Oktab bang wangseja

• Južná Kórea 옥탑방 왕세자 (viac)

Korunní princ se ocitne 300 let v budoucnosti, kde převezme novou identitu, aby mohl být nablízku ženě podobné jeho manželce. (Netflix)

ainny

Začátek a konec byly prostě luxusní. I když nemůžu říct, že by mezi tím byla nějaká extra vata. Celé to bylo dobře napsané, zahrané už tolik ne.. Chemii mezi hlavními hrdiny jsem moc necítila, zato záporáci byli uvěřitelní. A Jung Yoo-mi obzvlášť. Bavila mě snad ze všech nejvíc. Nebýt toho konce dala bych možná míň, ale závěr se mi vysloveně líbil a poslední tři díly jsem jela na jeden zátah a tři decky červenýho. :^))) Jednu jeho část jsem čekala, tu druhou - historickou - ne. Tahle zápletka mě vůbec nenapadla, takže fakt spokojenost a nebudu mít problém si to jednou pustit znovu. ()

Tyckin

Končím po 7. části. Seriál trpí neduhem slabších zápletek a ač z počátku jsou zábavné scénky chlapíků co se dostanou v čase o 300 let dopředu, tak postupně to začne být únavné a nudné. A vezmu-li v potaz, že tohle dílo má 20 částí, tak je naprosto jasné, že to bude hodně vycpané, tenhle pocit už mám několik dílů a změna určitě nenastane. Navíc jak se děj začíná zamotávat, seriál dostává nádech telenovely. Prostě mám dojem, že 12 dílů by na zpracování tématu stačilo a odpadly by mnohé nudné pasáže. Krom toho, herecké výkony tedy nic moc. Vedlejší postavy se vůbec nezdařily, a vlastně ani ty hlavní - chlapci byli všichni takoví průměrní a nezajímaví, zaujala mne akorát ta půvabná slečna jež krom roztomilosti nabídla i solidní výkon, a navíc klukům uměla pěkně zatopit :-) ()

Zíza

Prvních pár dílů to bylo opravdu perfektní, přece jen už ten začátek mě dojal - ta malá byla tak roztomilá. Nápad také zajímavý, ale čekala jsem, že bude v přítomnosti náš korunní princ víc řešit, kdo zabil jeho královnu. Časem se z toho stala obyčejná romantika, ale na pozadí se bouřilo a zlostně hřmělo. Ta bouře zla, to je to, co mi na tomhle seriálu opravdu vadila. Byla jsem velmi rozlícená, když to zlo neustále mělo navrch a táhlo se to až do posledních dílů. Říkala jsem si, že toho už je moc. Moc překombinované, kazilo to dobrou chuť, zhořklo nám to. Tolik se toho nahromadilo, člověk si říkal, jak tohle chtějí už sakra vyřešit a pak najednou to všechno splasklo a zmizelo. Nakonec se dozvíme snad úplně vše, co jsme chtěli vědět, ale není to ono. Králík a Park Ha byli roztomilý pár, palce nahoru. Pomocníci králíka byli nastrčeny jako vtipné pozadí a občas se objevili jako záchrana - jejich role splnily, co měly. Není to špatný seriál, ale jsou lepší. Co bylo na začátku na dobré cestě z ní sešlo díky hromadění lží, až se mi na to nechtělo koukat. Jenomže člověk chce přece vědět, jak tohle skončí, protože ví, že se Králík nakonec musí vrátit domů… No a konec je dělaný tak, aby moc fanoušky nerozzlobil. Přesto byl pro mě trochu prázdný. I tak lepší 3*. Přeloženo. ()

Vavča

Série, kterou jsem si okamžitě zamiloval, první díl dokonalost sama, příběh o cestování časem, reinakarnace postav, proč ne? Ale co mě absolutně bavilo nejvíce byl začátek, princ Lee Gak a jeho suita čelí prvních 7 dílů nebezpečím moderního života a smíchy jsem se občas lámal v pase. Naštěstí se o ně všechny stará Park Ha, která se je pokusí vycvičit, vychovat, aby nevyčnívali v davu, a věřte nebude to mít jednoduché. Princ Lee Gak je totiž pěkně namyšlený a odmítá se konfrontovat se světem práce:)) Samozřejmě tato linie časem ustoupí a stane se z toho drama se všemi typickými korejskými ingrediencemi, příběhové peripetie, zde nemá cenu rozvádět. Jenže tato série má geniální ost (doporučuji sehnat), veselé, hravé motivy, zadumané vážné osudové témy, atmosferické krátké skladbičky, co seriál skvěle podbarvují. Kromě toho je tady fakt pořádně vygradované napětí, zkrátil bych to sice o dva díly, ale tady prakticky nemáte důvod skipovat. Pořád se něco děje a je se na co dívat, hlavně zásluhou perfektního obsazení. Micky Yoochun jako Lee Gak (který byl pro mě dosud jen nevinný bishík z Miss Ripley), má skutečně pestrý herecký repertoár, jeho postavu jsem fakt žral, hrdost, humor, zabedněnost, pokaždé ztvární tak, že si vás omotá kolem prstu, sympaťák, co není pouze sladkým produktem pro dívky. Samozřejmě co by byl bez Park Ha, kterou hraje Han Ji Min. Ta sice není ta nejhezčí Korejka, nebo žena na světě, jenže ona je neuvěřitelně bezprostřední, opravdová, sympatická, charismatická, takovým tím správným způsobem, že z ní tajete a tajete, a nezbývá, než si přiznat že ji milujete. Jung Yoo Mi jako Hong Se Na se rozhodně taky dost nadřela ve své ambivalentní postavě. I vedlejší role jsou dobře obsazeny, tomuto seriálu skoro nic nepřebývá a naopak toho hodně nabízí. Reprízu mohu prakticky slíbit, stejně jako nahození Han Ji Min do databáze. Pátou hvězdu ode mě berte jako hodně ukousnutou, ale nepamatuji si, kdybych se tak těšil na každý nový díl a byl jsem tak pohlcen korejským seriálem. ()

Pethushka

Park Ha a korunní princ jsou pro mě jedním z nejkrásnějších párů, které jsem kdy v korejských seriálech viděla. Obě postavy mají úžasně promyšlené charaktery, díky kterým se snad ani nedají nemilovat. Mickyho jsem dosud nikde hrát neviděla, ale obávám se, že tuhle roli už žádá jiná nepřekoná. Han Ji Min už jsem znala, ale až tady mi přišla pořádně otevřená. Princovi společníci byli fajn zpestřením hlavně v prvních dílech. Později byli spíš do počtu, ale pořád v ideálních dávkách. O peklo na zemi se našich hrdinům postaraly dvě postavy, na kterých se tvůrci vyloženě vyřádili. Teď ale nedokážu říct, jestli byl horší on nebo ona. Obrovským pozitivem je také nádherný soundtrack, který v korejských seriálech hraje hodně důležitou roli. Jak už napovídá můj komentář, jsem nadšená. 5* ()

• V malé roli se v seriálu objevuje režisér Ryu Seung Wan, a to v 19. epizodě, kdy hraje sám sebe a dohlíží na nácvik akční scény. (Vavča)