Kony 2012

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
USA, 2012, 30 min

James Inhofe

Kony 2012 je krátký dokument snažící se upozornit na válečného zločince a vůdce ugandské partyzánské skupiny LRA Josepha Konyho. (poz3n)

Pejpr

Abych byl upřímný, nevim, co si o tom mám myslet. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale po přečtení zdejších komentářů mám pocit, že jsem se nechal napálit. Jedná se dokument s chválihodným cílem nebo o prachsprostou propagandu a mediální manipulaci? Jsou lidé tak moc paranoidní nebo jimi je manipulováno? Tak kde je pravda? Já to risknu a dam 4*. ()

Karlos80 odpad!

Globalisté a samozvaní nikým nevolení autoritáři se opravdu neštítí ničeho. Jak již kdosi řekl, J. Goebbels by bledl zavistí, kdyby vědel, jak se da dělat propaganda. Ale i on sám byl pouhopouhý žák (viž žid E.Bernays-otec propagandy) a loutka v rukou všehoschopných elitářů, které všechno tohleto svinstvo sponzorovali a dotovali, ostatně sami v tom mají letité zkušenosti! Hnusná propaganda (nemám rád žádnou, ani tu dnešní tzv demokratickou!), odvádějicí šikovně pozornost od většího zla (daleko většího násilí, atd) k tomu menšímu!!! ()

Dragoni

Od zločinu k reality show, aneb zatkněte a mluvte o někom, koho nikdo nezná . . Ušlechtilý zájem s nejednoznačným řešením a zmedializovaným cílem, který má být vyřešen koncem tohoto roku (Jak je uvedeno v tomto dokumentu). . . Nehodnoceno ()

Ded@M@tes

Dost neutrální pohled na dojem z téhle světové akce. Snaha upozornit na válečného zločince a vůdce ugandské partyzánské skupiny LRA Josepha Konyho. Působí to tak zvláštně, že ani nevím jestli tomu mám věřit. ( Hodnocení: 4/10 ) ()

swamp

Ano, Joseph Kony je nejspíš pořádný parchant. Jenže tahle agitka určená proti němu dle mého názoru nemá za primární cíl likvidaci jeho a zvěrstev jím konaných, nýbrž obohacení sama sebe a navýšení ega autorů tím, že lidé po celém světě postují tento krátký film všude možně. ()

Thomick

Pár záslužných drobků se najde, ale ty v globálu ani omylem nezakryjou to sebestředný hovádko, jaký očividně dříme v autorovi dokumentu. Stačí si vlastně vzít už jen jeho nespoutanou oslavu Obamova rozhodnutí poslat do Ugandy "malý počet" poradců a s tim spojenou demogagii, že tak prý jednal na popud aktivit Invisible Children. Umm. Neni zas tak těžký dohledat, že Uganda zastává roli strategickýho partnera USA v regionu celý věky, a že Obama už dávno sypal Musevenimu miliony na boj s LRA. Hergot, vždyť se kvůli tomu i přijímaly zákony, dlouho před tzv. Russellovym průlomem,... což se koneckonců píše i v tom lejstru, ze kterýho autor předčítá, a následně triumfálně tvrdí, že jeho organizace byla po osmi letech konečně vyslyšena. LOL! ()

BigDeal

Ťažko ohodnotiť tento kúsok. Na jednej strane je to totiž technicky výborne zvládnutý dokument, ktorý plní svoj účel (vyburcovať verejnosť) na sto percent. Na strane druhej však postráda informácie, ktoré sa zdajú byť veľmi dôležité (Kony už v Ugande 6 rokov nie je a odvtedy nie je ani problémom, charitatívna organizácia "invisible children" využíva na pomoc v Ugande len podozrivo malú čiastku svojich príjmov,...) a tieto chýbajúce informácie vypĺňa emóciami nabitými zábermi, ktoré sa niekedy zdajú byť až veľmi lacnými (naozaj potrebujeme malého chlapčeka, aby nám povedal, že Kony je zlý ujo?). Aký bol skutočný zámer tvorcov uvidíme až časom. Každopádne na tomto virálnom videu, ktoré v súčasnosti zdieľa každý mladý zapálený jedinec, veľa vecí smrdí. Najnovšie bol napríklad jeho hlavný predstaviteľ zatknutý a odvezený na psychiatriu, pretože pobehoval nahý po meste. ()

Marek1991 odpad!

Celý dokument je formou, ktorú poznám veľmi dobre, lebo som ju videl detailne kritizovanú a rozobranú v mnohých článkoch, či dokumentoch. Dokonca som kedysi pracoval v spoločnosti priameho predaja, ktorí sa tiež neštítili podobných praktík. Naozaj je to učebnica manipulácie v marketingu. Plagáty Hitler, Usama a Kony, jednostranný dokument s podprahovými reklamami, kde je vidieť napríklad Obama a nápisy Hope, celebrity, politici, mainstreamové médiá, poskakujúci a usmievajúci sa mladí ľudia s gestami. Video vás vyzýva, aby ste si kúpili ich reklamné hračky a tým akože podporili boj proti tomuto človeku, pritom sa vie, že sú netransparentnou organizáciou a peniazmi podporíte akurát tak sudánsku armádu, ktorá toho má na rováši s detskými vojakmi mnoho. Inde si môžte zistiť, že vlastne tou zlou je aj ugandská armáda. Film vyzýva na zásah amerických vojakov v Afrike v čase, kedy sa bojovalo v Lýbii, inak na akomsi zozname zlých je aj napísaný Muammar al-Kaddáfí, kde nakoniec tých vojakov aj vyslali a zaplietli sa do cudzieho štátu, kde vyrobili nestabilitu, proste tento film dosť odpútava pozornosť od vtedajších udalostí a akoby vytváral názor pre mainstreamovú facebookovú generáciu, no pritom je to celé robené formou upútavky plnej lží, ktorá ohlúpla mnoho naivných ľudí. No a z tej Angeliny Jolie mi je už ozaj zle. Na záver chcem dodať, že si zistite kritiku na tento film, ak mi neveríte, či už z tu pridaných odkazov alebo inde. ()

ecceHOMMO

Natočené je to dobre a ako jednostranná (neobjektívna) propaganda to je fungujúce. To, či to je, alebo nie je video na obohatenie sa a vymytie mozgov neriešim a nehodnotím....Ako video to bolo natočené dobre a pútavo. ()

venalce

Američani to prostě vidí jinak...Když odhlédnu od tématu, konspiračních teorií a zkreslených nebo možná zkreslených informací, je tenhle film ukázkou dokonale zvládnutých přesvědčovacích technik. Že je Čech trochu jinak nastavený a tohle jim nezbaští, je věc druhá. ()

Killda

Opět se nestačím divit jak arogantní lidé existují, ale hodnocení tohohle filmu je jasným důkazem. Samozřejmě že jde o manipulaci a propagandu, ale jde o propagandu dobré věci. A proč by se lidé podílející na téhle akci nemohli zviditelnit? Copak toho dokázali málo? ... Myslete už! ()

Perfo odpad!

Celé video v podstatě řeklo, že lidé usilují dokonce přímo chtějí vojenskou intervenci USA v Ugandě za pomoci "amerických poradců" kteří pomohou "vyškolit" místní lovce zločinců, který za velkou érou vůdce LRA udělají jednu velkou tlustou čáru. Tohle video je geniálně sestříhaná koncepčně a režíjně precizně udělaná emocionální pornografie, která má lidem tak akorát namazat med kolem huby a ospravedlnit vpád do Ugandy (Uganda má nepředstavitelné nerostné bohatství, které jé témeř nevyužito a kraluje mu naše známá ropa) a vytvořit nového globálního strašáka, jelikož Usáma je mimo hru. Celé to je jeden velký lobing za "humanitární" válku, stejnou jaká byla v Libii ... a nejodpornější na tom je, že lidi jim to žerou po hrstech a ještě chtějí další nášup. ()

Domec

Jejich umysl je vybornej, zastavit svetove hledaneho zlocince. Bohuzel, v tomhle dokumentu se dozvime skoro prd o tom co se v Ugande deje a vetsinu casu do nas hustej, co samotna organizace Invisible children dokazala a o co usiluje v roce 2012. Dokument je perfektne zvladnutej, jak po vizualni strance, tak po emocialni. Svuj ucel plni dokonale. Dokazal se strasne rozsirit a "zfanatizovat" hlavne mlady lidi. Ja s jejich cilem plne souhlasim, akorat si nejsem uplne jista jak funguje ta jejich neziskova spolecnost. ()

passat

Propagandistický film, který hraje na city, ale myslím, že neříká úplnou pravdu. Celý problém je totiž mnohem hlubší, než zničení ,,nějakého" Konyho. 15% ()