Holy Motors

• Česko Holy Motors (viac)

Od súmraku do úsvitu, niekoľko hodín v živote pána Oscara, temnej postavy, ktorá cestuje medzi životmi. Je kapitánom priemyslu, vrahom, žobrákom, netvorom, otcom rodiny... Akoby hral rôzne úlohy, do ktorých sa zanietene vrhá, kde sú však kamery? Pán Oscar je sám, sprevádza ho len Céline, útla blondínka ovládajúca obrovský stroj, ktorý ho prenáša na rôzne miesta v Paríži a v jeho okolí. Je ako svedomitý vrah, ktorý ide od jednej fušky k druhej. Naháňa sa za nádherným gestom, záhadnou silou, ženami a duchmi minulých životov. Kde je však jeho skutočný domov, jeho rodina, kde nájde pokoj? „Tento film sa zrodil z mojej neschopnosti realizovať niekoľko projektov, každý v inom jazyku a inej krajine. Pri všetkých som narazil na tie isté prekážky: obsadenie a peniaze. Tento film je preto akási science fiction, v ktorej sa ľudia, zvery a stroje potácajú na okraji vyhynutia – sú to „posvätné motory“, ktoré spája spoločný osud a solidarita, otroci čoraz virtuálnejšieho sveta“. Leos Carax (režisér). (Art Film Fest)

gael83

Fyzicky nepříjemné, bytostně emocionálně zvracející na pokraji touhy, života a smrti. Téma herectví, póz a rolí, které musíme během života zvládat všichni a málokomu se to podaří se ctí. Forma to náročná, ale na hutný Art to ještě zdaleka nemá. Vnímání marnosti života i neustálé přítomnosti času, jako osobního nepřítele nás všech. Kylie překvapila jen nechápu proč bylo nutné, aby zapěla to už bylo fakticky zbytečné. Pokud někdo touží na výplach mozku a přemýšlení nad vlastní existencí pak směle do toho, pro zbytek doporučuji se obloukem vyhnout, tohle není ani ulice a už vůbec ne růžovka. ()

JohnDiFool

Holy shite! Never more! Heroin, Ambien a frustrácia z problemov s prostatou, voilà, najpošahanejší príbeh v histórii filmu hotový (a to som videl väčšinu Lynchových fantazmagórií). Jednu čestnú za Evu a hádajúce sa limuzíny. ()

Accuphose

Bezesporu jde o kvalitní film, myšlenkami, vizionářstvím, postojem k životu a zejména uvěřitelnými hereckými výkony, nicméně, nemůžu ho s čistým svědomím hodnotit, protože mi uniká spousta věcí a předpokládám, že je důležité znát rovněž autorovu předchozí tvorbu, takhle je to u mne mezi 3 až 5 kvězdami. Ale to bych mohl určit až poté, co bych věděl. ()

Toolshed

Adept na jeden z klenotov svetovej kinematografie. Azda najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe, aký som kedy videl, a toľko významov, že miestni jednohviezdičkári zrejme do toľko ani nevedia napočítať. Potreba predstierať, masky, ktoré si denne nasadzujeme, život ako jeden veľký herecký akt, túžba byť niekým iným, pudenie zažívať stále niečo nové, hoci možno sprostredkovane... Šokujúce, skrz-naskrz originálne, hlboké, bravúrne. ()

Benyi

Tak u tohodle díla jsem si vážně ve Velkým sále lebedil! Po prvotním šoku se rozjede čirá ód na herectví a film (metaforicky i reálně), která si zároveň umí ze sebe udělat srandu. Původně jsem se filmu bál, ale nakonec jsem odcházel spokojený, jako už dlouho ne! ()

Alien2007

Tomuto filmu se mohou dát jen dva druhy hodnocení. Ten, kdo dá ODPAD, tak pro něj byl film hrozná blbost, zvrácenost, už nikdy na něj nechce koukat znovu a nejraději by na něj zapomněl. Ten, kdo dá *****, film pochopil, vidí v něm tisíce odkazů a narážek na společnost a bůh ví co ještě a považuje herce a režiséra za umělce. A já? Já ho viděl na KVIFF o půlnoci s partou kamarádů. Po skončení jsme byli všichni hrozně překvapení a říkali jsme si: "CO TO SAKRA MĚLO ZNAMENAT?" Od prvních deseti minut do mě přítelkyně strkala, že chce jít pryč, tak jaký názor na tento film mohu mít? Dávám *** a dám mu ještě jednu šanci potom na NB. Uvidíme, do jaké škatulky se zařadím. ()

jichola

Film mě pobavil, dojal, vystrašil a předně ohromil: tohle všechno je možné?! Myslím, že takhle bývali kdysi ohromení diváci prvních němých snímků, i když možná ze zcela jiných důvodů. Říkám si, jestli tohle není smyslem filmu: dát dnešnímu divákovi možnost zažít čistý úžas, ať už podbarvený znechucením, nebo nadšením. - V první půlhodině mě film dokonale vtáhl, pak (někdy ve chvíli, kdy jsem pochopila, že jde o herce putujícího za denním chlebem) moje pozornost trochu polevila, ale záhy začala narůstat zájem jiného druhu - co je to za člověka? Jak zvládá dělat tuhle náročnou práci tak poctivě, když je zjevně dost unavený? K přemýšlení mě nevedly narážky (jak zjišťuju, skoro žádnou jsem nerozklíčovala), ale prostě potřeba představit si svět, ve kterém je tohle všechno možné najednou, abych film vůbec mohla vnímat... s odstupem je pro mě osobně nejopoutavější téma reality a fikce, iluze - rovina "doopravdy", na které by jako na jediné bylo možné uplatňovat psychologii postav, je naněkolikrát zpochybněna a posunuta. - Ke konci se vkrádal čím dál zřetelnější smutek za uplývajícím časem (a ozřejmil se mi úvod včetně významně pootevřeného notebooku), kdy lidi prostě chodili do kina... ()

Jester_X

Holy Motors přichází se surrelastickou naléhavostí. Silné vize dotažené do absurdních situací působí na diváka téměř fyzicky. Film místo filosofického přemítání nabízí činy, skutky, celou plejádu dění. Zradou na divákovi je, že jednotlivé scény nejsou propojeny vyprávěním. Ale tím lépe, neboť se zde zůstavá interpretační potenciál, který odhalí především každého z nás. Film lze také chápat jako zamyšlení nad tím, že kolem nás mohou existovat svaté motory, které způsobují všechno zajímavé dění. O to hrozivější je myšlenka, že by tyto mohli z našich životu zcela zmizet a zbylo by nám již pouhé zmechanizování Kafkovského stylu. Na to ostatně naráží i skutečnost, že děj je vlastně celou dobu jen divadlo, nic není skutečné a divák je na to upozorňován. Stejně tak může přemýšlet, kolik toho v našich životech vzinká spontálně a kolik událostí je jen předem připravené divadlo. ()

NellieLovett

Pustit si to doma, po chvíli bych to nejspíš vypnula, ale protože jsem si na to zašla do kina, zůstala jsem až do konce a jsem ráda, že jsem Holy Motors viděla. Při některých scénách mi doslova padala brada, na jiné jsem zas koukala přes prsty, ale právě proto se mi film líbil, originální téma, úžasná harmonika. ()

ciapok

najskôr som sa obával prílišnej avantgardy, potom ma prekvapil výskyt tradičných ("normálnych") filmových prvkov, začalo ma to baviť, Eva Mendes bola chrumkavá (vidieť, že modeling je tiež tak trochu o príšerkách, ukrytých v dievčatách), Kylie ma, na moje veľké sklamanie, nudila, a záver ma už-už išiel nadchnúť a tak strašne pokašľaný...nevadí, konečný verdikt je ešte stále ok. Výborná hlavná postava ! ()

Edwin44 odpad!

Mám s tím problém jako s filmem Strom života. Nejspíše nejsem cílová skupina nebo nevim jak si to vysvětlit. Pro mě to na jednu hvězdu nezachranuje ani krásná Eva Mendes. ()

Ollivander

Je jen málo filmů, u kterých je pro mě utrpením sledovat je až do konce a u kterých si říkám: Už to vypni, nemá to cenu, je to sra*ka! No a tento byl jedním z nich. Nicméně jsou zde i pětihvězdičková hodnocení, takže možná jsem tam jen neviděl to, co jsem tam měl vidět, a nepochopil to, co jiní ano. Každý nechť si udělá názor sám. ()

Alco odpad!

Jsou to takové zvratky slepené dohromady. Jediná zajímavá scéna byla s modelkou na hřbitově, ovšem než došlo na burku. ()

Namefar

Moc hezké, kdo si libuje v ujetostí bude nadšen. Jiní nenajdou ani hvězdičku. Mám rád filmy kde jsem neustále překvapován. ()

Ferguson

V druhé půli to trochu ztratí tempo ale první hodina je opravdu pecka. Originální audiovizuální počin, který není pro každého. Skřet je nejlepší. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz