Kolonie

• Kanada The Colony (viac)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

Tomiczekk

Dle hodnocení jsem si říkal, že ani nemá cenu na to koukat. Ještě, že jsem nedal na hodnocení, protože to vůbec nebylo špatný. Jak začla pátračka po kolonii 5 začal jsem se i já bavit. Pro mě dobrý napětí za málo peněz :) ()

snupko13

Po posledných horúcich dňoch som sa celkom tešil na tú trošku zimnej,postapokalyptickej vyvražďovačky. Fakt som nečakal veľa, ale podľa upútavky z csfd a trošky nadšenia, som predsa bol mierne optimistický. Chyba. Pritom predpoklady som tam videl, ale vo chvíli, keď Lawrence z Matrixu obetuje most aj so svojím zadkom, sa stane nepochopiteľný "zázrak" a "tráviaci proces" sa završuje následovne. Z kanadskej ľudskej chuťovky ostane veľké hovno. Ostáva nám len dúfať, že sa potom snáď niekto blažene usmieva. ()

Bohdy67

Miluju postapokalypticky zanr a Laurence Fishbourne do nej zapada jak prdel do hrnce,takže za to ty tři hvězdy. Jinak příběh totálně o ničem, postavy totálně nesympatické (až na hlavního hrdinu,jeho buchtu a Lauriho)... Taky závěr bych si představoval trochu lepší...No podprůměrný průměr odpovídající tak TV Noha...Jít na to do kina,asi bych si ještě tejden nadával,za co sem to utratil svoje prachy...41% ()

pájap

OPĚT SE S LIVINGEM NESHODNU...SUPERFILM S MYŠLENKOU.JAK BY TO TAKY JEDNOU S TOU NAŠÍ SLAVNOU LIDSKOU RASOU MOHLO DOPADNOUT..P.S. ŠKODA ŽE NEBYL HAPPY END...NEBO NE ????? ()

fabregas1

Post-apokalyptických scifáren není nikdy dost. The Colony, ve kterém je troška té hororové atmosféry není vůbec špatná podívaná a místy potěší. Spolehnout se můžeme i na herecký kolektiv Fishburne, Paxton a hlavně Zegers.The Colony těží hlavně z té horové zápletky, která je hodně slušně odvedená a těch pár cool momentů se tu najde. Zázraky nečekejte, ale i zklamání, jak tady někteří píší taky ne. Film nenudí a rychle uteče. Pro mě zlatý střed v podání 3 hvězdiček. ()

zekon

Začátek paráda. Jak základ, kdy si sami pohnojíme počasí a bude doba ledová, tak nedostatek všeho, moc pěkné. Jenže pak přijdou lidožrouti, film se změní na PC akční střílečku a vrcholem jsou závěrečné nekonečné trapné bitky které nedají vůbec nic nového, naopak to sestřelí celý film. A to to vypadalo na dobré scifi. Nu což. ()

Allein4

Postapokalyptický film o potravinové krizi se spoustou hovadin. První - když je celá Země zmzlá, kde se sakra bere dýchatelný vzduch? Druhá - když ty přístroje na změnu počasí jdou opravit, tak proč s tím nikdo nic nedělal, když se ještě dalo (času bylo dost, když jen prostě začalo sněžit a nepřestalo). Třetí - v podzemních bunkrech se všude svítí, jedou počítače...kde na to berou proud? Čtvrtá - družicemi zkoumají povrch...když přehlédneme ten proud, kde vezmou přímé spojení? Pátá - v ohromném podzemním bunkru je jen 50 přeživších...a co další milióny lidí? Šestá - všude je taková vrstva sněhu, že z pouličního osvětlení jsou defakto lavičky na posezení, ale most má jen jemný poprašek? Sedmá - lidské maso dělá z lidí naprosté magory, řvoucí a pitomý ... asi bych tam toho našel mnohem více, ale nechci být až takový hnidopich, protože v konečném důsledku to vlastně byla zábava a nebyla to ztráta času. ()

kotrlak

Blbina, ale tenhle typ blbin mi nevadí. Jenom nechápu proč nezastřelili toho zubatýho pohlreicha už na začátku. Ale asi by to pak nemělo ten šmrnc.... ()

Anatar

Tak tahle hovadina s akcnima scenama jak z roku 1970 me zabila. Nuda, trapna zapletka, zadnej konec a ani vcelku sympaticky hlavni hrdina to nezachrani. CG exteriery mi nevadily, naopak, na levne becko ok. ()

neon13hc

Zcela se shodnu s Korbitch. Je to film ne zcela, ale úplně totálně absolutně zbytečný. Nejsem vysloveně hardcore fanoušek postapo, ale pořád.... nuda, nuda, nuda. Scénář je připitomnělý, odhadnutelný a jediný dějový zvrat (funkční věž počasí) dopředu jasný. Herci jsou nevýrazní, ponurá atmoška není moc ponurá, krev není moc krvavá, zoufalci nejsou dost zoufalý, efekty nejsou efektní. A tak v půlce uvažujete, jestli to nevypnout, až se prokoukáte na konec s tím, že jste to udělat měli. Vím, že kanadská filmařina občas nabídne lowcost totální překvapení (Kostka například), ale nazývat tohle za solidní kanadský béčko, je podle mýho urážka kanadských béček. EDIT: když se kouknete na trailer, uvidíte v podstatě všechno ()

Declen

Pohled na zelenomodrý výjev na obrazovce, v dáli tlumeně znící jazzík až sem si musel jít pustit "A Kiss To Build A Dream On" a napsat tenhle žblebt, blondýna s Waltrem P99 v ruce, aspoň na začátku Fallout index 8/10. Směrem ke konci už nadšení trochu opadlo a film začal lehce nudit. ()

dzetko83

I pres vizual se znacnejma rezervama se mi prvni pule docela libila.od te doby co laurence zbarvil snehy krvi svoji,i zubatych karamadu se mi pozdavalo,ze to jde malinko do kopru.kamikaze nalety a dost zbytecny oddelovani udu sekacky na maso i na bylinky mi prislo zbytecny.necht zije boj o semeno. ()

veere odpad!

Velmi nudný a tupý film. To že chyběl rozpočet vůbec nevadí, to že chybí napětí, a akce je velmi odfláklá už ano. ()

dynamyt1

Zábavná postapokalyptická akčňárna. Příběh přeživších je v celku velmi inteligentně vyprávěn a je dán prostor i samotným postavám, takže divák má přehled proč se zrovna děje to, co se děje. Herci tedy opravdu hrají a nejen křičí, utíkají a umírají... Děj rychle odsýpá a napětí je doslova krájeno... V komentářích je kritizován vizuál, ale ona "lacinost" mě vlastně baví a to nejen v exteriérech, ale hlavně v krvavých scénách. ()

GiGaBytek

Mám rád apokalyptické filmy, ale tohle bylo moc. Chabé efekty sněhu a nedostatky jako rozepnuté bundy, málo zasněžené oblečení postav nebo nemizející stopy ve sněhu při neustálém sněžení a větru tam jsou běžnou věcí. Herecké výkony také žádná sláva. Scénář jako přes kopírák z tuny podobných filmů - pár kladných postav a jeden hloupý záporák (když nepočítám hlavní skupinku nepřátel a nezničitelného bosse). Jde se na výpravu - nováček umírá, hlavní dobrák hned po něm. No prostě hrůza a celkové chování postav a řešení problémů otřesné. Kdyby nám tak alespoň dali pořádný konec, ale to už raději ne. Doporučuji se tomuto snímku vyhnout. ()

Googooplexer

Kuchárske šou už sa sťahujú z TV aj do kina a ešte viac lezú na nervy. Laurence Fishburne opäť vedie kolóniu, tentokrát však jeho zverenci nemajú potrebné latexové oblečenie a zbraňovú výbavu, aby bol film aspoň priemerne zaujímavý. Neo si radšej odskočil na tai chi jednohubku. ()