Inhyeonwanghooui namja

• Južná Kórea 인현왕후의 남자 (viac)

Píše sa rok 1694 a v Kórei vládne dynastia Joseon. Kim Boong-do je šľachetný vedec, ktorý ako jediný prežil masakru jeho rodiny. Podporuje opätovný návrat kráľovnej In-Hyun, ktorá bola zosadená kvôli intrigám kráľovskej konkubíny Lady Jang.
Rok 2012, moderný Soul: v živote neúspešnej herečky Choi Hee-jin dochádza k veľkému zlomu, keď je obsadená do úlohy kráľovnej In-Hyun v televíznej dráme New Jang Heebin.
S pomocou tajomného talizmanu Boong-do cestuje časom do roku 2012, kde sa jeho cesty skrížia s Hee-jin, a on sa do nej zamiluje... (ČSFD)

Magi90

Velice dobře natočený seriál o cestování časem, prolínající minulost se současností.. Moc se mi líbil vztah těch dvou hlavních postav, velice to mezi nimi jiskřilo. Seriál je líbivý, dobře se na něj kouká, jen ten začátek byl trochu zmatkující, nevěděla jsem která bije..Přiznám se, že to co se odehrávalo v minulosti mě chvílema nudilo a ten konec mi přišel už natahovaný, ale to nemění nic na tom, abych dala nižší hodnocení...U mě je to něco mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami.. Ještě poznámka: S Rooftop Princem se to vůbec nedá srovnávat..Queen In hyuns man je stokrát lepší, takže směle do toho :-) ()

Sykon

Po nepříliš vtahujícím začátku jsem se dočkal velmi příjemného překvapení. Poměrně často se tento seriál srovnává s Rooftop Princem, především kvůli podobnému námětu (postavy z minulosti se nečekaně ocitnou v současnosti) a téměř souběžnému vysílání. Ovšem podle mě je to jako srovnávat krasobruslení a hokej - oba se konají na ledě a k oběma jsou potřeba brusle, ale to je asi tak všechno. Zatímco Princ je ve své podstatě normální romkom nacpaný všemožnými klišé, které ovšem zjemňuje a poté pozvedává na vyšší úroveň snesitelnosti hlavně vtipnost a skvělé vedlejší postavy, Queen je pro změnu čistokrevná romantika, jen sem tam prodchnutá úsměvnou momentkou, a těží především ze sympatických hlavních postav a na tento žánr poměrně slušně propracovanou "vedlejší" zápletkou. Navíc, i přes pár slabších chvil, nikdy nespadá do melodramatu, v jakém se Korejci občas vyžívají, takže další body k dobru. ()

Zíza

Tato série se mi líbila mnohem více než podobně laděný v podobný čas vysílaný Rooftop Prince. Proč? Odpověď je jednoduchá - charaktery postav a komplexní příběh. Ústřední dvojice mi přišla bezvadná - oba dva strašně roztomilí, takoví ňuňánci (opravdu jsem si to po celou dobu myslela a hrozně se jim tlemila; neřekla bych o nich, že jsou nekrásnějšími lidmi v Koreji, ale působili na mě neuvěřitelně sympaticky a moc jsem jim fandila). Obešlo se to bez typických korejských nedorozumění-klišé; hrdinka byla rozumná, hrdina ještě rozumnější a krásně to všechno odsýpalo, že jsem se ani nenadála a měla jsem to dokoukané s pocitem, že jsem viděla moc pěknou oddychovku s prima párem, kde jsem na začátku nevěděla, jestli mám fandit týpkovi z minulosti nebo přítomnosti, neb i ten mi přišel hrozně fajn (což se časem změnilo, ale ani tak to nebyl nesnesitelný podržtaška). Každá postava měla svůj vlastní charakter, neobracela o 180 stupňů a ani se tady nikdo nechoval nelogicky (možná sem tam někdo trochu nesnesitelně, ale přišlo mi, že to prostě k tomu hezky patří). K tomu všemu jsem se ještě u některých scének velmi nasmála (třeba to několikrát opakované vyptávání manažerky Kim Boong Doa mi přišlo originální a bavila jsem se u toho stejně jako on). Má to i scény, u kterých jsem se culila, protože to jinak nešlo (není to tak, že bych se rozplývala nad vší tou sladkostí, ale prostě ty scény byly "do sladka", ale ani tady to tvůrci nepřehnali s cukřenkou, což bylo jen a jen dobře). Abych to nezdržovala a konečně se vyžveknula: moc jsem si u toho odpočinula, nabrala sil, držela s nimi partu. A i když to mělo nějaké mírné nedostatky, tohle je pro mě seriál roku 2012. Přeloženo. ()

Pethushka

Začátek na mě neudělal úplně nejlepší dojem, ale jakmile na sebe narazí "ti dva", je vymalováno. Vůbec se nedivím, že se do sebe zamilovali i v reálném životě, protože z tak hezké pohádky by se mi také nechtělo. Zkrácená stopáž jednotlivých dílů je v tomto případě velkým plus. Příběh je moc hezky promyšlený, až mě to několikrát překvapilo. Do toho hraje nádherná hudba. Tady láska opravdu překonala čas i místo. A konečně taky pořádné polibky... 4* ()

Vavča

Moc příjemná tv jednohubka, která je sympatická nejen svým námětem, cestování v čase tam a zase zpátky, ale především svojí minutáží, seriál netrpí roztahaností, nudou. Hodnostář dvora 17. století Gim Bung Do, který potká začínající herečku a je zaděláno na řadu zajímavých situací. Jenže tak nějak i když je hlavní dvojka relativně sympatická, jedna z vedlejších postav je neskutečně otravná, tedy manažerka Choi Hee Jin. Prostě herecky to není nejlepší v tom, co Korea může nabídnout. Seriál má slušné množství velmi dobře zvládnutých akčních scén, což kvituji s nadšením, je fakt napínavý, bavil mě dost. Jenže někde těsně po první polovině začal ztrácet dech, byly tam scénaristicky nějaké nedotaženosti a chybky, zamrzí, že OST nebylo nic extra, ačkoliv Korejci si posledních pár let umít do seriálu vhodně vyhrát s hudebním podkresem. Berte hodnocení jako tři a půl hvězdy, protože kvalitu to má a potenciál ještě větší, jen nebyl zcela využit. A to neříkám, proto, že v tom nehraje nějaké hvězda, nebo populární herečka, dovedu ocenit i série, kde nikdo známý není, když herectví je dobré, ale tady přece jen trošička do první ligy, nebo spíše extraligy chybí. Nicméně pokud by se mělo stát trendem v Koreji kratší díly, kratší série, budu nadšeným zastáncem tohoto vývoje a tento seriál dám rád jako příklad, který to nastartoval. ()

• Hlavní představitel Hyun-woo Ji (Boong-do Kim) se vyznal z lásky ke své herecké partnerce 7. 6. 2012 na tiskové konferenci k poslednímu dílu seriálu. O jedenáct dní později In-na Yoo (Hee-jin Choi) ve svém rozhlasovém pořadu informaci o vzájemných citech, které se v průběhu natáčení seriálu rozvinuly, potvrdila. (Jirka_Šč)