Kolonie

• Kanada The Colony (viac)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

Martin1979

Viděno v maďarštině bez titulků. S ohledem na mou nedostatečnou maďarskou slovní zásobu se domnívám, že my mohly uniknout určité skutečnosti, které by tomuto nemastnému neslanému filmu dodaly určitý punc napětí. / Po shlédnutí s českýma titulkama musím říct, že oproti té maďarské verzi tam toho v dialozích moc navíc nebylo.... ()

Clark_Kent

Tyhle náměty tady už byli takový úpadky a potravinový krize a zima. Nic extra koukatelného, Laurence Fishburne tady nic nepředvádí to už je víc cool jako Perry White v Man of Steel. ()

Zombiepod

Niet sa príliš na čo sťažovať. Colony je podľa očakávania len priamočiarym postapokalyptickým béčkom, určeným zväčša akčným nadšencom. Druhotriedna réžia, herci, i triky, pozitívne dojmy však zostávajú. Ľahko stráviteľná porcia studeného napätia a logika stratená už po prvej polhodine, no presne takto má vyzerať oddychovka. U filmoch tohto druhu netreba očakávať nič iné, len hodinku a pol poctivej zábavy. ()

elixir

Nevím v čem ostatní vidí botu, já ji viděl růžovou. Film není a ani se netváří bůhví jak, nýbrž je vskutku poutavý, dějově sice nic překvapujícího, ale rozhodně stojí za to! Co se efektu týče, žádná hrůza jak tu někteří píši. ()

RedRose

na to, ze to je kanadsky sci-fi horor, coz je kombinace temer vzdy vrazedna, je tohle celkem koukatelne... misty se to trochu tahne ale do televize na jedno podivani urcite dobry... 47% ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Těšil jsem se na apokalyptickou podívanou a dostal jsem nějakou "zombie/upíří" vyvražďovačku. Raději bych viděl co bylo před a po. ()

Najt

zasněžené prostředí super, atmosféra do půlky dobrá, ale jakmile se objeví prapodivné lidské exkrementy tipu napůl kanibal napůl zombie, tak jde všechno do kopru.. první polovině bych dal klidně 4* té druhé 2* průměr jsou tedy 3 hvězdy, ale za ten suchej konec dávám nakonec tolik, kolik dávám 40% ()

Scraffy

Taká akčná blbinka, ktorá ani nechce, aby ste pri nej rozmýšľali. Ale celú dobu som si hovoril, že keby sa toho chytili nejaké produkcie s veľkou dotáciou, tak by to nemuselo byť celkom na škodu. ()

Vykuk

Příjemná postapo jednohubka. V podstatě není co vytýkat, poctivé céčko s vymírajícím lidstvem, nedostatkem jídla a nějakým tím kanibalem:) Solidní atmoška, na jedno skouknutí dobré. ()

Budisovie

Vo filme nefungovali herecké výkony, ani vizuálna kamera, fungovalo prostredie a príbeh. Stupídne natočené scény bez vkusu. Trochu zbytočný film. ()

intro

Žádný odpad to rozhodně není. Mě při sledování The Colony těch 95 minut příjemně uteklo. V těchto horkých dnech přijde v hod trochu toho ochlazení:). Filmu dávám 70% ()

jafuska

A mě se právě tento film hodně líbil, je v něm všechno, co má být, je to napínavé, postavy dobře zahrály svoji roli, a proto nechápu tak nízké ohodnocení, to už jsem viděla daleko horší filmy, a tento se řadí k hodně povedeným, film, který má svoji děsivou a tajemnou podobu, do toho všeho všude padající sníh, a a kanadané umí točit velmi dobré filmy, o tom není žádný pochyb ()

petrik11

Pár nedotiahnutých "maličkostí" by sa našlo, ale divák (ja) sa od začiatku až do konca nenudí. Obdobných dielok na obdobnú tému je viac, tento film patril rozhodne k tým lepším. ()

Romeroo

Kdo nepohrdne troškou masa, krve a béčkových výstřelů zabalených do post-apokalyptického hávu, bude celkem spokojen. Kdo překousne dialogové a příběhové trhliny bude ještě víc. Co vlastně chtít? Víc? ()

gicous

Tu a tam zabrouzdám do nenáviděných béčkových vod, kde prý vládne podprůměrná zábava a veškeré klíčové ingredience tvořící skvělé filmy jsou na té nejnižší úrovni. Vinou nízkého rozpočtu není dost peněz na dobré herce, režiséra, triky a vypilovaný scénář. Ve srovnání s těžkotonážní produkcí amerických blockbusterů, které se každé léto proženou kiny, působí tyto filmy jako špatný vtip. The Colony má všechny nedostatky zapříčiněné absencí větší částky peněz. Ale - jsou tam taky dobré věci zachraňující tohle nizkorozpočtové sci-fi od definitivního ortelu - odpad. Především je v první hodině Laurence Fishburne. Ten dokáže dobře zahrát i vrata od stodoly, takže hlavně díky němu je Colony koukatelná. Vcelku příjemně záhadná atmosféra podzemních útočišť také přispívá k dobrému dojmu z první poloviny filmu. Jakmile ale ze scény zmizí postava Briggse a film se zvrhne v prachsprostou vyvražďovačku, tak jde kvalita raketově dolů. Příběh začíná postrádat jakoukoli logiku, slušnou akci a napětí odvane sníh a všechno zamrzá ve smrtelné křeči, v nichž celý film doklopýtá do konce. V rámci "B" kategorie, do které The Colony patří jde o celkem slušnou zábavu. Za málo peněz málo muziky. Nic víc, nic míň. 4/10 ()