Je rok 1955 a my sa zoznamujeme s „Flatbushskou štvorkou“, ako sa sama nazýva štvorica dvanásťročných chalanov z Brooklynu. Stačíme sa o nich dozvedieť akurát to, že sú zohratí, výreční, správne drzí a keď príde na to, vedia aj udrieť, a že dvaja z nich zdieľajú nežné city ku spoločnej kamarátke Sophie – a už sa aj presúvame v čase o štedrých 58 rokov ďalej, teda do súčasnosti, v ktorej ich osud rozvial do rôznych končín USA. Sam (Kevin Kline) žije s manželkou na Floride, kde si kráti dôchodcovské dni vodným aerobikom a ide sa pritom unudiť k smrti. Archie (Morgan Freeman) je po miernej mŕtvici, no trpí skôr následkom prílišnej starostlivosti a nekompromisného dohľadu svojho dospelého syna. Paddy (Robert De Niro) zostal ako jediný žiť v Brooklyne. Pred rokom mu zomrela manželka (zmienená detská láska Sophie), a zo stále smútiaceho vdovca sa stal nespoločenský frfloš, ktorý odpláca susedkine láskavosti ostrými rečami. Z Billyho (Michael Douglas) je úspešný kalifornský obchodník, ktorý sa po desaťročiach staromládeneckého života práve chystá oženiť s tridsaťročnou ženou. A práve táto chystaná udalosť je zámienkou k plánovanej rozlúčke so slobodou práve v Las Vegas – len to ešte chce presvedčiť Paddyho, ktorého kamarátstvo s Billym značne utrpelo Billyho neúčasťou na Sophienom pohrebe, aby vyšiel zo svojho mauzólea a pridal sa k nim... (TV Markíza)

owwidius

Dobra komedia, kde klady su samozrejme herci a sceny kde si uzivaju fun. Tie su fakt dobre a mrte vtipne, nastastie nie vsetko ukazal trailer. Len z nejakeho dovodu tam natlacili aj taku romanticku liniu, ktora je ale veeelmi priemerna a mna osobne tieto pasaze nudili. Navyse postupom casu je jej stale viac a viac, prave na ukor vtipnych scen. Co je skoda, keby to bolo cisto uletena komedia, dal by som vyssie hodnotenie. [#4/2014] ()

Luk Skywalker

Tak tenhle popis filmu je částečně mimo a vůbec neodpovídá, že by tato čtyřka do Vegas před lety jezdila. Film zde tvoří čtyři herci a nebýt těchto hvězd, tak to vysoké hodnocení ode mě nedostane, taky bych chtěl v sedmdesáti prožít super pařbu se svými nejlepšími kamarády a nemusí to být ve Vegas:-). Role pánům Douglasovi (elegantní právník), De Nirovi (zahořklý vdovec), Freemanovi (senior po lehké mrtvici) a Klineovi (usedlý věrný manžel) sedli, i když postava De Nira se mi zdála dost upozaděna, přesto to je kvalitní oddychovka, plná nadhledu a humoru. ()

croxika

Ono je to ako veľmi milé a nevtieravé, ale priznajme si, keby tam nehrala ústredná štvorica top hercov, nemalo by to až takú príchuť...Pár vtipných scén, pár klišé hlášok, a prepínate na iný, zaujímavejší film :) ()

Kopi1

Tak kouká se na to dobře, taková příjemná oddychovka, pár vtipných scének tam taky samozřejmé bylo, ale to je asi tak všechno. Už od začátku víte, jak to dopadne a to nezachrání ani takovýhle legendy... ()

Rockerman

Je to jedna z těch komedií, na kterou se dá podívat v klidu a pohodě, ona tě potěší, pohladí, ale k dokonalosti ji ještě leccos schází. Také nápad není originální, protože příběhů postarších přátel, kteří se chtějí vzepřít času a dokázat světu, že ještě nepatří do starého železa a musí se něma počítat je hodně. Zde máme čtveřici, kteří se kamarádí bezmála šedesát let a rozhodnou se "zapařit" si ve Vegas. Jejich přátelské pouto je pevné, ikdyž se sem tam nějaký ten mráček mezi nima objeví. Takže vše probíhá, tak jak má a končí vlastně taky tak. Tři a půl hvězdy. ()

BeranSon

Prach, smetana. Když jsem se koukl na rychlé ukázky k filmu byl jsem nadšen, tím že se bude jednat o úspěšný attak na Pařbu ve Vegas, ale to tedy vážně není. Prvotní chyba snímků typu Hangover, je ,,rejža", dělají to samí namyšlený chcípáci, co tohle nezažili a proto to dělají na plátně. Hangover je mnohem lepší a to mi fakt Philips leze krkem. Z úvodní čtyřky je asi nejlepší Freeman, pohodář, kliďas a rádoby gambler, potom Kline, Doughlas a nejvíc mě nudil ;Niro. To navodění emocí teda nefunguje a největší párty toho filmu, bylo to že tam žádná není. - 3/10 - ()

Octane

Lehce vtipná oddechová komedie o 4 dlouholetých kamarádech, kteří jedou do Vegas oslavit jednoho z nich rozlučku se svobodou. Jak je lze očekávat, chlapi se dobře bavěj, samý pekný polonahý holky, drinky a blackjack. Pak se to zvrtne, ale pak je to zase dobrý, a konec dobrý všechno dobrý. Film je vtipnej, a ne moc dlouhej. Ale jestli hledáte nějakou komedii u který se chcete fakt zasmát, tak tohle nebude film pro vás. ()

figliar

Z momentálnej filmovej tvorby, kde sa snažia mladí a nádejní herci spraviť niečo so stereotypom vo svojích životoch pomocou výletu do Vegas, máme na výber z mnohých tuctových filmov. No tento film je o niečom inom. Partia hereckých legiend tu berie do rúk milión krát obohratú tému a dáva jej nový význam. A funguje to. Rozlúčka so slobodou je v podstate aj rozlúčkou s generáciou, ktorá udala v mnohom smer súčasnej kinematografie. Film je zábavný, rýchlo odsýpa a v podstate nemá hluché miesta. Ale na pokračovanie by som radšej nemyslel. Skončiť sa má na vrchole. ()

BOURQUE

Film, čo nikoho neurazí ale práve naopak, každého pobaví. Z režisérskeho pohľadu by sa to dalo ešte lepšie natočiť, na druhej strane však aj samotný scenár by mohol byť lepší. Každopádne naverbovaná štvorica (M. Douglas, R. De Niro, M. Freeman, K. Kline), doplnená s M. Steenburgen , bola skvelá. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Wyder

Je spousta komedií, kdy dopředu víte děj a tak nějak se u ní dobře bavíte. Tady to víte také a čekáte až to skončí. Ztráta času. ()

Gaia.M

Tyhle filmy se jednoduše točí pro mě. Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman a Kevin Kline, i kdyby jen seděli a povídali si, tak mě bude bavit na to koukat. Je to prostě lehká, nenáročná komedie. Co byste pořád chtěli? Navíc po těchto starších pánech! :D I tak vás ale překvapí, především tanec Morgana :) Oni jsou prostě skvělí a ví co dělají. Nebudete se u toho válet smíchy po zemi, neuvidíte žádné samé sprosté věci, žádná hovna, blití, sraní.. pokud tohle v komedii musíte mít, tak se ani nedívejte. Jinak, prostě, dobře :) ()

aslavey

Vtipný, nevtipný, vtipný, nevtipný, vtipný, ale předvídatelný, nevtipný a předvídatelný, vtipný a trefný, nevtipný a zbytečný, nevtipný, k pousmání, 50Cent? Proč? Vtipný, k zamyšlení, nevtipný, nevtipný... zkrátka nahoru dolů. Snadno stravitelná, ale i těžko zapamatovatelná kravinka o starejch mladejch. Trochu Grown Ups na Pařbě ve Vegas. A tak to i dopadlo. Ale sympatický. Staříci jsou veselí. ()

herák

dobrá trochu klišé, trochu předvídatelný..ale ten hereckej koncert..lepší než báseň..naprostá paráda od pánů umělců v hlavních rolích ()

adushka64

Nebyl to sice nijak vůbec složitý film. Je ale pravda, že oddychová komedie nemá být složitá a je fajn když se u ní člověk navíc vážně zasměje. Což mi tohohle filmu vůbec nechybělo! Spousta výborných hlášek a skvělé obsazení udělala své. ()

MickeyStuma

Všichni jednou zestárneme, ale pokud naše duše zůstane mladá a plná energie, radost ze života tím nepoleví. Báječná komedie s důchodci v podání známých herců pobaví svoji mentalitou, hláškami a humornými situacemi. Starší diváky povzbudí, mladé roztrpčí. I zde platí, že láska kvete v každém věku a tak ani city nejsou vynechány. Las Vegas a kamarádi od dětských let na jednom ohromném mejdanu. Sice už to není co bývalo, ale velmi rychle se přizpůsobí a vše si s plným elánem užijí. Nejede o bláznivou či situační komedii, takže vše z děje tak nějak vyplyne. A tak jakoby snímek tímto příběhem naznačil, že ve stáří rozhodně život nekončí. ()

Olík

Hollywoodští výminkáři berou útokem (spíše útočkem) město hříchů. Pánům v reálu ubývá sil a sil jim ubývá i na filmovém plátně, špacírují si to takovou tou rychlostí důchodce po přechodu na přechodu, což samo o sobě nemusí být tak úplně na škodu. V každém bijáku nemusí být co minutu převrácen kamión na střechu a "seniorské" tempo hollywoodských bardů je příjemné na omak....v pointě možná trochu nudné, ale pořád příjemné. ()