Film Když utichly trumpety nás přivádí přímo na bitevní pole, hluboko do bahna a válečného šílenství. Americké jednotky mají za úkol chránit most ostřelovaný nepřátelskými tanky. Muži, kteří jsou již tak ohroženi nebezpečím minových polí, musí čelit smrti číhající na každém kroku, včetně nepřátelských leteckých útoků. Stovky životů jsou ztraceny, a zbylí vojáci jsou zranění a psychicky vyčerpaní. Teď však vše závisí na čtyřech mužích: vystrašeném vojínovi povýšeném na kapitána, statečném a odhodlaném lékaři, zlostném mladém seržantovi a nezkušeném novém rekrutovi. Jedinou věcí, která je jim všem společná, je zoufalá vůle přežít. (Warner Home Video CZ)

mala_kea

Válečné filmy mám rád a už se v nich trochu i orientuji. Tomuto snímku takřka nic nechybí, nejsou zde žádné přehnané ani klišovité scény, které by diváka odradily, spíše diváka více vtáhne do děje. Takřka nemám snad žádnou věc, která by se mi nelíbila. Jen film mohl být trochu delší. ()

BOURQUE

Až prekvapivo veľmi dobre natočený film z prostredia druhej svetovej vojny. Film zachytáva boj o Hurtgen Forrest. Režisér citom zachytáva vlastnosti jednotlivých vojakov, bojové scény až nadpriemerne realistické a celý príbeh (a jeho pozadie) necháva otázky v divákovi. R. Eldard je charizmatický vojak avšak zároveň je aj rebel, ktorý má jediný cieľ: za každú cenu zostať živý. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Faila

Na to, že šlo o TV film (nízký rozpočet), klobouk dolů. Těžko uvěřitelná a o to zajímavější pro mě byla přeměna hlavního hrdiny, který se zpočátku (zcela logicky) snažil bitvě vyhnout, ale nakonec se stal jejím největším hrdinou. V podstatě jde "jen" o příběh několika statečných mužů, ale odráží se v něm vše, co obnáší válka. ()

helloween93

When Trumpets Fade je taková Stoneova Četa, akorát z deuhé světové války. Ukazuje totiž americkou bojovou morálku v jejích nejhorších momentech za celou válku, kdy si americké síly prošly opotřebovávacími boji v bahnitém Hürtgenském lese (v dabingu chybně uvedeno ardenském lese) na pomezí belgicko německých hranic během podzimních měsíců roku 1944. Hlavní hrdina Manning si se svým cynickým přístupem snaží zachránit svůj zadek. Režisér Irvin ukazuje válku v její pravé podstatě, jako mlýnek na maso, kde se plní rozkazy bez ohledu na ztráty, protože ty budou nahrazeny dalšími odepisovatelnými položkami. Bojové scény nejsou na televizní film nejhorší, ale proti větším válečným produkcím zaostávají. Dějově jde o ukázku zoufalství v Hürtgenu, kde je nejslabší asi ta závěrečná akce a celkově konec filmu. Přesto 4* ()

n0ty

Dobré herecké výkony, povedená kamera, efekty sice občas jak vystřižené z amerických akčních filmů, ale celkově pěkné zpracování, jen si nemůžu pomoci, ale něco mi tam prostě chybělo... *** 1/2 hvězdiček... ()

Eilean Donan

Niečo velice esenciálne mi v tom chýbalo. Alebo zásadného. Aj keď pred piatimi rokmi a pár stovkami filmov by som povedala čosi iné, s nadšeným podtónom. Ktovie. ()

dakarin

Podle mě to točili bez konzultací se skutečnými vojáky, vše je příliš nereálné. Autor chtěl hodně hlasitě říci, že válka je neskutečně a nepředstavitelně krutá - to má zcela pravdu. Na druhou stranu velmi pochybuji, že vítězná armáda byla v tomto stavu - to se obávám, že vojáky, ač v dobrém úmyslu, hodně snižuje. Každý ale samozřejmě může točit "téměř" co chce a tento film má aktuálně 'říjen 2014' 76% (!) ()

Argondia

Nepřikrášlený válečný film, kde se hrdinství odráží v činech a ne v řečech. Místo statečných a vlasteneckých proslovů tu zazní například " když vám budu moct pomoct a neohrozím tím vlastní život, rád to udělám", nebo "Jsi tvrdej jako křemen! Jakej je křemen? Tvrdej! Tvrdej jako co? Křemen! Si piš, seš tvrdej jako křemen!", což možná trochu zní jako z jiného filmového žánru. V jedné z hlavních rolí kopie kung-fu pandy, hudba jako ze starých DOS her. Atmosféra a herci perfektní. ()

vincchuppo

Výborný snímek. Postava Manninga je výborně zahraná. Celá atmosféra tohohle filmu je tak hustá jako mlha, ve které se ztrácejí životy vojáků bojujících na téhle frontě. ()

Inozuka

Překvapení. Celkem realistický film z dobývání Sigfriedovy linie, který šokuje hlavně poměrně brutálními záběry válečných zranění. Je to natočené těsně před nástupem digitálních efektů, takže vše děláno postaru a analogově. Atmosférou film trochu připomíná Peckinpahnův Železný kříž, je ale o fous kompaktnější. Když utichly trumpety trochu trpí málo charismatickým hlavním hrdinou, očividně nízkým rozpočtem a pár klasickými válečnými klišé, takže jedna hvězda zůstává v zásobníku. Každopádně na televizní film hodně slušné ... ()

astraal

Válečný mišmaš. Charaktery postav jsou sice netradiční a musim říct že v tomhle byl film velmi velmi zajímavý ale to je asi tak všechno. Realistické vykreslení zranění dost silně kontrastuje s ohnivými hollywoodskými výbuchy a navozováním pocitu válečné vřavy běháním vojáků nazdařbůh sem a tam. ()

MRPitivier

Film pojednává o krutostech války, konkrétně v období Vánoc 1944, kdy německá mašinérie sváděla boj s decimovanou americkou armádou o Hurtgenský les! Příběh vypraví o vojákovi Manningovi, který jako jediný přežije ze své skupiny a jako vojín je během pěti dnů povýšen na poručíka, mezitím mu stačí přidělit skupiny zelenáčů, kteří mají doplnit velké ztráty na bojiště! Celou dobu se musí hlavní hrdina s něčím vyrovnávat: ztráta spolubojovníků, přidělení nováčků, problémy s autoritami, povýšení... Surrealistický syrový pohled na válku a vedení války Spojenci nám ukazuje beznadějnost a bezohlednost, režisér nebere žádné ohledy na patriotismus a nezačlenil do scénáře nadlidské hrdinské výkony, a proto tento film můžu víc než doporučit! Výtečný válečný psychologický snímek! ()

rottik-cb

„Ještě jednou se na mě usmějete a vykopnu vám zuby“. Minimalistická proměna hlavního hrdiny ze zbabělce, snažícího se za každou cenu vyhnout se válce, přestože je přímo v jejím srdci, v charismatického velitele, který nakonec zapře sám sebe. No nevím. Velmi dobrý byl herecký výkon hlavního hrdiny Roye Eldarda, zbytek se spíš vezl. Hudba divná, kamera taky nic moc. Pokud vás zajímá víc, velmi přesně to popsali uživatelé Marigold a RockChick. ()

Tormentor665

Podle odborné knihy (kterou napsal Angličan) byli američtí vojáci skutečně nejnáchylnější k zbabělostem v nejtěžších bitevních situacích. Na tom nejspíš nezmění nic ani Spielbergovi hoši, kteří likvidují jednoho nácka za druhým a přitom si při modlení málem uvaří jazyk. Ať je to jakkoli, tady se skutečně podařilo vystihnout tu hrůznou válečnou atmosféru téměř dokonale. ()