Xiang ai chuan suo qian nian 2: Yue guang xia de jiao huan

• Čína 相爱穿梭千年2:月光下的交换 (viac)

Vavča

Tento seriál si bere premisu z korejské série https://www.csfd.cz/film/319021-inhyeonwanghooui-namja/komentare/ ale pracuje s ní úplně jinak, na rozdíl od prvního čínského remaku https://www.csfd.cz/film/529100-xiang-ai-chuan-suo-qian-nian/komentare/ zde tvůrci vybrali perfektní obsazení. Wei Da Xun exceluje jako Sun Qi Long párty milující týpek z roku 2016, který bojuje o dědictví se svojí sestrou, rovněž jako vážný mistr francouzské kuchyně Zhang Zhi Gang v Šanghaji roku 1936. Guo Xue Fu taiwanská herečka (známá spíše jako Puff Kuo) je dokonalá v roli začínající filmové herečky 30.let, dokonale krásná tvář, velké oči, které zahanbují laň i prosícího psa, stylizace jí skutečně sedí, vypadá jako bohyně oné éry. Janice Man (jinak hong kongská herečka, kterou možná výjimečně nepředabovali) jako rozverná vnička výrobce speciálního vína, nemá tolik prostoru, ale její bezstarostný, lehce tržený charakter paradoxně bere v mých očí trošku více sympatie.Uvidíte romantiku drama, nějaké ty souboje, zákeřné Japonce, trochu humoru, většinu času série neztrácí tempo. Napětí a dramatické pnutí mezi postavami fakt hmatatelné, na rozdíl od většiny čínských seriálů z pevniny, tohle je fakt velký skok pro Čínu, byť malý pro diváka. Konečně dovedou tvůrci z ČLR rozdmýchat romantické vztahy a žár naplno mezi postavami, velmi korejské, půjčování motivů z korejských sérií není na škodu, když funguje. Nejen romantika, ale i vtip, lehokonohé střídání žánru, geniální pop-kulturní narážky jako cože tvoje jméno se hláskuje G-Dragon? Případně citace z In The Mood for Love. Takhle vysokou úroveň jsem v pevninských seriálech ještě neviděl. Hudba (velmi korejské použití), kamera, ok, žádné technické prohřešky jsem neviděl. Co zamrzí je ani ne tak povinnost vlastenectví a přítomnost japonských záporáků, jako velmi svévolný konec a nákladní s kauzalitou, když scénář byl do té doby bez chyb, poslední tři díly jsou fakt těžce nelogické. Nevím, zda něky není lepší ponechat sérii v tragickém tónu, než vymýšlet nereálná řešení (na poměry TV série, nikoliv fyzikální reality!) Jestli jste nikdy žádný seriál z pevninské Číny s moderním námětem neviděli budete možná mile překvapeni, i když se pohybujete pouze v japonských a korejských vodách. Z archivních a studijních důvodů si serál nechám, další důkaz, že Čína jde nahoru. Navíc obě hlavní herečky si jasně řekly, o to, aby je obsazovaly více, máte možnost vidět Janice Man v dvou filmech a seriálech, Puff Kuo má zatím naplánované jen seriály, ale bylo by škoda, kdyby zůstala jen u nich. ()