X-Men: Budúca minulosť

• Česko X-Men: Budoucí minulost (viac)
USA / Veľká Británia / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

V súčasnosti mutantov odchytávajú a internujú v koncentračných táboroch, ktoré strážia neporaziteľní roboti. Profesor Xavier vie, že prvých robotov vyrobili ešte v roku 1973 pomocou DNA mutantky Mystique, ktorú vtedy zadržali pri pokuse o zabitie svojho stvoriteľa, doktora Bolivara Traska. Jediná šanca na prežitie vedie do minulosti. Keby sa im totiž podarilo dostať späť do roku 1973 a presvedčiť Mystique, aby sa vzdala svojho plánu na pomstu, nikdy by ju nechytili a nevyrobili vďaka nej vražedné roboty. Neľútostný zápas o prežitie unikátneho druhu mutantov zúri v dvoch časových rovinách, a tak môžu zrelí hrdinovia pôvodnej trilógie X-Men spojiť sily so svojimi mladšími identitami z filmu X-Men: Prvá trieda. Profesor Xavier a jeho protivník Magnet sa nám predstavia hneď v dvoch podobách. Jedine Wolverine zostáva stále rovnaký vďaka svojej schopnosti nestarnúť a bleskurýchlo sa zotavovať. Preto práve on dostane šialenú úlohu – vrátiť sa v čase späť do minulosti a zabrániť tomu, aby z partie bývalých priateľov sa stali súperi na život a na smrť. Jedine spolu totiž dokážu v budúcnosti čeliť sile, ktorá prevyšuje ich mimoriadne schopnosti (TV JOJ)

FaithZombie

Nemůžu tomuhle filmu vlastně vůbec nič vyčíst. Dostala jsem přesně to co jsem od filmu čekala a vlastně i mnohem víc. Úplnou špičkou filmu pro mě byla Quiksilverova kuchyňská scéna která byla pravděpodobn to nejlepší co jsem za dlouhou dobu ve filmu viděla, prostě si 0nemůžu pomoct :-D Jinak režisér z už tak skvělých herců vymáčkl úplně maximum a všichni se nám tu předvádějí ve svě životní formě. Jediné co mi na filmu tak trochu vadí že až na První třídu jsou teď všechny ostatní filmy vlastně bezpředmětné a je dost možné že si lidé kteří se s X-meny seznámí až teď si řeknou proč se vůbec dívat na ostatní X filmy když se vlastně vůbec nestáli a jakékoliv události v nich už nemají žádnou váhu... no to je jen taková myšlenka. Jinak je ale podle mě film ve všech ohledech dokonalý a nevidím v něm žádnou zásadní chybu :-) Doufám že tímhle stylem budou pokračovat i v X-men Apocalypse :-) ()

crashy

Konečne X-men, ktorému môžem bez zaváhania prideliť 5 hviezd. Bolo to dokonalé od prvej minúty po tú poslednú. Sentinely predstavujú neporaziteľnú zbraň ľudí proti mutantom, ktoré sa nakoniec obratili aj proti svojim stvoriteľom. (Boli takí dokonalí, že som zo začiatku viac fandila im ako našim starým dobré známym x-menom.) Zdá sa, že všetko je naozaj stratené a na spytovanie si svedomia je dosť neskoro. Avšak jeden možný pokus tu je. Vrátiť sa v čase. (Chudák Wolverin, ten si vždy toho toľko užije.) Úvod vás svojou akčnosťou vtiahne do deja a ani sa nenazdáte, že sa pristihnite s otvorenými ústami pri záverečných titulkách. Spojenie starej dobre klasiky s novou prvou triedou zvládli na výbornú. Každý dostal svoj priestor a neuveriteľne sa teším na to, či príde ešte niečo lepšie ako tento skvôst. ()

Lavinia

Klasická X-Menovka se vším všudy, perfektně zpracovaná, podaná, efektní každým coulem. Frustrující temná budoucnost, kterou má změnit cesta do minulosti v podání Wolverina, ten má přimět ke spolupráci vodu a oheň, totiž Xaviera a Magneta, hojně akce a patosu, dobrá věc se podaří v posledním okamžiku, svět se změnil v idylku, jdeme radostně domů. Dějově navazuje na všechny předchozí filmy, a zcela ignoruje logickou černou díru: Xavier vstal z mrtvých a divák netuší jak. Obávám se, že tohle nepůjde vysvětlit ani dalším filmem - proti star treku velmi smutné, takový lapsus! ()

speedy7929

Fanúšikovia komiksových filmov traste sa, nový X-men je peckový! :) Pred začiatkom kina som rozmýšľal o čom to môže byť. Na začiatku ma milo prekvapil český dabing (síce pre tých verných asi odporúčam angličtinu). Dej filmu veľmi dobrý, nebudem tu ale písať o čom to bolo aby ste ma nezožrali... Doplnkom bola hudba, efekty a Jennifer Lawrence. Už teraz sa teším na ďalší diel. ()

Zombiepod

Singer sa konečne vrátil k tomu, čo ho dostalo na vrchol - X-Men. Najhlbší a najsofistikovanejší mutantský príbeh z marveláckej série, aký tu doteraz bol, čo sa zdalo po Vaughnovej First Class takmer nedosiahnuteľné. Film už od úvodnej akčnej scény, ktorá vyráža dych, neprestane udivovať, a po celú dobu sa nesie v neprekonateľnej fantasy atmosfére so zručne vykreslenými charaktermi každej postavy, až po samé epické finále, ktoré bolo jedným z najlepších, aké som za poslednú dobu videl. Vypeckovaný vizuál ladiaci s údernými akčnými scénami, dokonalá rovnováha medzi vtipom a drámou, to všetko v doprovode mohutného soundtracku Johna Ottmana. Days of Future Past má všetko, čo má mať letný blockbuster, komiksová adaptácia, či majstrovské filmové dielo. Och áno, dokonca aj Wolverina, ktorý je opäť vo svojej najlepšej koži. ()

Anomiska

Šla som do kina plná očakávania a vyšla som z neho sklamaná. Nič nehovoriaci, logiku všetkých predchádzajúcich X-menov popierajúci, len aby mohli točiť ďalšie pokračovania a viac na tom vyryžovať. Tretia * je za mojich obľúbencov Jennifer a Michaela. ()

sigi2

Singer pokračuje presne tam, kde naposledy skončil. Nie je to na Oscara, ale je to ďalší príjemný kúsok skladačky do X-menovského puzzle (na rozdiel od Wolverinov, blee). Bod naviac za to, že sa scenárista príliš nezamotal do rôznych časových rovín, ako sa to v obdobných prípadoch stáva. Good job. ()

Hisnuklusi

Tak tentokrát musím jít s davem. Osobně se považuji za obrovského fandu xmenu a na tenhle film jsem se těšil a čekal už od první klapky. Pro mě je to jasných pět a dal bych klidně víc, kdyby to šlo. Je jasné, že člověk co chce hledat chyby, jich najde dost, ale on je to prostě pořád jenom film, není vždy třeba brát vše uplně vážně a dloubat se v dějových dírach a nesrovnalostech vůči původnim dílum. Spíš je třeba vypnout a naplnou čáru si užít tu jízdu, kterou Singer nastavil už v prvních vteřinách filmu a až do konce nepolevil z jejího tempa. Singer v tom byl celkově opravdu velice čitelný a netrvalo mi dlouho si uvědomit, že to je fakt on jako za starých xmenovských časů. Ja tomu filmu věřil opravdu od sameho začátku natáčení, ale přecijen při pomyšlení na zcela nezajímavého Jacka s obry a ještě méně zajimavého Supermana, jsem sem tam tu vlnu nejistoty zacítil, naštěstí Singer minimálně ukázal, že když točí XMen, stává se z něj tak o tříduapul lepší rejža než při čemkoliv ostatním. Porce akcí byla veliká a znamenitě natočená ( ala Singerxmenstyle). Děj na první pohled (který mi bohatě stačí) byl jednoduše přehledný a to i přes to, že by se v takovém typu scénáře podle mě kdekdo dokázal ztratit a natočit rušivý paskvil. Na to jak se vlastně zdá být Budoucí minulost dějově komplikovaná, to bylo vše krásně přehledné. Herecké výkony byly celkově prvotřídní a dobře vedené a že to táhl James s Michaelem (to byly esa filmu), asi není a ani nebude žádným tajemstvím. K tomu bych ještě prostě dodal, že je krásně vidět, jak jim tyhle role opravdu nádherně sedí na míru a oni se v nich jednoduše pohybují jako rybka ve vodě. Wolverine tentokrát opravdu asi spíš víc hrál, než likvidoval, ale že by mi to nějak vadilo to určitě ne. A nakonec naprosto uchvacující a velkolepý závěr, který celkově trval asi pul hodiny a mně se opravdu prostě jen tajil dech. Kvalitní prácička zkrátka. V porovnání s První třídou které se trochu asi nabízí, je tohle zcela určitě jiné, ta totiž byla mnohem civilnější a měla hlavně tu obrovskou výhodu, že od ní víceméně nikdo nic nečekal a přes to se nakonec ukázala být velice kvalitním filmem a dala v možnost docela nečekaně chytře a nenuceně poznat, jak to tedy bylo na začátku. Musím přiznat, že tehdy ten hype na plátně ohledně příběhu mladého Magneta a profesora X ve mně zanechal hluboký dojem. Na obou filmech jsem byl v kině a tak trochu porovnávám i pocity. Tehdy jsem cítil obrovskou ulevu, že serie žije a navíc je tak mistrovsky nastartovaná a to prostě podruhé cítit už nejde, ale to není ničí chyba a ani nedostatek Budoucí minulosti. Ta prostě nabídla velkolepý, do přijatelné míry dokonce i inteligentní blockbuster. Prostě XMEN po Singerovsku!!! Ale kdo by třeba čekal nějakým způsobem vyprávěcí a celkově natačecí prvky První třídy, ten by mohl být mírně zklamán, protože toho je tam fakt jen malinko, ale s tím jsem já osobně jakožto i velký fanda právě prvních Singerovských Xmenů problém neměl. ()

brigante

Tak mi noví Xmeni potvrdili dvě věci. Jednakl, že jsem už komiksama přesycenej. A druhak že Bryan Singer nebyl a nikdy nebude záruka prvotřídní kvality. Od Xmenů 2 spíš tápe (s vyjímkou Valkýry). A Budoucí minulost to potvrdila. Díky dvěma časovým rovinám a množství postav film nedrží pohromadě. Příliš humoru na Xmeny. A o čem že to vlastně bylo ? Boj o duši Mystique ? Pche .. Příběh byl slabej a to je asi zásadní problém. Žádné památné scény jako v předešlých filmech, žádné napětí. Mohlo to rovnou vsadit jen na efekty a natočit to měl Zack Snyder. To by byla jinačí jízda. Snad někdy příště. p.s. Kolik asi dostala Halle Berry za ty dvě věty. A co Ian McKellen ? :) ()

Bounded

Sice noví X-Meni nedosahují kvality First Class, ale mají jeden velký nesporný klad. Díky hrátkám s časem se Wolverine 2 nikdy nestal. VIDĚNO V KINĚ ()

Dudackoo

Nemožem si pomocť, ale všetky najnovšie Marvelovské filmy mi pridu na jedno kopyto, nič nové stale to isté do okola a to sa tyka aj novych Xmenov s tym rozdielom že teraz sa už nebojuje len v pritomnosti ale aj v minulosti, je to však stale ten isty boj ludí a mutantov. Chcelo by to nejaky nový napad aby to dostalo šťavu. Pre mna najlepší zo série Xmen :Origins Wolverine. ()

Nufa

Musím přiznat, že tento díl se mi líbil z celé série zatím nejvíc. Rozhodně o třídu lepší, než předchozí film plný omáčky a pomalu žádné akce alá Wolverine. Film kromě pár naprosto úžasných scén nabídne i překvapivě hodně humoru, ale hlavně parádní děj. Líbí se mi, kam tahle série X-men směřuje a rozhodně si nenechámujít další bez pochyby výborný díl. ()

snek49

Pro mě to předčilo i "První třídu" a tak to označuji za, zatím, NEJ X-Menovku. Člověk by chtěl, aby to bylo o hodinu delší, ale nemůžeme chtít všechno, že? SUPER - chci vidět znovu... ()

Domis93

Móc zdařilé pokračování, ale nejsem si jistá, v jakém roce se odehrává ta "současnost", když referujou o 70. létech jako o návratu skoro 50 let zpátky (když v téhle současnosti by to bylo 41) a člověk už se nejednou setkal s tim, že základní matiku mnohdy neřeší ve filmech... Mohla být trošku víc zapojena i současná parta do příběhu, ale zásadní chyba to není, jen je asi zajímavá role pro takovou Ellen Page říct něco úvodem a pak už jen zbytek filmu držet ruce nad Wolviem...Zasloužilo by si to tak čtyři hvězdičky, ale přidávám jednu extra za napravení - pro mě zkaženého závěru trojky. Kdo má rád tuto sérii, je povinnost vidět pokračování a kdo neviděl ani díl, ať se nejdřív podívá na předchozí, skutečně to navazuje na ty předchozí a občas by mohla uniknout pointa. ()

VvV14

Pár nedokonalostí, ale účel splněn. Jsem nadšen. Tento film doporučuji shlédnout, až po všech dílech předchozích. Jinak to divák nemá šanci pochopit. Očekával jsem vysvětlení oživení starého Xaviera, ale to si doufám nechávají pro další díl. Všechny nesrovnalosti ze začátku se vysvětlili, a tak jsem byl příjemně potěšen. Děj se neustále motal tam a zpět, ale když už člověk zná všechny ty X-menovský filmy křížem krážem, tak se to v celku dá. 5 * a hodně štěstí do budoucna. ()

Azrail

Takže ... Můj názor je trochu rozporuplný. Film se mi určitě líbil, herecké výkony dobré, ale zkrátka ... už na mě nedýchala ta atmosféra X-Menů. První třída nastavila laťku opravdu hodně vysoko, ale Budoucí minulosti se podle mého prostě nepodařilo jí přeskočit, ani dosáhnout. Neberte to tak, že bych film vyloženě kritizoval, a pokládal ho za špatný, to ani náhodou. Jako celek působí velmi dobře, ale v mých očích prostě má jisté nedostatky. Dal bych 3,5* ale kvůli Peteru Dinklageovi dám 4* :) ()

Snathoras

Při úvodu jsem se docela nudil a chvilkama jsem uvažoval, jestli má vůbec cenu se dodívat...no ale jsem nakonec moc rád, že jsem to udělal! Sice příběh je strašně chaotický, takže pro někoho jako já, kdo se na X-mena podívá jednou, je to docela nepřehledné, ale to finále je fakt velmi epické! Silné 4* ^^ ()

DadysGirl

Not bad... Je hezké vědět, že i X měl slabší chvilky a že se dá i budoucnost změnit tak, abysme o oblíbence nepřišli a otevření prostoru pro další vývoj... Jsem ráda za návrat k Singerovi a za stálost obsazení... Jen jsem pořád zklamaná z love story mezi Mystique a Magnetem a malým prostorem pro Ellen Page... Efekty, vzhled bez výhrad... Jedem na další díl :) ()

Dantte..

Furt dokola. Tak by se dal charakterizovat nový díl X-menu. Furt stejná pohádka, stejný koncept a stejná zápletka. Takhle měl vypadat poslední díl trilogie - Poslední vzdor - ale X-meni už se tak neskutečně vykrádají navzájem a opakují, že jsem s toho zhnusen. ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (viac)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)