Kolonie

• Kanada The Colony (viac)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

Aceboris

Apokalypsa je nieco na co som narazil za kratku dobu treti krat. Film Oblivion, After Earth a v neposlednom rade The Colony. Je zaujimave pozorovat rozne druhy zaniku ludstva a snahu o prezitie. The Colony ma vsak zaujal najviac. Kanadska produkcia ma tentokrat nesklamala. Musim uznat ze ovladanie pocasia tu uz bolo, nasledne klimaticke zmeny zo zasahov do pocasia vyvolaju nekonecnu zimu a snezenie bolo v celku slusne spracovane. Samotny dej bol klasicky aj co sa tyka postav zaporak, kladas v kolonii nesmeli chybat. Vykreslenie roztrziek a nenapadny boj o velenie nad koloniou trosku spomalili az zastavili dej. V prvej polovici trosku fadne. Neskor sa to ale rozbehlo, no necakajte nejake prekvapenia dej sa dal predvidat az na par scen. Cakal some trosku viac hlavne Co sa tyka tych pristrojov na ovladanie pocasia, mierne rozobratie snad pokus o spustenie aspon snahu. Je pekne pestovat bylinky a rastlinky v podzemi chovat sliepocky. Ale celkovo ma film bavil boj o prezitie bol fajn. Nechybala mi akcia a vcelku sa na film dobre pozeralo. Kto ma rad taketo filmy vrelo odporucam, netreba to brat az tak smrtelne a potom je filmovy zazitok este krajsi. U mna 8/10... ()

P3RS3CUToR

Pěkný plýtvání potencionálem. Nebýt tak tragickýho chování postav a ještě dementnější představivosti reality pana scénáristy nebo kdo to vymyslil by to vůbec nebyl špatnej film. "Morfeus" se mi líbil... Prostředí taky.. příběh tak z 50ti procent... a jak šel čas... šlo to do kelu... To si fakt je tak těžký použít realismus ve filmu? proč se ti "zlí" nemůžou chovat aspoň ze 2% normálně... Tady to fakt zvojtili. Jo kamera se mi ještě nezdála... ()

zmirix

Téma nikterak nové a co se týká post-apo tak i celkem pravděpodobné.V podstatě ale film tak nějak plyne v průměrném tempu a divák se ani nebojí o hlavní hrdiny a nakonec zjistíte,že vás ani nezajímá jak to dopadne. 50% ()

dogzila

Z filmu cítiť tieň ruskej klasiky z metra, francúzskeho Malevilu od Merleho a katastrofických filmov 90 rokov, ale práve preto by som ho až tak veľmi nezatracoval. Atmosféra bola totiž miestami výborná a mňa presvedčila.Len tie digitálne triky bohužiaľ ostali tiež na úrovni 90 rokov a to tento snímok degraduje do III. ligy. Ukončenie do neistého stratena mi však vyhovuje viac ako sladučký koniec s happy endom a preto +1*. ()

PORTER44

Průměrný thriller s dobrým ,ledovým a temným prostředím,ale bohužel chybělo tomu víc napětí,málo akce a slabé vizuální efekty ani herecké výkony nic moc. ()

pan Spock

Docela slušně vybudovaná postapokalyptická atmosféra bohužel vezme za své v okamžiku, kdy jsou objevena zabijácká monstra brousící si zuby na nebohou partičku přeživších kolonistů. A je to škoda veliká, protože se sice začne odvíjet nějaká ta akce, ale zároveň se ze slušného thrilleru stane podprůměrný vyvražďovací horor, který už jsme mockrát všichni viděli. Na slušné žánrové béčko to ale vcelku stačí. Podle mě ale ikdyby celý svět zamrzl a pokryl ho sníh, všude by se lidé snažili přežít a sehnat si jídlo, akorát v Kanadě by sníh odhrnuli a dál hráli hokej. ()

Shelma

Film, na který zapomenete, jakmile ho vypnete. Nejsem si jistá, jestli to nebyla absolutně zbytečná 1,5 hodina mého života. Zřejmě to musím brát jako zkušenost napříště : filmům, u kterých je jako režisér uveden Jeff Renfroe, se na hony vyhnu. ()

Valentino4

Celkem solidni pocin. Prirovnano filmovou rovnici k : Vec + Den pote + Ja legenda = Kolonie. Z kazdeho filmu vzato trochu. Ze zacatku jsem myslel, ze to bude slaba napodobenina prave me oblibene "Veci" ale pak to nabralo trochu akce, napeti a jiny smer. Na patecni vecer dobre : ) ()

hajner

Evidentne lacný film s množstvom väčších (prečo všetci čakali až kým nezačnú ľudožrúti pojedať ľudí až potom začali strieľať a iné) či menších (načo Laurence držal dynamit po opätovnom zapálení až pokým nebuchol) chýb ale inak to šlo. Nenudil som sa a rozhodne to nebola až taká tragédia ako to mnohý hodnotia. Priemer. ()

vlastar

Hluboké zklamání, dost to připomínalo Pandorum, nicméně hooodně z dálky. Nezaujalo mě ani zpracování, ani dialogy a od Paxtona a Fishburneho jsem čekal trochu více. Bohužel. ()

goodridge

Tento žáner mám veľmi rád, takže aj film mi plne vyhovoval. Síce má slabé miesta a je vidieť B-čkové spracovanie čo sa týka aj efektov, ale ten kto nemá vysoké nároky a čaká od filmu príjemný relax. Ten si nájde svoje. Zaslúžené 3 hviezdy. ()

Dexies

Chybí vysvětlení kde se ty lidské bestie vzaly ... ve filmu se nerozvíjejí charaktery postav, občas nějaká ta nelogická věc a ten konec :( ... podprůměrný film, který stačí vidět jen jednou ... ()

pekos

Veľmi "lacné" kulisy, nedokonalé trikové zábery, dejové klišé, už mnohokrát videné - napriek tomu kvalitná sci-fi zábava, ktorú si zanietený fanúšik sci-fi nemôže nechať ujsť. Opäť platí, že niekedy aj menej hviezdičiek znamená viac zábavy. ()

KT_2011

Hodnocení jen za vizuální stránku. Jinak je to tak blbě udělané, že mi to ani nestojí za bližší popis :-( Snad jen pro zasmání: víte jak ráno ve sněhové vánici zjistíte, kam Fishburne před soumrakem šel? Podle stop ve sněhu! :-DDDDDDD Ano, tak přesně tak blbé to je. ()