X-Men: Budúca minulosť

• Česko X-Men: Budoucí minulost (viac)
USA / Veľká Británia / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

V súčasnosti mutantov odchytávajú a internujú v koncentračných táboroch, ktoré strážia neporaziteľní roboti. Profesor Xavier vie, že prvých robotov vyrobili ešte v roku 1973 pomocou DNA mutantky Mystique, ktorú vtedy zadržali pri pokuse o zabitie svojho stvoriteľa, doktora Bolivara Traska. Jediná šanca na prežitie vedie do minulosti. Keby sa im totiž podarilo dostať späť do roku 1973 a presvedčiť Mystique, aby sa vzdala svojho plánu na pomstu, nikdy by ju nechytili a nevyrobili vďaka nej vražedné roboty. Neľútostný zápas o prežitie unikátneho druhu mutantov zúri v dvoch časových rovinách, a tak môžu zrelí hrdinovia pôvodnej trilógie X-Men spojiť sily so svojimi mladšími identitami z filmu X-Men: Prvá trieda. Profesor Xavier a jeho protivník Magnet sa nám predstavia hneď v dvoch podobách. Jedine Wolverine zostáva stále rovnaký vďaka svojej schopnosti nestarnúť a bleskurýchlo sa zotavovať. Preto práve on dostane šialenú úlohu – vrátiť sa v čase späť do minulosti a zabrániť tomu, aby z partie bývalých priateľov sa stali súperi na život a na smrť. Jedine spolu totiž dokážu v budúcnosti čeliť sile, ktorá prevyšuje ich mimoriadne schopnosti (TV JOJ)

PytonSVK

prva scena filmu uplne brutal.. scena quicksilver uplne supa... potom dlho nuda...nuda..nuda.. (akoze vykreslenie charakterov) a zaver... wtf momenty typu..preco nesiel logan priamo za chlapikom a nepovedal mu ze ked zostroji sentinely bude ppc vojna? preco vyslobodili magneta ktory robil cely film iba picoviny? (akoze bol fakt debil a chcel kazdu chvilu niekoho zabit?). naco bol magnetovi stadion ked mal 8 sentinelov?? v najdolezitejsej scene filmu dostane wolverine migrenu?? a jeho vyuzitie zo svojimi sparadlami uplne o nicom... takze za 3 ze su to xmeni a par skvelych momentov. ()

FeraS

Obrovské očekávání byly relativně dobře odměněny. Jen škoda, že Quicksilver nedostal o něco více prostoru. Protože po tak skvělém sólu jsem zbytek filmu vyhlížel, kdy se objeví...Každopádně druhé shlédnutí rozhodně nebude na škodu! I když se stejně nedozvím, jak Patrick Steward vstal z mrtvých. ()

Epi2900

Bryan Singer našťastie nesklamal a dodal slušné pokračovanie X-Men,aj keď nie je samozrejme bezchybné a chybičky sa dajú nájsť.Na mojej strane spokojnosť a hlavne som sa slušne bavil a o to predsa pri filmoch ide,nie? ()

m.dodoss

Teda vidět zkázu těch, které jsme viděli vyrůstat bylo silné kafe ale příběhová linie je opravdu velice gurmánský počin. Moc se mi to líbilo... ()

BranuliQ

Podľa môjho názoru ide o najlepšiu časť x-menov a to bezkonkurenčne! Všetko čo bolo dobré v predchádzajúcich častiach tu bolo znásobené. A to sa týka hlavne efektov, bombastických dialógov a predovšetkým hereckých výkonov, ktoré boli dych vyrážajúce. Skrátka neskutočný kino zážitok za ktorý som Singerovi s velkou úctou vďačný. ()

TedyM

Jedním slovem epické! Nahrává tomu nádherná hudba i fakt, že první tři díly série vypadají oproti tomuto filmu jako hraní s plastovými vojáčky. Výborná je již úvodní scéna alá létající hrobky, při které Vám až zjistíte co to je, zamrazí. Další nezapomenutelné scény - Charles vs. Charles, kuchyně a stadion. McAvoy a Fassbender mají charisma na rozdávání a společně s Jackmanem táhnou celý film. Co mi ovšem vadilo, je časové hledisko. Při scéně (POZOR SPOILER), kdy se Wolverine probouzí a říká ve dveřích "některé věci se nezmění", jsem si říkala WTF?! Až později jsem pochopila, že PRAVDĚPODOBNĚ tenhle film patří časově před první tři díly série. Nebo jinak totálně nevím kam ho zařadit. Těmito časovými paradoxy podle mě tvůrci akorát škodí (ikdyž chápu, že mladý Profesor X a Magneto povýšili sérii na mnohem vyšší úroveň). Mně osobně ty časové věci dost vadí, protože svým způsobem strhávají první tři díly. A jak někdo už psal, některé scény jsou nelogické (do této sekce bych zařadila i tu závěrečnou Wolverinovou scénu - když si nic nepamatuje od roku 1973, jaktože si pamatuje, že některé věci se nezmění?!?). Přesto dávám pět hvězd a mám pocit (alespoň momentálně), že postavy z Avengers si můžou jít hrát na pískoviště :D ()

Tomrou

Trochu jsem se bál, 200mil. dolarů rozpočet, restart série, budoucnost vs. minulost, áááále podařilo se to. Celkově to výborně funguje, kamera je skvělá, herecké výkony brilantní jako z první třídy. Sice mi to chvíli připomínalo spíš POČÁTEK než sérii X-men, ale podle mě to už líp asi nešlo - upřímně. Jedinou výtku má hudba, která je fakt průměrná a s předcházejícím dílem se nedá porovnat a trpaslík ze HRY o TRŮNY jako geniální vědec no nevím. Na Quicksilvera jsem se těšil, scéna v Pentagonu je výborná, ale na dítko Magneta až moc pozitivní. Uvidíme jestli bude v dalším díle i Scarlet Witch. Milým překvapením, které jsem opravdu nečekal, jsou roboti - umělá inteligence, která dává na prdel i nejsilněsilnějším mutantům - bravo ať žije Singer. Nejlepší scéna - průchod detektorem :-) Jen tak dál [93%]. ()

majorzeman13

"Velkolepé,Zábavné,Skvělé,Působivé,Mistrovské,Perfektní" Super herecké výkony především........... Michael Fassbender vládne jako Magneto !! ()

Korra

Na rozdíl od prvních X-menů, kteří byly chytrou metaforou o outsiderech, homosexuálech a nešvarech moderní společnosti, jsou Days of future past "jen" dobrým superhrdinským filmem. Začíná ale být trochu znát opakování motivů a přílišné nimrání se ve fiktivním světě. Emoce vnáší hlavně duo Charles/Magneto. Hugh Jackman by už měl přestat posilovat a původní Mystique byla mnohem krásnější. Škoda to přeobsazení, Janifer Lawrence vnímám prostě jako Kattnis. ()

JokerJosh

Paráda! Dostal jsem přesně v co jsem doufal. Na nějaké drobnosti si není na co stěžovat. Jako u předchozího filmu se nemůžu dočkat dalšího filmu. ()

Terrific

One man show Magneto, objektivně a na rovinu na X-Men First Class to prostě nemá. Jako celek tenhle díl prostě nedrží. Stále se nemohu zbavit dojmu, že Singer není nejlepší volba jako rejža, takže uvidíme co přijde příště. ()

Va33ek

Přiznám se, že jsem z toho měl trochu obavy. Přece jenom kolikátý je to díl a podle zkušeností co mám, čím víc dílů, tím je každý díl horší a horší. Takže po shlédnutí více jak dvouhodinového x-mena, kdy mi hodina připadala jako minuta jsem byl více než mile překvapen. Parádní skok v čase, zajímavá zápletka, zábavní x-meni, kdy jim člověk závidí jejich nadání víc a víc. Co dalšího si přát? Pro mě osobně rozhodně nejlepší mutantí kousek. ()

JerryPilsen

Parádní jízda.Trochu neurovnané,ale plné nečekaných zlomů a point.Velké množství postav a dějových linií nenechává diváka vůbec v klidu. ()

liBOREC564

Uf.. Ponekud mene akcni, obcas mirne ujete dialogy a predevsim presuny nemovitosti pred kterymi bledne i kostel v Moste. Jinak ovsem napinave, dobre natocene a hlavne Wolverine (ty nahe sceny si ovsem mohl autor odpustit, ovsem chapu ze velka cast publika je oceni). ()

+sfinx+

Nemám rád takovéto náhodné zapojení cestování časem. Jde o strašný zásah do toho, co už bylo natočeno. Cestování časem jako takové beru - a filosofování o něm se mi líbí, ale ve filmové sérii, kde je to násilně nacpáno až do x-tého dílu to může mít zhruba dva důsledky - a) cestování časem se ukáže jako možný způsob, jak změnit budoucnost a pak se ze všech předchozích dílů stanou jen relativní pojmy .. nic kanonického nebo se ukáže špatnost, neplatnost či omezenost cestování časem a pak je podkopán pouze ten patřičný díl. Začátek mne právě díky takovémuto radikálnímu zásahu odradil. Samozřejmě že se nemohli vrátit do doby jednoho z předchozích dílů a zkusit to třeba pro změnu stylem Magneta, ale museli se vrátit o mnoho let zpět protože "tam to všechno začalo" - což je zvláštní, protože o těch problematických zbraních a poznatcích z dávné doby, kdy ještě profesor X neměl ani tušení.. jsme dosud neslyšeli - a to i přes to, že už několikrát byla s mutanty válka vedena.. Co se povedlo je kombinace minulosti/budoucnosti, to o cestování časem sice stále platí, ale musím na druhou stranu uznat, že mladý/starý Erik nebo Charles na mne udělali moc dobrý dojem a i flashbacky, byť šlo opravdu jen o scény vystřižené z předchozích filmů se sem hodily. No nic, těším se alespoň na Upřímný trailer.. ()

geilast

Nejlepší Marvelovka posledních let! Úžasné vyvážení akčních scén, vtípků, hlášek, ale i slz.(McFassi scény nebo budoucnost, kde vlastně všichni skvělí mutanti umírají pořád dokola..) Jednoznačně nejlepší postavou je Quicksilver - scény s ním jsou prostě dokonalý! McAvoy hraje Charlese- feťáka taky skvěle. Co mi trochu vadí je Fassbender, myslím, že ten baseballovej stadion už byl trošičku moc. Ostatní postavy, snad kromě Mystique (čemuž fakt tleskám), ale tolik prostoru nedostávají. Film je vlastně plný takových malých cameí. A ten konec?! Jean, Jean, jako fakt??? Jako by u Marvelu zmuchlali celou původní trilogii a hodili ji dlouhý obloukem do koše! Proč?! Díky tomu jsou nakonec jenom čtyři hvězdy... ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (viac)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)