Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

mArtinko5MB

Tento snímok si môže kľudne podať ruku s Olympus Has Fallen a pravdupovediac to je podľa mňa ešte väčšia sprostosť. Čo do deja, skoro totožný so spomínaným filmom, trápne vtípky, profesionálne cvičení vojaci, ktorí netrafia jedného človeka s 3 zásobníkmi v m4, pro-americké repliky a tak ďalej. Film, ktorý sa zaoberá tematikou obsadenia bieleho domu je u mňa vo väčšine prípadov hodený na pospas neúspechu. Chcel som dať filmu šancu, dlho som sa odhodlával, predsa len má prívetivejšie hodnotenie ako jeho "brat" - napokon som ľutoval, fraška. Druhá hviezda za efekty, zvyšok bullshit. 30% ()

jack_scott

Emmerich překonal sám sebe, a vytvořil film pomalu jak z devadesátých let - byť v moderním hávu. Překvapivě propracované, byť konec je klišé....Což je škoda. Ale prostě je to stále jako zrcadlo žánru dobré. Celkově si film zaslouží minimálně 75%. ()

pafka

Tak tohle je patosu kral. S beckovymi herci krome Jamie Foxxe, ktery jediny byl trosku zajimavy. Herecky naprosta hruza, a vevodi tem vsem Maggie Gyllenhaal, ktera je naprosto strasna. Co se tyka deje, tak vetsina lidi vsetne armady se chova jako uplny pitomci. Tohle teda nevymyslela moc strizliva hlava a s realitou se asi nikdy nepotkala. Proti Padu Bileho domu, tenhle film krome asi trech vtipnych hlasek prezidenta, nepobavil vubec. Konec jsem videt vlastne nemusel, protoze cely film je mnohokrat videna sablona, co vydelala uz mraky penez ale nefunguje pokazde. Takze dost mizerie. ()

VanBradley89

Variace na Smrtonosnou past, které je lepší než její poslední díl. Jo napsal jsem to znova. John Cale musí být utajovaný synovec McClanea ( snad to píšu správně ) No považte. Je rozvedený, dcera k němu má nijaký vztah, oslovuje ho Johne a má zálibu v bílých nátělnících. V porovnání s Pádem je tohle parádně odlehčené. Má to fajn hlášky. Skvěle se doplňující duo. Uvědomělý záporák, poskoci nejsou jeden jak druhý. Zamrzí akorát absence krve a málo sprostých slov. Ale jinak spokojenost. Jo a nesmím zapomenout na skvělýho průvodce. ()

elanista1

Vedel som ze budem casto gulat ocami a ze mi obcas stupne adrenalin zo smiesneho americkeho vlastenectva, ale som prekvapeny, ze az taky odpad ako som ocakaval to nebol. Urcite lepsie ako tohtorocny Gerard Butler, ale k dokonalosti to ma vazne daleko, aj ked tu je vcelku uveritelny vztah otca a dcery, velmi dobry Jamie Foxx, nadupana akcia a vybuchujuce vsetko mozne. 90 minut to bola prijemna, akcna zabava, na konci sa to nepochopitelne zlomilo a vrchol nastal vo finale, ked Emmerich zrejme prekonal filmovy svetovy rekord, ked pouzil asi 10 najotrepanejsi klise v jednej scene...neslo sa nesmiat. ()

Shorty20

Emmerichu...prosím, netoč filmy tohohle žánru. Radši nám zase ukaž, jak se dá zničit naše Matička Země (po obřím monstru, mimozemštanech, mrazivé zimě, tornádech, zemětřeseních, sopek, atd. ) na další způsob. Tenhle film je plný klišé, nezábavných přestřelek...ale hlavně...Už vidím zástupy hrdých Američanů v kinech, jak při poslední desetiminutovce stojí s rukou na srdci a dojetím pláčou, v jaké krásné a dokonalé zemi to žijí. Tady to vlastenectví mi v určité míře a ve správném momentu nevadí, ale Emmerich to umí vždycky vytáhnout do totálního extrému. Hvězda navíc za to, že mě film sem tam rozesmál a to i v místech, které tomu určitě určené nebyly :-) ()

otamat odpad!

Urcite "to" stalo spoustu penez a nekolik stovek lidi si s "tim" dalo spoustu prace. I proto jsem si pred hodnocenim nechal nekolik dnu cas. Je mi lito, ale i po nejake dobe me proste nenapada, za co by si "to" zaslouzilo jedinou hvezdicku. Sorry, ale takovou kravinu jsem dlouho nevidel. Nezachrani ji ani triky, ani par vtipnych hlasek. Jsem clovek, ktery povazuje Den nezavislosti vicemene za klasiku a ktery se bavil i u 2012, ale tohle bylo uz trochu moc. ()

p.i.t.b.u.l

Nic moc. Pád bílého domu se mně líbil podstatně více. Tohle nebylo špatné, ale místy jsme se nudil a zároveň kýval hlavou jak tohle mohli vymyslet, protože některé scény už byly dost trapné. To ale nemění nic na tom, že jako oddechovka to nebylo špatný, pokud od filmu nic nečekáte. ()

Facerr

Ale jo, tohle fakt sedlo. Sice jde o o Pád bílého domu kříženej se Smrtonosnou pastí, ale takovejch filmů nikdy není dost. Obzvlášť oceňuju skvělý obsazení, který si navzájem docela padlo do noty a celou akci dávalo bez zbytečnýho hraní si na Ramba. Navíc tu není nouze ani o nějaký to překvápko a hluchý místa se nekonaj. Šlape to, jako čerstvá pouliční zaměstnankyně Perlovky, takže vřele doporučuju. ()

Lighter

Toto dílko má naprosto všechno - akci, humor i patos. Problém je v tom, že akce není až na pětiminutovku s vrtulníky nikterak objevná, vtipné scény jsou tak hloupé, že se jim ani smát nelze, a patos na mě nefunguje, protože nejsem Američan nebo holka. Film je sám o sobě tak neuvěřitelná vykrádačka kultovního vzoru, že nejpřekvapivější byl způsob, kterým McTatum zlikviduje hlavního padoucha v závěrečné scéně. Chování jednotlivých postav je tak neuvěřitelné, že většinu času zatínáte pěst a nevěřícně kroutíte hlavou. Takže pokud chcete někoho pořádně na*rat, tak mu tento film doporučte. Díky Donte :) ()

Lukynekk

U filmu sem se pobavil, někdy jsem měl pocit, že se dívám na komedii. U pomalejšího začátku jsem čekal kdy už něco přijde. A přišlo.. Spousta zápletek, akcí. Samozřejmě klasické americké "sám všechny zabiju". Všechno zase dopadne nakonec dobře:) Ale jsem opravdu spokojený . ()

t.b.kat

Nemůžu si pomoc, ale já už tyhle filmy fakt nenávidím, řekněte v čem je tento film originální, vždyť toto již bylo viděno snad 100x, běhání za americkým snem a národní hrdostí - vůbec nechápu, proč tyto filmy vůbec na evropský trh chodí a dalece po obsahové stránce hodnotnější filmy ne. Jenže to je asi ta strategie, vytvářet mýtus ameriky a američanů, utvrzování jejich národní hrdost a exportování této myšlenky do globálních vrstev společnosti. A nebo je to také tím, jak blbý jsme - prostě na hodnotnější filmy nemáme mozek, v tom případě, dobře nám tak. Snad jedinou chválu na tento film mohu dát za občasné komické situace s prezidentem, jinak 2* ()

kubilov

Útok na Bílý dům jako druhý letošní film o nepříjemných situacích okolo Bílého domu, který svou zábavností a šíleností strká o pár měsíců starší Pád Bílého domu do kapsy, takřka s prstem v nose. Emmerich, to už je pojem, neskutečně nevyrovnaný a osobitý režisér, jenž je schopen natočit skvělý oddechový film a hned potom úplnou kravinu. No a po podprůměrném historickém dramatu, Anonymovi, přišel čas na tu lepší stránku Rolandovy režie, což se naštěstí stalo. Tentokrát na to šel ale úplně jinak než obvykle, sci-fi katastrofy si nechal od cesty a natočil perfektní akční střílečku v (prý) nejbezpečnějším domě na světě, která je tou nejlepší guilty pleasure roku. Je to sice zvláštní, ale ačkoliv jak Útok, tak Pád Bílého domu vznikaly nezávisle na sobě, mají takřka stejný scénář, který však Emmerich dokázal využít daleko lépe, než jeho skromnější kolega Antoine Fuqua a to k tomu ani nepotřeboval takovýho frajera, jakým byl v Pádu Gerard Butler. Ke zjevným nevýhodám, samozřejmě mimo všudypřítomných klišé, patří pomalejší rozjezd a možná až příliš dlouhá stopáž, které by menší redukce jen prospěla. Jenže jakmile se film rozjede, už ho nikdo až do konce nezastaví. Už jen kadence s jakou se mění strany, síly či prezidenti (?!) je jednoduše řečeno - Emmerichovská. Channing Tatum sice není takový neohrožený zabiják jako Butler, ale přítomnost skvělého Jamieho Foxxe to dokáže dostatečně vynahradit. Milovník starších kousků od pánů Stonea či Leoneho pak jistě stejně jako já ocení přítomnost Jamese Woodse, který se alespoň mně snad nikdy nepřejí. Klasicky vizuálně vybroušené scény samozřejmě také nechybí, šokující pád Air Force One nebo skvělá automobilová honička prakticky u prezidenta na dvorku, tím vším nás režisér krmí s vražednou kadencí, jenž je ještě umocněna ješitností nebo snad vtipem sám na sebe (?), narážkou na Den nezávislosti. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával, možná ještě víc. ()

srolyma

Není mi moc dobře jasné, proč se ve stejnou dobu natočí dva naprosto stejné filmy o útoku na Vajthaus. To si to ty kluci režisérský nemůžou říct? Tenhle útok je oproti tomu druhému (Pád bílého domu) jednoznačně lepší. Není tam tolik nesmyslů a nepravděpodobných situací, je to přiměřeně reálné, asi tak stejně akční a navíc vtipnější. Ale jinak je to jedno a totéž. Ozbrojené komando bez sebemenších problémů obsadí Vajthaus a lační po jaderných střelách. Proti nim jeden jediný hrdina bez bázně a hany, k tomu dítě na výpomoc a neohrožený prezident. Ale jak už bylo řečeno, tento kousek je trochu jiný level. ()

ejay

O malinko horší, než v podstatě stejnej film s Butlerem. Z průměru se to ale v průběhu dvou hodin nevyhrabalo. Celý to bylo tak nějak až moc vážný a scény s holkou bych vystříhal. ()

wallax

Roland "Bombastický" Emmerich ma ani tento krát nesklamal. Presne takto si predstavujem akčný žáner s hláškovaním v bombastickom prevedení so strhujúcim napätím a megalomániou na devastáciu a ničenie (aj keď to nie je až tak katastrofické ako ostatné Rolandove záležitosti). Ak ste videli Olympus Has Fallen (Pád Bieleho Domu) tak toto je "to isté len úplne inakšie". Kto nemá obdiv pre prácu Emmericha tak to asi nepochopí. To čo sa mi snažili naservírovať v Páde Bieleho Domu a nefungovalo, tak tu to prehnali cez hadrónový urýchľovač častíc, ožiarili gama lúčmi a výsledok bola brutálna zmes komédie a akcie. Mám rád katastrofické filmy a medzi moje naj patrí The Day after Tomorrow (jasné, že Emmerich :) to môžem pozerať stále aj keď to nepovažujem za žiadny extra film, len na mňa to proste fungovalo) a hoc "Zničme Biely Dom takmer na prach" nepatrí medzi tento žáner, napriek tomu to patrí k tomu lepšiemu od Emmericha. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)