X-Men: Budúca minulosť

• Česko X-Men: Budoucí minulost (viac)
USA / Veľká Británia / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

V súčasnosti mutantov odchytávajú a internujú v koncentračných táboroch, ktoré strážia neporaziteľní roboti. Profesor Xavier vie, že prvých robotov vyrobili ešte v roku 1973 pomocou DNA mutantky Mystique, ktorú vtedy zadržali pri pokuse o zabitie svojho stvoriteľa, doktora Bolivara Traska. Jediná šanca na prežitie vedie do minulosti. Keby sa im totiž podarilo dostať späť do roku 1973 a presvedčiť Mystique, aby sa vzdala svojho plánu na pomstu, nikdy by ju nechytili a nevyrobili vďaka nej vražedné roboty. Neľútostný zápas o prežitie unikátneho druhu mutantov zúri v dvoch časových rovinách, a tak môžu zrelí hrdinovia pôvodnej trilógie X-Men spojiť sily so svojimi mladšími identitami z filmu X-Men: Prvá trieda. Profesor Xavier a jeho protivník Magnet sa nám predstavia hneď v dvoch podobách. Jedine Wolverine zostáva stále rovnaký vďaka svojej schopnosti nestarnúť a bleskurýchlo sa zotavovať. Preto práve on dostane šialenú úlohu – vrátiť sa v čase späť do minulosti a zabrániť tomu, aby z partie bývalých priateľov sa stali súperi na život a na smrť. Jedine spolu totiž dokážu v budúcnosti čeliť sile, ktorá prevyšuje ich mimoriadne schopnosti (TV JOJ)

mpet

Další ze řady skvělích filmů s tématem x-menů. Kombinace starých a mladých x-menů je prostě úžasná. Ale je tu jedno ale, které mě trochu zarazilo. Jak sakra oživnul Profesor X to mi prostě nedává smysl. Já myslel že se v Posledním vzdoru tak trochu rozpadl. Tak jak je možné že zase sakra žije. Magneto zase ztratil sílu, tak jak jí získal zpět? Wolwerine pro změnu ztratil na jedné ruce své drápy (ve filmu Wolverine), Tak jakto že je zase má,..... Kdybych měl film hodnotit jako takový tak pro mě jako pro fanouška mutanů je to další skvělí zážitek, který si zaslouží všech pět hvězdiček, ale pro mě jako pro fanouška x-menů je to trochu zklamání hlavně kvůli těm věcem co my po dějové stránce celé serie nedávají smysl. proto budu hodnotit o jednu hvězdu níž než by si film zasloužil. ()

tmwork

Todle nastartuje každého fana, který s X-meny prožívá každé jejich dobrodružství. Na konci filmu jsem byl dojat, jak se nám otvírájí dvířka k dalším a dalším příběhům, o kterých fanoušek sní. Krásná podívaná plná akce. Už se těším na další kousek. To bylo suuuupr. Po delší době komixovka, jak se sluší a patří. Všechno do sebe zapadlo, jak kolečka v Staroměstkém orloji. Miluju časovky a tédle není co vytknout. Jen tak dál!!! ()

krejciitomas

Miluji X-Meny ale bohuzel tu malinke zklamani bylo. Cely dej se toci okolo Riven a po hodine a pul uz je to stereotyp, radoby gradujici finale take zklamanim. ()

BobSenClar

Sérii X Manů sleduju od začátku.Tohle člověk prostě musí vidět všechno,aby to ocenil a pochopil.Budoucí minulosti jsem se trochu obával,že už se bude vařit nastavená kaše.Asi ano.Je to navíc,ale ještě se to daří zkousnout.Celou dobu mě to hodně bavilo.Uvědomil jsem si,že Fassbender je jako Magneto geniální.Magneto je základní kámen a taky destrukční koule celého iksmenovského univerza.Bohužel X Men stále řeší stejné otázky,jen pokaždé v jiné době a za jiných okolností.Jsou hrozbou i nadějí jak pro lidstvo,tak sami pro sebe navzájem.Nakonec stejně zjistíme,že nejde o schopnosti,ale hlavně o emoce,skutky,povahu,které máme,což znás dělá dobré a zlé lidi nebo mutanty. ()

Anyldras

Vydařený příběh, parádní efekty a skvělé herecké vákony... ALE při koukání na tento film zapomeňte, že jste kdy viděli předchozí x-men trilogii a ostatní filmy z této serie. Komixovou serii neznám takže nemůžu soudit jak moc se děj a postavy odchylují od původního univerza, ale při sledování jsem často jen nevěřícně kroutila hlavou, co si to na nás tvůrci vymysleli. Znát pouze První třídu nebála bych se film hodnotit 8/10 a odnesla bych si celkově parádní zážitek ze sledování, ale zmatečnost a nesourodost dějových linií s ostatními filmy sráží celou Budoucí minulost dost k zemi. ()

PORTER44

Zdálo se mi že ubylo trochu akčnosti ale není to na škodu, vizuálně dokáže každý díl překvapit,tentokrát se Wolverin vydá na cestování v čase aby předešel zániku mutantů,takže se vrací do doby jejich objevení na zemi a ve filmu se objeví jak staří tak mladí představitelé mutantů,opět skvělá podívaná. ()

Aresko123

Tieto komixove filmy poslednej doby moc nemusim a X-men nieje vynimka. Dobre natocene, o tom niet pochyb ale dej nic moc....... Skvele triky v poslednej dobe robia "skvely" film. A to je smutne ze triky triky a je hotovo... ()

eaglestar

Kurňa, vyserte se na hraní s časem! Minulost nemůžete změnit, jen vytvoříte další alternativní linii. Takže, následující blbé pokračovaní individuí s Turnerovým syndromem bude vlastně úplně o někom jiném. ()

Zrzavakocka

u některých filmů jenž mají xxxx pokračování se nedá říci, že by za něco stály, ale zde to řeknu na ostro ano tento film je kumšt co více dodat super !!! ()

TheAcentura

Po třetím díle začli jít X-meni do sraček, Wolverinův origin se celkem držel, ale jeho sólovka Wolverine byla fakt dno. Teda aspoň jsem si myslel, že už nejde klesnout níž, dokud jsem neviděl tohle. Takže všechny filmy předtím se vlastně vůbec nestaly, super. 132 minut Wolverina, kterej ve filmu neudělá absolutně nic, jen blbě kecá, čumí, padá na zem a chová se jako slušňák. Četl vůbec někdo z tvůrců někdy komiks? Hodně dobrej začátek, ale co se vrátí do minulosti, stojí to za hovno. Radši zůstanu u původní trilogie a budu dělat, že tohle jsem jako neviděl. Btw. Děje se ten film po Wolverinovi, před ním, nebo proč má na začátku zase adamantiový drápy? ()

misikskorp

Je to divný díl. Kdybychom dali tuto část z minulosti na samý počátek Wolverina, děj zbylých X-men filmů by se změnil, protože takto by moc nedával smysl. A navíc mi tam moc chybí Wolverinovy proslulé adamantiové drápy, ale na druhou stranu jsem ráda, že nakonec jsou všichni živí. ()

tom173

Velmi povedené a skvěle navazující na První třídu o které jsem si myslel, že už ji Foxové nepřekonají. Film je nejsilnější v momentech kdy z herců přímo čiší emoce, ať je to hádka mezi Ericem a Charlesem, nebo napětí mezi Magnetem a Mystique. Opět se prokazuje jakou může mít komiksový film hloubku pokud má kvalitní casting ( neříkám že to avengerské filmy nemají, ale o takovémto hereckém galapředstavení se jim může jenom zdát). Dál, dokonalý výběr písní, třeba takové "Stop au nom de l´amour" od Claude Francois vám prostě vykouzlí úsměv a jste jenom rádí že jsou právě X-meni v tak dobrých filmových rukou. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /některé pasáže docela nepřehledné a vůbec celé takové překombinované/, + /herecká parta beze změny a to jak starší generace, tak nová, která stejně víc a víc přebírá štafetu, vizuální stránka filmu/akce/triky špičkové, ale tak to už je samozřejmost/, hodnocení - dobré, efektní, líbivé, to ano, ale také dost chaotické a občas překombinované, ale docela se mi to líbilo, poznámky - JFK byl mutant - tím se vše vysvětluje :) ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (viac)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)