Kony 2012

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
USA, 2012, 30 min

James Inhofe

Kony 2012 je krátký dokument snažící se upozornit na válečného zločince a vůdce ugandské partyzánské skupiny LRA Josepha Konyho. (poz3n)

vincchuppo

Líbil se mi způsob provedení tohoto snímku. Pěkná grafika a efekty. Ušlechtilý záměr hodný najivních a svobodomyslných američanů je v pořádku a držím jim pěsti. A zároveň jim to nevěřím na sto procent. Nelíbí se mi druh propagandy, použitý pro tento pojekt, na druhou stranu ho chápu. Inu, zajímavé... ()

Charlinka

Vadila mi agresivita s jakou to hrálo na city. Připadala jsem si jak kdybych se dívala na Novu. Přestože záměr toho byl možná ušlechtilý, video samo o sobě se opravdu až příliš podobalo propagandě. Speciálně když se na scéně objevilo to malé dítě. Manipulace dětí do něčeho čemu sami nerozumí ( A, ano, tohle byla manipulace a to dokonce vlastním otcem) mě znechucuje. ()

AnčaRambo odpad!

Pojďme se podívat, jak tato „nezisková“ organizace funguje Z darovaných 8 900 000 dolarů v roce 2011 jsou výdaje následující: •1 700 000 dolarů – platy zaměstnanců •357 000 dolarů – náklady na výrobu filmu •850.000 dolarů – výrobní náklady •751.000 dolarů – výpočetní technika •1 070 000 dolarů – cestovní výdaje •400 000 dolarů – roční pronájem kanceláří v centru San Diego a další.. Kolik jde na opravdovou „pomoc“? Pouze 31% (tedy 2 800 000 dolarů) ()

whoof odpad!

tak a teĎ zpátky na zem ... http://www.csfd.cz/film/13487-1984/ .. Jsem jenom rád,že tuhle smradlavou kupu sraček zabalenou v krásném "action packu" dost lidí ucítilo!!! Myslím, že se jedná o dost zásadní snímek, který do jisté míry určí, kterou cestou se vydáme, jestli směrem, který Orwell předpověděl nebo se konečně lidem ta žárovka v hlavě rozsvítí, Ani se nedivim, že ten pitomec co tohle propagandistický svinstvo natočil, z toho zmagořil. Product placement Pepsi, propagace NBC, nejzmanipulovanější televize na světě a nespočet podprahových sdělení jako "OBEY" "Big Brother is watching you" apod. A slovo "HOPE" pod fotkou toho zasrance, co by se velmi rád dostal opět na prezidentské křeslo USA. Propaganda naruby dotažená do dokonalosti. Pokud je tu někdo kdo dělá v marketingu tenhle film by mohl být jeho bible!! Přirovnávání Konyho k Usámovi a Hitlerovi a hláška "We cant stop, we will fight" se zástupy zpitomělých děcek co nemaj nic lepšího na práci než čučet do facebooku a youtube a bez zamýšlení podporující tuhle zku*venou prohnilou agendu, kterou nám tlačí denodenně do hlavy stejně prohnilé celebrity v čele s tym buzerantem BONEm!!! To mě dorazilo. Radši bych chcípl než bych nosil ten jejich bombastickej náramek!!!!!!!! Je mi z toho na blití. Ještě jeden zajímavej článek na závěr, kterej vám může pomoct otevřít oči http://vigilantcitizen.com/vigilantreport/kony-2012-state-propaganda-for-a-new-generation/ PS. to děcko neumí hrát ()

demniox odpad!

Kony 2012: epický fail digitálního aktivismu, který se pokusil proměnit vážný konflikt v Africe ve virální mem. Režisér Jason Russell, který se snažil stát více celebritou než aktivistou, nám předvedl, jak naivně a sebestředně lze přistupovat k humanitárním krizím. Film, který měl být revolucí v pomoci Ugandě, se rychle proměnil v ukázku toho, proč "západní zachránci" dostávají tak špatnou reputaci. S hojným využíváním rodinných videí nad problémy, které potřebují skutečnou pozornost, a s plánem, který byl více o prodeji náramků než o reálné pomoci, Kony 2012 nakonec dokázal jen to, že dobré úmysly nejsou nic bez pochopení a respektu k dané problematice. Dokument, který chtěl změnit svět, se nakonec zapsal do historie internetu jako varování, jak to nedělat. ()