Princezná so zlatou hviezdou

• Československo Princezna se zlatou hvězdou (viac)
TV spot

Klasická česká rozprávka, ktorá má všetko, čo má dobrá rozprávka mať: je tu krásna princezná Lada (Marie Kyselková) s hviezdou na čele, jej otec – dobrý, ale tak trochu povoľný panovník, zlý kráľ Kazisvet (Martin Růžek), ktorý vtrhne na hrad a žiada o ruku princeznej Lady. Je tu múdra a dobrá pestúnka (Jarmila Kurandová), ktorá má pod palcom nielen kráľa, ale poruke má vždy aj dobrú radu. Je tu aj rozprávkový myšací kožúšok, ktorý skryje princezninu krásu pri úteku z kráľovstva. A je tu aj kráľovstvo princa Radovana (Josef Zíma) s kráľovskou kuchyňou, kde princezná Lada našla azyl medzi kuchármi. Samozrejme, že nechýba ani princ, ktorý sa zaľúbi do krásnej Lady, ktorú zahliadne na zámockom plese a netuší, že práve ona ako pomocníčka umýva riady v jeho kráľovskej kuchyni... (TV Markíza)

(fjw)

Jedna z pohádek, která mi přirostla k srdci časem. Martin Růžek v roli krále Kazisvěta je výborný nebo František Smolík:) ()

smrtubohem

Vzdor hvězdnému obsazení a obrovskému věhlasu ve své době se mi to jeví pouze jako průměr. Češi v pohádkové tvorbě určitě uměli(a umějí) mnohem líp. ()

Ereniss

Jinak než 5* nemohu dáti: Za úžasné verše, které si i po stém shlédnutí budu s radostí broukat spolu s princeznou Ladou, princem Radovanem a s "děsivým" králem Kazisvětem. Za pěkné kulisy, krásné kostýmy a milou hudbu. ()

natalanka

Nejenže rýmovaná, ale i nádherně česky vtipná pohádka. Počínaje Kazisvětem, kuchařem a konče pantátou králem je to prostě symfonie pohody a vánočního času, kdy si tuhle klasiku nenechám ujít. Asi mi zůstalo kus ( no pořádný kus) holky v duši. :-)) ()

megajalec

Musím byť spravodlivý. A keď máte 29 a idete hodnotiť objektívne Princeznú so zlatou hviezdou, tak žiadna sláva to nie je. Takmer nulový scenár, veľa veršov trhá uši, dej slabý a suchý, koniec som už prezíval. Výborný Neumann v roli kuchára. ()

Gig

Jak ja miluju Neumanna, Ruzka. Je tu i babička, chuva z Princezny princezny. Texty dělal K.M.Wallo (Mrazik). Režii jeden z nejlepších českých režisérů. Tak tady u me nezabodoval. To je tak preslazene, až by měl za to dostat rad zlatého medu. Až me boli zaludek. Frič umí komedie, historické filmy. Ale u pohádek je to Kazisvet. :( ()

zzzzzjjjjj

Veršovaná pohádka, na svou dobu velmi příjemná u krbíku na Vánoce a láskyplná, ale musím se přiznat, že jsem viděl i daleko lepší pohádky. Princezna Lada (Marie Kyselková) tzv. Myší kožíšek si vezme prince Radovana (Josef Zíma), který o ní bude bojovat se zlým králem Kazisvětem (Martin Růžek).Prostě klasika.73%. ()

harycek

Jako dítěti se mě ta pohádka moc nelíbila , asi pro to veršování a hlavně jsem se bál Martina Růžka , od té doby jsem ho nějak nemusel, dokud jsem nedospěl!! ()

Zemřela herečka Marie Kyselková

Zemřela herečka Marie Kyselková

22.01.2019

Ve věku 83 let zemřela česká herečka Marie Kyselková, kterou diváci mohou nejlépe znát jako princeznu Ladu z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Herečka byla dlouhodobě vážně nemocná a v poslední… (viac)