Posledných 12 mesiacov sú agent Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a dôstojník námornej rozviedky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) aj napriek vzájomnej antipatii odsúdení nepohnúť sa od seba ani na krok. Pracujú v utajení ako členovia drogového syndikátu a každý z nich svojmu partnerovi verí zhruba toľko ako zločincom, ktorých zadržaním boli obaja poverení. Keď ich pokus o preniknutie do mexického drogového kartelu a zabavenie miliónov dolárov zlyhá, sú Trench a Stigman svojimi nadriadenými ponechaní napospas osudu. Teraz, keď sa ich všetci snažia dostať za mreže alebo pochovať, sa môžu spoliehať iba jeden na druhého. Ich prenasledovatelia to ale nebudú mať jednoduché, pretože keď celé roky predstierate, že patríte medzi zločincov, nemôžete sa ubrániť tomu, aby ste sa od nich niečomu nepriučili. (TV Markíza)

N0X.

Stále nadupaná akcia, pekný prehľad americkej klasiky na 4 kolesách, krajší prehľad americkej klasiky s nekonečným zásobníkom. Ústredné duo dobre zohrané, žiadna prepísknutá stopáž. Stokrát videný námet aj tak udrží sledovanosť až do konca. Verdikt: 71% ()

Remsik

2 Guns sa snaží tváriť seriózne a zároveň vtipne, ale akosi to škrípe. Trochu zamotaný dej je stále plytký a chémia medzi hlavnými hrdinami nefunguje. Wahlbergovi tentokrát neverím a Paula Patton je ako vosková figurína (i keď s dokonalým telom). Zachraňuje Denzel a veľmi vtipní hispánci. Ako oddychovka sa to dá prehltnúť, ale to je asi všetko. ()

mouzi

Ale tak jako jo. Dobra oddechovka. Sice mi to chvilemi pripadalo jako snaha o americky remake "Snatch", ale slo to i pres to, ze jsem ze zacatku vubec nevedel, vo co go, a kdybych si v pulce filmu neprecetl znovu plot line, nevedel bych to asi ani na konci. Takove slabsi 3*. ()

fritol34

Úplně v klidu, taková hovadina a člověk se u toho culí skoro celou dobu. Denzel a Mark jsou sympaťáci a jde jim to. Příběh nestojí za nic a ani moc nedává smysl, ale to vám bude úplně jedno :) ()

Richi007

První hvězda za hlavní postavy, oba mě baví od začátku do konce. Druhá hvězda za dobrej námět na příběh. A třetí hvězdu asi jen tak za loajalitu k béčkovým akčním filmům. Nic dalšího dobrýho už na tom asi není potřeba hledat, protože jít do detailů, tak se dostáváme hloubš a hloubš. ()

LacoDeLoco

Nejvice prekvapil asi reziser. ;-) V dobrem. Jinak..da se to jako oddychovka, jako vypln. Nic po cem by clovek touzil, nebo chtel videt jeste jednou. ()

Ironhead

Pomerne zabavna ptakovina... priblblej scenar zachranuje jista chemie mezi ustredni dvojici, ktera kupodivu pomerne funguje + slusna kamera a hudba... ;) ()

kolodej1

dost průměrný film, sice s celkem vydařenými hláškami, ale pokud se uvolněně hláškuje i v situacích, kdy šlo vysloveně o krk, tak mi to přijde dost přehnané. I celý příběh byl překombinovaný. Finále pak šlo snést pouze s vypnutým mozkem. Ale jako solodní oddychovka, proč ne, navíc ústřední dvojice spolu dobře fungovala ()

czema

No na nějaký ocenění to není, ale žádný B to taky nebylo. Taková akční hláškárna. Nejvíc válel Wahlberg. Líbilo se mi to. Děj je celkem už známý. Dva dobráci, kterých se chcou jejich nadřízení zbavit. Tak je šoupnou do akce, kterou si poserou celej život aniž by něco tušily. ()

rytir1

Těšil jsem se na milovanou dvojici a čekal akční nářez, který tito dva měli zaručit stejně jako téma utajených agentů. Ale nářez dostane člověk leda tak do hlavy po shlédnutí průměrné nudy s místy nedokončeným nádechem pokusu o dva skvělé poldy. Srovnávat to se Smrtonosnou zbraní to musel asi někdo pořádně přebrat psaníčkama. Taková škoda. ()

Fajung

Slušná akčná "buddyovka" s dobrými hereckými výkonmi ústrednej dvojky D&M. Má to grády, hlášky, slušný drive aj svoj štýl, avšak klišé prvky ako "agent FBI, lúpež banky, drsní hoši s pištoľkami" som už videl veľmi veľa krát, na to aby som mohol film viac oceniť 65% ()

tchempi

Akční jednohubka se sympatickými hrdiny a vtipnými hláškami. Film šlape a je cool, takže mu divák odpustí i řadu nelogičností. Vše ale bohužel sráží zpackané finále. Poslední, za vlasy přitažená, desetiminutovka jako by vypadla nějaké nepovedené parodie. 60 % ()

oSiSko

Herecká extraklasa posunula tento film oveľa vyššie, nebol to typický americký film plný hlášok, ale ústredná dvojica mala medzi sebou dosť veľkú chémiu. Pre mňa to bolo až moc domotané celé, prekombinované, to mi na tom dosť vadilo. Anyway, film na pokojný večer, na ktorý ale v kľude veľmi rýchlo zabudnete, priemerný film s kvalitnými hercami, celkové hodnotenie tu na ČSFD, t.j. do 70% úplne sedí. A Paula Patton ? k tomu iba milión bodiek..... ()

jojto

Funguje to. Jednoduché, priamočiare, dokonca s vhodnými vtípkami. Akčná komédia, ktorá sa nehrá na drsný triler, či dokonca mafiánsku drámu. Síce to nie sú Pán a Pani Smisovci, ale sobotný (alebo aj iný) večer si rozhodné neskazíte. ()

Goumen

Popcornová akční jízda, u který to fakt nechce přemýšlet, ale jen se bavit. Děj je na akční film neobvykle zamotanej a ukáže se, že skoro nikdo není tím, za koho se vydával. ()

PTuranyi

Akčný thriller, v ktorom sa o peniaze ukradnuté z banky naťahuje drogový kartel, protidrogové oddelenie, mariňácia a nakoniec aj CIA. Dej si udržiava tempo a napätú atmosféru ale nebojí sa ani vtipu a hlavní hrdinovia, ktorí sú v ustavičnom konflikte sú celkom dobrá komická dvojica.  Niečo ako noví Bad boys. Sem tam je to pritiahnuté za vlasy, ale na večernú zábavu to stačí 70%. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (viac)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (viac)