobuje v takové míře svými hackerskými kousky a detektivní a akční stránka se dostává definitivně do popředí. A wow, Nicholz se dostává do role a předvedla i pár dobře zahraných emotivních scén. Za tři hvězdy bez výhrad. ___ S01: Po prvotním nadšení přichází mírné zklamání. Na atraktivní zápletku, je navléknuto celkem vydařené provedení a celkem kvalitní obsazení. Po čase se ale člověk přesytí té souvislé laviny technologických nesmyslů. Alec, malý génius, ve své základně ve stodole bez ustání buší do klávesnice a pomáhá naší hlavní hrdince. Nelegálně se nabourává do zabezpečených serverů a využívá libovolná připojená zařízení lusknutím prstů. Tedy pokud právě nekydá ve stájích hnůj. Ale já říkám: Takhle tedy ne! Sci-fi se tedy zatím drží v pozadí a u sledování drží spíš detektivní a akční stránka. Křehce vypadající hlavní hrdinka Rachel Nichols paradoxně vyniká spíš v akčních a dynamických scénách a naopak propadá situacích, ve kterých má projevit city. Působí v nich studeně a unyle. (A tak překvapivě zatím největší dno seriálu nebyla supervizualizace konání pachatele pomocí analýzy emitace elektromagnetického záření z hacknuté privátní antény telefonního operátora snímaného přes hacknuté vládní satelity, ale flashbacková scéna, ve které Keira řeší manželův dávný nevydařený pokus o zálet, kdy to sklouzlo až do kýčové soap-opery. V takových momentech to nezachrání ani Keiřin obleček ani CMR). Finále první série bylo zajímavé, ale připadalo mi trochu herecky zazděné. Ačkoliv šlo o vyvrcholení celé sezóny, herci odehráli své postavy rutinérsky a "nedramaticky". Jako by šlo stále o to stejné, ačkoliv byli uprostřed klíčové teroristické akce. Celkem fajn je otevřený konec, který přiměřeně navnazuje na další sérii. ___ Zajímavý komentář: Segrestor. ()

Xeno.morpH

Odklápěcí hlavy nepřestávají překvapovat, produkci tohoto druhu jsem od kanaďanů moc nečekal. Po prvních dvou dílech to vypadá na seriál nabitý akcí , kde se zbytečně nefilozofuje , ale jde se k jádru věci, nebo rovnou pro automat :). Sci -fi pozadí je dobře provedené, CGI triky na úrovni . Pokud budou v nastoupeném tempu pokračovat dál, tak se je na co těšit .Více než dobrá náhrada za poněkud unylý a zkrachovalý Alcatraz. ()

zberatel

Technologia buducnosti v prvych nesmelych krokoch sucasnosti... Som fanda dobrych sci-fi a zatial si serial uzivam, ale naozaj by ma zaujimalo co by sa stalo po takej skuske casu - vid 5. diel... ()

Moly

Začátky jsou rozpačité, ale pakliže se prokoušete jako já do druhé poloviny seriálu, pochopíte, proč si zaslouží ****. Seriál se neobejde bez klišé, ale zatímco v první polovině jsou jednotlivé postavy (snad s výjimkou zajímavého Aleca a Kelogga) až zoufale ploché, postupně nabývají prostoru a barev, jejich motivace se vyjasňují stejně jako proplétají a celek konečně začíná dýchat. Těším se na druhou sérii. EDIT: po pauze mezi sériemi se dobrý dojem ve mně nabytý neudržel. Snad někdy se dodívám, ale spíše jen, nenaskytne-li se nic lepšího. ()

Sykon

Velmi slušný sci-fi seriál, ve kterém se ovšem víc prostoru než sci-fi hračkám a cestování v čase věnuje spíš detektivní práci, byť podpořené high-tech vybavením z budoucnosti. A taky jedním mladistvým počítačovým géniem, který nemá celý den na práci nic lepšího než sedět na telefonu a radit cestovatelce časem, s občasným hacknutím nějaké té vládní, potažmo korporátní, tajné databáze. Poměrně zajímavá je hlavní myšlenka o definici toho, co je ještě boj za svobodu a co už je terorismus. A také jakým vynalézavým způsobem se stáváme nenápadně novodobými otroky velkých korporací. Zajímavá témata, ovšem to zpracování mi ve finále až tak nesedlo, i když pořádně ani nevím proč. Také z otázek, které by mě nejvíce zajímaly, nebylo zodpovězeno prakticky nic - byť to vypadá že v druhé sérii by s tím mohli pohnout.. Hodnoceno po první sérii. ()

PerToon

Podle mě jeden z nejlepších sci-fi seriálů současnosti (bez definice současnosti), který mě doufám ve druhé řadě nezklame, a zároveň který doufám včas skončí, ať netrpí natahováním. Cestování v čase můžu, zvlášť když se všichni snaží přijít na to, zda se snaží budoucnost změnit, nebo naplnit, a čím dál tím víc není jasné, kdo jsou ti dobří, kdo ti špatní, a není to jasné ani samotným postavám. Rachel Nichols je skvělá, další postavy dost dobré, přítomnost 'Brejtaka' a 'Kuřáka' je jen jednou z mnoha velkých třešní na dortu. Vřele doporučuju a čekám na další řadu. Solidních 5* [originál] ()

ExpertAsie

1. série - 95%, shlédnul jsem 1. díl 2 série a stále se pokračuje honba za teroristy, a vždy za zády mají policajtku, kterí není ledajaká, protože i ta skupina teroristů i policajtka právě nejsou z této současnosti a snaží se změnit vše v jejich prospěch ()

billinus

S01 - oddechová "sci-fi" krimoška s dobrými nápady, které se však rozpouští ve spoustě "náhod", nesmyslů a jisté ubrečené schizofrenii a odfláknutou continuuitou. S02 - velezábavná podvratnost, která úplně obrací a jde proti původním hlavním hrdinům. A ten konec je za 5. ()

Denila

První série báječná 4 hvězdičky. Druhá série úpadek, sekla jsem se snad u předposledního dílu a od té doby je natočená celá třetí série. NIcméně seriály dokoukávám do konce, tak uvidíme co přinese další série. ()

ER

Platí pro I.sérii....Po všech stránkách vyvážený seriál s chytlavým dějem a výborným castingem v čele s Rachel Nichols (která mi hodně připomíná Jodie Foster) a Victorem Webstrem,které doprovází "kouřící muž" ze seriálu Acta X. Především lze pochválit změny v nastálých situacích,které nezavádí seriál do stereotypu a přitom se nikde neptlačí moc "na pilu",tudíž např. výstroj z budoucnosti se pokazí a je nutné se více spoléhat na instinkty apod. Flashbacky z budoucnosti pak vhodně doplňují chování hlavních postav v r.2012 a konfrontace s naší současností stojí za úvahu (zcela jistě pak narážka na finanční krizi 2010). Tohle se dost povedlo. Platí pro II.sérii.....Nejen,že se nic nezhoršilo,spíše naopak a druhá série příchodem Nezávislých získala více na napětí a dramatičnosti. Tuto sérii jsem již "hltal" a jdu na třetí,protože časová linie má trhlinu-Keiru. Platí pro III.sérii.....Hrátky s cestováním začínají (jak jinak,bez toho se málokterá scifi obejde) a objeví se stejné identity (postavy), u kterých není žádané,aby se potkali. Zároveň se rozjíždí dilema,která identita je lepší. A s tím souvisí i otázka,zda bude lepší i budoucnost. Parádní scifi jízda pokračuje. Platí pro IV.sérii....I ta je obzvláštněna příchodem lidí z budoucnosti,kteří chtějí mnohé zlepšit,ale jdou za svým cílem příliš přes mrtvoly. A to musí skončit,tak jako po šesti epizodách končí seriál. Celkově jde o zjevně nadprůměrné dílo,které v rámci solidního akčního tempa přináší i citlivá témata dnešní doby,ale především se zabývá otázkami, co a jaké povahy mohou změnit svět,který se v krátké budoucnosti může ocitnout ve velkých (a válečných) problémech. Pátá hvězdička utekla jen o fous (osobně bych pár bojových scén vynechal a dal více prostoru "myšlenkám"),ale vše podstatné je v seriálu řečeno a solidně zpracováno. ()

gemi

Velmi sympatické první dvě série. Třetí a čtvrtá už jsou scenáristická zoufalost, u které člověk jenom kroutí hlavou a polovinu času se nechytá, protože jeden podivný twist střídá druhý. Taky je vidět, že postupně docházely peníze, což vyvrcholí otřesným CGI v poslední sérii. ()

Shakaar

Seriál, který hodně sází na charaktery postav. On ani nemá moc na výběr, protože jednak rok co rok bojoval se strachem o zrušení a navíc finance nedovolovali cesty v čase ve velkém množství ani lepší efekty. A tak seriál je z větší části o filozofování a o tom jaký může mít dopad změna něčeho v historii na budoucnost. Do toho se prolínají osobní agenda hlavních postav, kterým je do jisté míry jedno jestli tím zničí minulost někoho jiného nebo ne. Z minima se dá říct, že seriál vytěžil maximum a ikdyž příběhově to není extra zážitek, tohle je jeho největší zbraní. Navíc dalším plusem je nepochybně to, že se jedná o ryze kanadskou produkci, takže za to všechno 3*. ()

danny_21

Další z řady kousků věnující se zapeklitostem cestování časem má klasickou sestupnou tendenci. První série zajímavá a já se těšil na každý další díl, poslední je už vyloženě scénáristickou křečí - jako celek s jednou půl hvězdičkou za móóóc fešnou Rachel za - 65 % ()

RedRose

Tak prvni dva dily me slusne vtahly a jsem zvedavy co prijde ;-) Snad to tvurci zvladnou udrzet... EDIT v pulce druhe serie: prvni serie byla hodne dobra... druha uz naznacuje jakoby tvurci zacinali ztracet dech... nektere dily zbytecne zdlouhave a zbytecne odklonene od hlavni dejove linie ale presto stale hodnotim jako nadprumerny a vcelku chytry detektivne/konspiracni serial s velmi povedenymi a prijemnymi prvky sci-fi... snad to tvurci nepodelaji a vydrzi to jeste na nejakou tu dalsi sezonu... ()

Lavinia

Vcelku přijatelný seriál, pokud si odmyslím to otravné nekonečné rodinné sentimentální skučení (vrátím se k muži a synkovi?), v okamžicích, kdy se vyčerpá jedna idea, prohodí se postavy, zamícháme a máme jinou ideologii - jinak by se to brzy okoukalo. Pro scifistu dost předvídatelné, uvidíme, co přinese dvojka. ()

Dzonis

2 + 3. série se posunula z hlediska promyšlenosty o 3 levely výše než první série.. s detektivkou už to má málo společného a propracované myšlenky časového "continua" jsou skutečně jedinečné ()